Uz Aglonu  - ar kājām

Šovasar pirmo reizi svētceļnieki no Smiltenes uz Aglonu, Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem, dosies kājām.


Aglonas bazilika ir Latvijas nozīmīgākais katoļu garīgais centrs un pasaules mēroga svētvieta, kur ik gadu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienā, 15. augustā, ierodas simtiem tūkstošu svētceļnieku no visas Austrumeiropas.Svētceļojums no Smiltenes uz Aglonu ilgs no 4. līdz 13. augustam.

 Tālajā ceļā kopā ar svētceļniekiem dosies arī Smiltenes Romas katoļu draudzes priesteris Pāvels Kamola.Svētceļojumu rīko Smiltenes Romas katoļu draudze. Piepulcēties var ikviens interesents, kurš izprot šāda ceļojuma mērķi. Viņiem jāpiesakās līdz 20. jūlijam, zvanot pa tālruni  26020892, kur arī var saņemt sīkāku informāciju par ceļojuma norisi un izmaksām. 

Svētceļojuma maršruts ir:  Smiltene - Ķeņģi - Jaunpiebalga – Cesvaine - Meirāni - Barkava (brīva diena) - Stirniene - Galēni - Preiļi - Aglona.Svētceļojumā dosies arī Smiltenes Romas katoļu draudzes loceklis, smiltenietis Andris Sadovskis. “Ir ļoti liels prieks, ka beidzot Smiltenē notiks kas tāds,  ko daudzi jau sen gribējuši - doties svētceļojumā ar kājam no Smiltenes uz Aglonu,” atzīst A. Sadovskis.

 “Arī mana sirds ilgojās pēc tāda ceļa -  izjust, kā tas ir doties doties ceļā ar kājām, būt kopā ar Jēzu, lūgties, dziedāt dziesmas un būt kopā ar draudzes locekļiem. Katrs ies ar savu nodomu un lūgumu, un vairāku lūgšana ir daudz stiprāka, nekā vienatnē. Ļoti pateicos, ka mums ir tāds garīgais vadītājs priesteris Pāvels, jo viņš izlēma šo gadu veltīt, lai ceļā uz Latvijas svētvietu Aglonu būtu kopā ar smilteniešiem,” viņš piebilst.

A. Sadovskis arī uzsver, ka svētceļnieki, kuri to jau piedzīvojuši, grib šādu ceļojumu atkārtot vēl un vēl.  Iespēja nokļūt Aglonā svētkos 14. un 15. augustā smilteniešiem būs arī ar autobusu. Interesentiem jāpiesakās pa tālruni 26460928.

Noderīgi