Uzsāk cīņu pret viltus ziņām!

Pēdējā laikā viena no aktuālākajām problēmām Latvijas sabiedrībai ir viltus ziņu izplatīšanās, ar kurām dalās ne viens vien indivīds. Lai uzsāktu cīņu pret šīm ziņām,sabiedrības iniciatīvu platformā “ManaBalss.lv” uzsākta parakstu vākšana iniciatīvai “Smagāk sodīt portālus, kuri liek nepatiesu informāciju”. Kā autors ir norādīts Toms Brūveris.

Iniciatīvas autors ierosina sodīt smagāk protālus, kuri liek nepatiesas ziņas, piemēram, neticams.lv , redzets.lv , delffi.lv, kuras nereti publicē pat tādu informāciju, kā notikušas smagas traģēdijas, kas nav patiesība. Daudzi cilvēki gan jauni, gan veci notic un tiek maldināti, kā arī ar informāciju dalās tālāk, tādējādi radot ķēdes reakciju, kas cilvēkos izsauc sašutumu. Turpretim, jo vairāk cilvēkus sasniedz ziņa, jo lielāks ir klikšķu skaits uz konkrētās ziņas, taču ikviens klikšķis ziņas autoram ir peļņa.

Autors piedāvā ziņu portālus sodīt ar ļoti smagiem naudas sodiem, sākot no 300 eiro līdz pat 800 eiro vai arī noteikt sabiedriskos darbus, vai brīvības atņemšanu. T.Brūveris uzskata, ka tādējādi sabiedrība netiks maldināta ar viltus ziņām un iedzīvotāji varēs dzīvot mierīgi un bez satraukuma.

Cilvēkziņas