8778: Informatīvs pasākums jauniešiem par iespējām ārzemēs

Biedrība PASSWORD 28.janvārī plkst. 17:00 rīko informatīvu pasākumu jauniešiem par dažādām iespējām ārzemēs. Pasākums norisināsies biedrības telpās Krāslavas ielā 14-14, Rīgā.

Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai uzzināt praktisku informāciju par dalību jauniešu apmaiņās un semināros, bet arī par Eiropas brīvprātīgo darbu un dažādām citām programmām tuvākās un tālākās ārzemēs.

PASSWORD apmaiņu dalībnieki dalīsies piedzīvojumos par iepriekšējās vasaras apmaiņām Turcijā, Portugālē un Slovēnijā. Organizācijas pārstāvji informēs arī par uzsākto sadarbību ar organizācijām no Ganas un Kotdivuāras, kā arī informēs par piedzīvoto Tanzānijā.

Informācijai - jauniešu apmaiņas ietvaros jauniešu grupai ir iespēja savā valstī uzņemt jauniešus no citām valstīm vai pašiem doties uz kādu citu valsti, lai kopā ar citām jauniešu grupām piedalītos kopīgi veidotā projektā. Apmaiņu projektos var piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Tajos jāiesaista ne mazāk kā 16 un ne vairāk kā 60 dalībniekus. Apmaiņas pasākumu norises ilgums ir no 6 līdz 21 dienai.

Eiropas Brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no programmas "Jaunatne darbībā" dalībvalstīm 2 līdz 12 mēnešus strādāt kā brīvprātīgajam. Pieteikšanās brīvprātīgajam darbam un dalība tajā ir bezmaksas. Brīvprātīgajā darbā var piedalīties 18 līdz 30 gadus veci jaunieši uz laiku no 2 līdz 12 mēnešiem.

Grupu brīvprātīgajā darbā kopējais brīvprātīgo skaits var būt līdz 100 cilvēkiem un minimālais šāda darba ilgums ir 2 nedēļas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa izdevumi, uzturēšanās izdevumi, apdrošināšana un valodas kursi. Papildus tam brīvprātīgais saņem nelielu kabatas naudu, kuras apjoms ir atkarīgs no valsts, kurā Eiropas brīvprātīgais darbs notiek.

Dalība informatīvajā pasākumā ir bezmaksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tādēļ dalība iepriekš jāpiesaka rakstot uz e-pastu: [email protected], norādot savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru.

Citas ziņas