Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

8778:Labdarības akcija Nāc līdzās Ziemassvētkos! turpinās

Lai arī ir izskanējis labdarības akcijas Nāc līdzās Ziemassvētkos emocionālais koncerts Pēterbaznīcā un Latvijas televīzijā un radio, akcija nav galā. Tiem, kuri vēl nav paguvuši apskatīt akcijas radošo darbu izstādi, vēl ir iespēja doties uz Pēterbaznīcu un apskatīties bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām darinātos mākslas darbus.

 

Tie patiešām ir darināti ar fantastisku izdomu un lielu rūpību. Interesenti izstādes darbus pret ziedojumiem var iegūt savā īpašumā, tādējādi iepriecinot gan sevi, gan darbu autorus, jo visi iegūtie līdzekļi tiks atdoti bērniem, kuri šos darbus darinājuši. Izstādē apskatāmi ap 200 darbiem no visas Latvijas. Izstāde būs atvērta līdz 17.janvārim.

Un Kronvalda parkā vēl spoži mirdz Rīgas Ziemassvētku Īpašā egle, kurai šogad dots nosaukums „Uz eņģeļa spārniem". Arī to ir vērts redzēt, jo to rotā ap 200 mežģīņotu eņģeļu! Tos savām rokām darinājuši Antūžu speciālās internātskolas, Strazdumuižas internātvidusskolas -attīstības centra, Rīgas Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi.

 

Enģeļu dizainu izauklējusi Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas direktore Agnese Staģe, kura nu jau otro gadu arī ir šīs akcijas entuziaste un daudzu bērnu iedvesmotāja. Uz enģeļu spārniem uzrakstītas vislabākās domas un novēlējumi mums visiem. Tās tur ierakstījuši daudzi sabiedrībā cienījami cilvēki un mākslinieki, kas piedalījās šajā Ziemassvētku labdarības akcijā, tai skaitā arī mūsu valsts Prezidents Valdis Zatlers un akcijas patronese Vaira Vīķe-Freiberga.

Es, kā akcijas organizētāja, vēlos teikt vissirsnīgāko paldies visiem akcijas atbalstītājiem, brīvprātīgajiem palīgiem - Dacei Krīgerei, Renātei Baronei, Ivetai Bergai, radošās darbnīcas vadītājai Diānai Dimzai-Dimmei, visam Sv. Pēterbaznīcas personālam, bez kuru atbalsta nebūtu iespējams sarīkot tik vērienīgu akciju.

 

Un, protams, paldies visiem māksliniekiem, kas, sniedzot roku festivāla Nāc līdzās jaunajiem, talantīgajiem bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām, uzstājās ar viņiem kopā vienotā priekšnesumā. Lai tas notiktu, bija nepieciešams satikties mēģinājumos, braukt pie bērniem uz viņu skolām, aprūpes centriem un, protams, sadraudzēties vispirms.

 

 Rezultātā tapa patiesi emocionāli spilgts un neaizmirstams svētku koncerts ar priekšnesumiem, kuros, saplūstot mākslā, vairs nebija robežu starp lielo mākslinieku un sēdošo ratiņkrēslā vai bērniem ar redzes vai dzirdes traucējumiem, vai garīgi citādi attīstīto.

 

Mūsu akcijas mērķis, atšķirībā no citām labdarības akcijām, ir parādīt, ka bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām spēj dot - dot patiesu prieku citiem! Mums - sabiedrībai tikai jāgrib viņus saredzēt, lai arī Latvijā varētu rasties savi Bocelli. Mums tikai nedaudz jāatbalsta un jāpalīdz šiem bērniem un jauniešiem iekļauties mūsu sabiedrībā.

Bērniem bija neizsakāms prieks dziedāt, muzicēt kopā ar Latvijas izcilākajiem māksliniekiem - Sergeju Jēgeru, Kristīni Gailīti, Evitu Zālīti, Armandu Siliņu, Ievu Akurāteri, Aivaru Hermani, Gunāru Kalniņu, Rēziju Kalniņu, Renāru Kauperu, Zigfrīdu Muktupāvelu, Oskaru un Raimondu Petrauskiem, Rihardu Zaļupi, Zani Dombrovsku, grupu Melo M, Ievu Kerēvicu, Martu Bieriņu, saksofonistu Tomu Rudzinski un citiem. Klavierpavadījumus koncertā izpildīja ne tikai lieliskā koncertmeistare Ieva Šmite, bet kopā ar mūziķiem bija paši komponisti Jānis Lūsēns un Valts Pūce.

Un tiešām varēja sajust, ka tikai garīgas vērtības spēj vienot un darīt līdzvērtīgus un laimīgus visdažādākos cilvēkus. Caur mākslas spēku mēs stiprinām sevi un citus. Vissirsnīgākais paldies visiem māksliniekiem par absolūti nesavtīgo ieguldījumu akcijas koncerta sagatavošanā!

 

Paldies par sadarbību Latvijas radio un Latvijas Televīzijai!Lai cik skaistas būtu mūsu idejas, bez finansiālā atbalsta tās realizēt diemžēl ir neiespējami, tādēļ vēlos pateikties arī tiem, kas šajos grūtajos laikos tomēr atrada iespēju atbalstīt šo akciju. Sirsnīgs paldies Rīgas Domes Kultūras departamentam un uzņēmējam Jānim Ozoliņam personīgi!

Citas ziņas