Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina pievērst uzmanību tūristu autobusu tehniskajam stāvoklim

Tā kā pēdējā laikā ārvalstīs ir krasi pieaudzis negadījumu skaits, kuros iesaistīti tūristu autobusi no Latvijas, Ārlietu ministrija aicina tūrisma kompānijas un individuālos ceļotājus rūpīgi izvērtēt autobusu tehnisko stāvokli, lai ceļojums noritētu droši un bez neparedzētas kavēšanās.

Presē jau ir izskanējusi informācija par vairākiem tūristu autobusiem no Latvijas, kuri aizdegušies uz šosejām vai kuri aizturēti to neatbilstošā tehniskā stāvokļa dēļ.

Pēdējo gadu laikā vairākas Eiropas valstis ir noteikušas transporta līdzekļu tehniskos ierobežojumus iebraukšanai pilsētās. Konkrētās pilsētās vai to teritorijās ir atļauts iebraukt tikai videi draudzīgiem transporta līdzekļiem ar Eiro 4 motoriem. Tiem transporta līdzekļiem, kuru tehniskais stāvoklis neatbilst noteiktajiem standartiem, iebraukšana pilsētās un to teritorijās var būt liegta, pretējā gadījumā var tikt piemērotas augstas soda naudas, tādēļ jau pirms paredzamā ceļojuma aicinām vērsties attiecīgās valsts vēstniecībā un to precizēt.

Lai izvairītos no iespējamiem starpgadījumiem nākotnē un garantētu ceļotājiem un videi drošus braucienus, Ārlietu ministrija aicina individuālos ceļotājus un uzņēmumus, kuri nodrošina pasažieru un kravu autopārvadājumus, ceļojumiem izmantot tehniskajām un drošības prasībām atbilstošus transporta līdzekļus.

Citas ziņas