Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina saudzēt putnus

Akcijā "2008. gada putns - melnais stārķis" veiktās sabiedrības aptaujas rezultāti liecina, ka Latvijas iedzīvotāji pārliecinoši atbalsta mežizstrādes ierobežošanu pavasarī un vasaras sākumā, putnu ligzdošanas laikā.

 

Sabiedrības aptaujas aizvadītajā gadā veica gan "Latvijas Fakti", gan Latvijas Ornitoloģijas biedrība."Aptaujas rezultāti apliecina, ka uztraukums par to, kas notiek Latvijas mežos, nav tikai atsevišķu speciālistu viedoklis. Cilvēki pat bez īpašām izglītošanas akcijām saprot, ka mežsaimnieciskā darbība intensīvākajā putnu ligzdošanas laikā nodara milzīgu postu dabai," saka akcijas koordinators ornitologs Māris Strazds.

 

 

Viņš norāda, ka runa nav par saimnieciskās darbības apjomu maiņu vai samazināšanu, bet tikai par plānotās darbības saprātīgu sadalījumu sezonas laikā.

 

Piemēram, valsts akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži" mežizstrādi veic, iespēju robežās saudzējot dabu, taču vienlaikus raugās, lai kokmateriālu plūsma no meža notiktu nepārtraukti. Tas vajadzīgs kokapstrādes uzņēmumiem. "Mums ir starptautiski atzīts FSC sertifikāts, kas nozīmē, ka meža apsaimniekošana notiek ilgtspējīgi un videi draudzīgi.

 

 

Pirmā šo sertifikātu ieguva Austrumvidzemes mežsaimniecība, kas strādā arī Valkas rajonā," informē "Latvijas valsts mežu" komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Citas ziņas