Aiz borta paliek mūsu novadu kandidāti 20

Diemžēl 11. Saeimas deputātu vidū nebūs mūsu novadu pārstāvju. Aiz svītras palikuši visi deputātu kandidāti no Valkas, Smiltenes un Strenču novada. Tas varētu būtiski ietekmēt šo teritoriju turpmāko attīstību, uzskata gan politiķi, gan aptaujātie iedzīvotāji.

Ja koalīcijā noteicošā loma būs "Saskaņas centram" (SC), tad Smiltenes novadam tā pat varētu izrādīties traģēdija, jo tur par SC balsoja vismazāk vēlētāju visā Latvijā, pieļauj nacionālās apvienības "Visu Latvijai! - TB/LNNK" kandidāts, Valkas novada deputāts Aivars Sjademe.

Arī Valkas novadā saskaņieši ieguva salīdzinoši maz balsu. Toties gan Smiltenes, gan Valkas novadā labi rezultāti 11. Saeimas vēlēšanās ir "Visu Latvijai! - TB/LNKK", kur ir viens no augstākajiem procentiem Vidzemē.

A. Sjademe pieļauj, ka atbalsts mūsu novadiem būs mazāks, ja pie varas tiks saskaņieši, jo lielāks atbalsts parasti ir tām pašvaldībām, kuru vadībā ir varas partiju pārstāvji. "Valkas un Smiltenes novados ir uzsākti lieli būvdarbi, kuros ieguldītas lielas naudas.

Līdz šim Valkas novadā pie varas ir Zaļo un zemnieku savienība, Smiltenes novadā - "Vienotība" (Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis šobrīd gan ir bezpartejiskais, "Vienotībā" ir smilteniete, 10. Saeimas deputāte Ilze Vergina, - redakcijas piezīme). Valkā jau tā šobrīd ar Eiropas projektu ieviešanu sokas grūti. Kā būs turpmāk?" retoriski taujā A. Sjademe.

Jaunievēlētajā Saeimā nav iekļuvusi arī līdz šim vienīgā 10. Saeimas deputāte no bijušā Valkas rajona teritorijas, smilteniete Ilze Vergina.

Pēc vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem "Vienotības" sarakstā Vidzemes apgabalā viņa palika 12. Arī I. Vergina uzsver, ka ir nozīme tam, lai novadam būtu savs parlamentārietis. "Tad, kad Saeimā tiek pieņemti lēmumi, kas pozitīvi vai negatīvi var ietekmēt reģiona attīstību, deputātiem ir iespējas diskutēt, pārliecināt, iebilst.

Tā bija, piemēram, tad, kad notika diskusijas par to, vai mākslas un mūzikas skolu finansēšanu atstāt tikai uz vecāku un pašvaldības pleciem, vai, kā turpmāk strādāt traumpunktam Smiltenē," skaidro 10. Saeimas deputāte.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" šodien, 22. septembrī.

Uzziņai11. Saeimas vēlēšanās Vidzemes apgabalā no bijušā Valkas rajona startēja pieci kandidāti;trīs no Valkas novada; pa vienam - no Smiltenes un Strenču novada;11. Saeimā pēc provizoriskiem vēlēšanu rezultātiem nav iekļuvis neviens; "Vienotības" sarakstā kandidēja: smilteniete, 10. Saeimas deputāte Ilze Vergina (12. vieta sarakstā; 2436 plusi; 4082 svītrojumi) un Valkas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Viesturs Zariņš (15. v; 1414 + un 3546 -) "Visu Latvijai!" - TB/LNNK" sarakstā kandidēja strencēnietis, a/s "Citadele Banka" Kreidtēšanas nodaļas vadītājs Jānis Ķirsis (22.; 1633 + un 1498 -) un valcēnietis, Valkas novada deputāts A. Sjademe (26.; 1496 + un 1791 -); Zaļo un zemnieku savienības sarakstā kandidēja valcēnietis, Valsts Probācijas dienesta Valkas teritoriālās struktūrvienības vadītājs Guntis Albergs (25.; 689 + un 1610 -).   

Komentāri 20

Vēlētājs

Un ko tad tādu ir Vergina izdarījusi Smiltenes novada labā. Ne reizi Saeimas kancelē nav redzēta. Tāda sajūta, ka atsēdēja savu laiku, mēma, kā zivs.Nevajag SC uztaisīt par neliešiem, kas iet pie varas tikai, lai atriebtos tiem, kas par viņiem nebalsoja. Drīzāk tā dara latviskās partijas.
Ja jau Verginai ir tik daudz mīnusu, tad varbūt jāpadomā, ka kaut kas ar viņas darbu nav kārtībā. Likt plusu tikai tāpēc, ka viņa ir no Smiltenes, nav gudri. Un izskatās, ka tauta šoreiz ir domājusi ar savu galvu. Vēl jau būtu jādomā, ar kādu mērķi Ilze gāja uz Saeimu. Vina ir paņēmusi vēl kredītu, būdama pārliecināta, ka sēdēs Saeimā vēl trīs gadus, bet, ak vai, nekā. Tagad tas kredīts ir jāatdod, bet lielās algas vairs nav. Ko nu!
Visi dzīvojam vienā valstī, tāpēc nevajag nolikt partijas, kas vēl nav tikušas pie teikšanas. Ļaujiet viņām sevi pierādīt, un tad varēs brēkt, kurš kuram atriebjas.

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 09:24

visā tajā sistēmā kaut kas nav pareizi, ja reģiona pārstāvim neiekļūstot Saeimā, plaša apvidus attīstība paliek zem jautājuma!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 09:38

SC vēlētājiem nav ko bāzt degunus citu maciņos, lai naudu dalītu, tā vispirms ir jānopelna , un pēc vēlēšanām SC jau savus solījumus sāk aismirst, kad runa ir par koalīciju veidošanu.
Domā vēlētāj!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 09:42

nazis

Pīlītes nevajag pūst!
Novads ir pats pa sevi, neatkarīgi no Saeimas, ar savu budžetu un savu attīstības plānu. Ja budžets ir tukšs, tad neviens (ne divi, ne trīs ...) deputāti tāpat neko līdzēt nevar. Ir jāraksta kvalitatīvi projekti, savlaicīgi jāiesniedz, un tur partijas piederībai nav nozīmes.
Starp citu, Latvijā nav novadu deputātu. Latvijā ir 5 vēlēšanu apgabali.

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 09:48

Kādreiz zākāja TP, ka tā dala naudu pēc savu biedru atrašanās vietas. Tagad visi apgalvo, ka notiek tas pats. Kur loģika Saeimas atlaišanai, ne jau tikai oligarhu dēļ to bija vērts darīt. Pašvaldībai pašai jāpieņem tādi gudri projektu rakstītāji, kas spēj piesaistīt naudu, ne vien jābakstās pa maziem projektiņiem, kā ceļazīmju izlikšana un nojumju celšana. Ir jāspēj sakārtot pilsētu, lai tā beidzot izskatītos kā 21. gadsimta pilsēta, ne vēl padomjlaiku rēgs. Albergs dēlu varēs virzīt uz pašvaldības krēslu, jo pašam laiks pensionēties.

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 10:29

X---mī

Un par kādu naudu tad tagad būvē apvedceļu, liek kanalizāciju un ūdensvadu?

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 12:52

Mamma

Vēlētājam!
Jūs acīmredzot esat Ilzes kredītam galvotājas, ja jau tik labi pārzinat, kad, ko un cik daudz viņa ir paņēmusi! Nav skaidrs, kas tie par cilvēkiem, kas lien citu cilvēku makos!

Ne jau Ilze personīgu iemeslu dēļ sēdēja tur Saeimā. Viņa kopā ar savu pedagogu kolektīvu ir pietiekoši augstā līmenī pacēlusii Centra vidusskolu un varētu mierīgi to darīt arī turpmāk! Bet, strādājot skolā, direktore saprotu, ka Latvijā ar izglītības sistēmu kaut kas nav kārtībā. Un ne jau sēžot direktora krēslā tur ir iespējams ko mainīt!

ES ļoti ceru, ka Smiltenes novada iedzīvotājiem (īpaši tiem vecākiem, kam ir skolas vecuma bērni) nebūs jāsaskarās ar situāciju, ka nav pilnīgi neviena, kas spētu aizstāvēt mūsu intereses IZM.

Cerams, ka Ilze turpinās vadīt Smiltenes Centra vidusskolu! Un novēlam viņai veiksmi!

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 16:15

Vēlētājs - mammai

Mani tiešām neinteresē Ilzes kredītvēsture, bet informāciju var atrast internetā. Tas jebkuram cilvēkam ir skaidrs. Žurnālisti labi strādā un likumdošana arī. Nevajag būt tik pārliecinātai par citu cilvēku sirdsapziņu, ja vien mamma nav pati Ilze, kas rakstīja iepriekšējo komentāru.
Visi tie politikā gājēji iet pēc sava miljona. Jautājums tikai, vai izdodas to dabūt. Jā, varbūt sākumā daudzi iet ar tīru sirdsapziņu, bet beigu beigās nauda un vara dara savu. Reti kurš šos divus pārbaudījumus spēj izturēt.
Kas attiecās uz SCV, tad Vergina tur vēl joprojām būs direktore. Viņu no turienes neviens vēl nav atlaidis. Kā nekā Verginai bija "mīkstais mandāts", kas ļauj viņai saglabāt iepriekšējo amatu. Tā ka par to varat neuztraukties.

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 16:51

Ele

Liels prieks, ka Verginas kundze atkal būs skolas direktore! Lai izdodas viss iecerētais.

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 17:45

hi hi

..! Bet, strādājot skolā, direktore saprotu, ..

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 19:58

vēl viena mamma

Ak, vēlētāj! Jums laikam ēst nedod, tik atļauj kādu apriet! Tagad labāk jūtaties?

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 20:49

man gan žēl, ka Vergina netika Saeimā, jo Cirīte ir daudz, daudz, daudz labāka direktore - cilvēcīgāka un vienkāršāka

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 21:06

Roberta

Ir arī tādi cilvēki kā Ilze, kura dara nevis vaimanā. Un tie, kas dara, gan kļūdās, gan tiek pie rezultāta. Ņu,turpināsim riet. Cerībā, ka no riešanas varbūt nobīsies arī Ilze.
To, ka viņai pietrūkst cilvēcības, patiesi, nebiju dzirdējusi.

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 21:37

tutuu

Piekrītu, Vergina neko īpaši nav paveikusi pa to laiku, kamēr Saeimā sildīja krēslu! Vairs par viņu nekad nebalsošu un iesaku to darīt arī citiem, lai viņas vieta tiek spējīgākiem un enerģiskākiem speciālistiem!

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 23:02

Gerda

Ilze ir vienkārši malacis. Un lai arī balsoju par tikšanu, tomēr mūsu novadniece, esmu ļoti, ļoti priecīga, ka direktorīte nāk atpakaļ, jo iepriekš ieceltās vienkāršibu neredzēju , bail bija. Un zinu, ka skolā atkal būs daudz interesanta.

Iepriekšējam komentētājam tutuu - nosauc lūdzu šīs Saeimas spējīgāko un enerģiskāko speciālistu!

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 06:41

Andis

Smiltenes suņu bars,ko jūs atkal te rejiet-ielikt katru jūs "gudro" saeimā un tad paskatītos,ko un kādus jūs plānuus izbīdītu priekš Smiltenes.

Visu cieņu Verginas k-dzei,jo Saeimā viņa bija šarmantākā sieviete!Lai veicas SC skolai un skolas kolektīvam!

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 07:48

Andim

Lai nu Ilze paliek sēdēt skolā, nevis Saeimā.Skolā ir viņas īstā vieta, kur viņa var vairāk izdarīt, kā Saeimā. Katram jāzina sava vieta, un spējas. Kas tad būs, ja katra slaucēja ies strādāt uz Saeimu. Ambīcijas jau bija lielas, bet, vai tā prāta un citu īpašību pietiek, lai tās īstenotu, tas ir cits jautājums.
Saeimā nav vajadzīgs šarms, bet gan prāts un daudzas citas īpašības.Lai gan - par to Ilzes šarmantumu vēl varētu pastrīdēties.

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 10:30

cita Sarmīte

Tas, cik gramatiski pareizi tiek veidoti teikumi un lietotas pieturzīmes liek aizdomāties ,ka sev aizstāvību raksta pati Ilze

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 11:14

Sarmītei

Nabaga Sarmīte neatšķir par ko ir runa. Neviens te nenoliek slaucējas, tās tiešām ir labākas par dažu labu skolu direktoriem. Izlasi labāk komentāru, un tu sapratīsi, ka konteksts ir pilnīgi cits. Kāda atzīme tev bija latviešu valodā, kad gāji skolā?

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 11:30

to Andis

Nedomāju, ka tiem knēveļiem ar Sprūdzu priekšgalā, kas ievēlēti no Zatlera saraksta,būtu prāta un darbspējas vairāk, tāpat, kā tam krievu baram, kas savēlēti . Kopumā uzskatu, ka Saeimas sastāvs ir vājākais no visiem iepriekšejiem sasaukumiem .

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 11:38

Citas ziņas