Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (01.08.-07.08.)

Atkal nedēļa aizskrējusi. Esam jau iekāpuši vienu soli augustā. Laiks paliek rudenīgāks. Latvijā virmo politiskās kaislības, laukos kuļ labību, bet kas ievērojams bijis Ziemeļlatvijas novados, informē mūsu korespondenti.

 

Ziņo Aivars ZilbersAttīsta ūdenssaimniecībuJērcēnu pagastā ir sākta dzeramā ūdens un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija un izbūve. Pēc projekta īstenošanas ciemata privātsektora lielājai iedzīvotāju daļai būs iespēja centralizēti saņemt dzeramo ūdeni un kanalizācijas pakalpojumus.

Samazina autobusu reisusAutotransporta direkcijas lēmums taupības nolūkos samazināt satiksmes autobusu reisus ir skāris arī Valkas novadu. No 1. augusta nekursē autobuss "Valka-Rūjiena", kas no Valkas izbrauca pulksten 7.05 un autobuss "Rūjiena-Valka," kas no Rūjienas izbrauca pulksten 9.50.

Saņem datorusValkas novada centrālā un Smiltenes novada bibliotēka ir saņēmusi Lattelekom dāvinājumu - portatīvos datorus. Bibliotekāres ar tiem dosies uz mājām pie cilvēkiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar apmeklēt bibliotēku, bet vēlas iemācīties rīkoties ar datoru.

 

Sāk vērtēt sakoptākās sētasPagājušajā nedēļā Valkas novada domes žūrija sāka pagastos vērtēt sakoptākās dzīves un darba vietas pašvaldības rīkotā konkursa ietvaros. Kā pirmo komisija apmeklēja Kārķu pagastu.

Režisoram veltīta izstādeValkas novada centrālajā bibliotēkā ir atklāta izstāde, kas veltīta izcilā teātra režisora Oļģerta Krodera 90 gadu jubilejai.

 

Ziņo Inga Karpova

Policija vēl noskaidro lietas apstākļusPagājušonedēļ tapa zināms, ka, iespējams, ceļu satiksmes negadījuma izraisītājs Ērģemē ir Valkas policijas iecirkņa darbinieks Ernests Ramanis. Zināms, ka "VAZ" vadītājs bijis stiprā alkohola reibumā - viņa asinīs konstatētas 2, 76 promiles alkohola, tomēr policija vēl noskaidro, kurš īsti ir bijis pie stūres.

Sāk gatavoties jaunajam mācību gadamSākoties vasaras brīvlaika pēdējam mēnesim, tāpēc vecākiem ir pēdējais laiks savām atvasēm iegādāties mācību grāmatas un skolas piederumus. Lai kaut nedaudz ietaupītu, pircēji mēģina atrast iespējas visu nepieciešamo iegādāties nedaudz lētāk. Vecāki atklājuši, ka skolas lietas lētāk iespējams iegādāties ne tikai veikalos, bet arī iepērkoties internetā.

Desmit dienas - tikai angliskiPagājušonedēļ Valkā sākās angļu valodas vasaras skola. Skolotājas Marta Edīte Ozola (Valka) un Kersti Piir (Valga) 12 latviešu un igauņu meitenēm palīdz apgūt svešvalodu, apskatot tēmu "Draudzība".

Būs droša iešanaAizvadītajā nedēļā sākās vairāku kāpņu remonts pie Ausekļa ielas 26. nama Valkā. Tās, nokalpojušas savu laiku, bija kļuvušas diezgan nedrošas un pat bīstamas.

 

Ziņo Santa Sinka

Smiltenes novada svētki

Sestdien Palsmanes pagastā norisinājās pirmie Smiltenes novada svētki.

 

 Tradicionāli - Bilskā vasaras sporta svētki

Jūlija nogalē Bilskā pagasta iedzīvotājiem notika vasaras sporta svētki. Lai arī šogad atsaucība bija mazāka nekā pērn, cīņasspars un azarts neizpalika.

 

Domā un dara, lai nepieļautu, ka applūst ēkas

Rakstījām, ka stipro lietavu dēļ Smiltenē visvairāk cieta divi uzņēmumi, no kuriem viens bija "Klondaika". Lai nākamajā lietavu reizē šādas problēmas nerastos, Smiltenes novada dome pārrunāja iespējamos risinājumus un ķērās klāt darbiem.

Svinīgā atklāšana Blomē

Otrdien Blomē notika jaunizveidotā sociālā centriņa atklāšana. Turpmāk Blomes pagasta pārvaldes mājā Cēsu ielā 9 atradīsies feldšerpunkts un sociālā istaba. Kā jaunums ir duškabīne, kuru, ja nepieciešams, bez maksas var izmantot ikviens iedzīvotājs.

Acīmredzamās pārvērtības

Ziemellatvija.lv sadarbībā ar skaistumkopšanas salona "Impulss" rīkotajā pārvērtību konkursā "Uzplauksti vasarā!" tika noskaidrota otrā uzvarētāja. Uz pārvērtībām Smiltenē devās valcēniete, četru bērnu māmiņa Vivita Putna.

 

Sūdzas par tumšajām ielām

Smiltenē iedzīvotāji neizprot, kāpēc diennakts tumšajā laikā vairākas pilsētas ielas slīgst tumsā. Izrādās, ka ielu rekonstrukcijas projektu laikā, ielu apgaismojums noregulēts tā, lai tas ieslēgtos pulksten 23, bet izslēgtos 04. Rekonstrukcijas darbu laikā tas var mainīties.

"Dadzīšus" apmāca Agris Daņiļevičs

Pie tautas deju kolektīva "Dadzīši" dejotājiem ieradās Latvijā labi zināmais horeogrāfs, deju skolas "Dzirnas" vadītājs Agris Daņiļevičs. Viņš bērniem pasniedza improvizācijas nodarbību.

 

Ziņo Aldis Dubļāns

Vijciemā sporto kā vienmērPagasta sporta spēlēs piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieku. Bija arī viesi no kaimiņpagastiem, Valkas, Alūksnes un Rīgas. Sporta programma izcēlās ar savu daudzveidību.

Uz Tartu maratonuIr noslēdzies jau ceturtais Valgas apriņķa skrituļslidošanas seriāls, kurā piedalījās deviņi Valkas un Smiltenes novada sportisti. Nu galvenā vērība veltīta Jūrmalas un Tartu maratonam.

Pirmajiem novada svētkiem gataviStrenču novada svētku programma bija tik daudzpusīga, ka tajos katrs varēja atrast sev kaut ko tuvu.

 

Piedāvā darboties ar ēnāmLīdz 5. septembrim Valkas novadpētniecības muzejā ekspozīcijā "Spēles prieks" ir iekārtota vieta, kur var spēlēt ēnu teātri - radīt vizuālus tēlus ar rokām, ķermeni un no kartona izgrieztām figūrām.

Kopj, tīra un sakārto kapusNevienai no lielajām tautām nav tāda jēdziena kā kapusvētki. Latvijā kapu kopšana izveidojusies par īstu kultu.

Nopietni vīri Valgā atkal spēlēs kariņus19. un 20. augustā Valgā notiks Kara vēstures festivāls . Tajā 10 valstu kara vēstures entuziasti piedalīsies dažādos militāros pasākumos, tostarp arī maršēšanā pa pilsētas ielām un divās paraugkaujās.

Fjordu valstībāTrikātietis Aivars Grinbergs ar velosipēdu veica 1200 kilometrus pa Norvēģijas ziemeļiem. Tā vieta ir īsta paradīze skaisto skatu meklētājiem.

Citas ziņas