Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (01.10.-07.10.)

Ja varam ticēt sinoptiķu prognozēm, tad jau drīz varam sagaidīt pirmo sniegu. Tāpēc jāpriecājas par katru dienu, kad starp lietus mākoņiem palūkojas rudenīgā saule. Kas jauns noticis šajā rudens nedēļā, stāsta mūsu korespondenti.

Ziņo Santa Sinka: 

 Vislatvijas Spēka diena

Sestdien Latvijā 50 vietās vienlaicīgi notika Vislatvijas Spēka diena. Arī Smiltenē un Valkā cilvēki atbalstīja šo pasākumu, lai parādītu, cik stipra ir sava pilsēta.

Ciemos pie Burkāā kundzes

Blomes kultūras nama vadītāja Gita Skadiņa rīkoja vēl nebijušu pasākumu pagastā. Ikviens, kurš vēlējās varēja piedalīties vakariņās pie Burkāā kundzes.

Muižā Goda balle

Smiltenes novada muzejs Mēru muižā sestdien atzīmēja savu pirmo jubileju, rīkojot Goda balli. Apmeklētāju atsaucība nebija liela, taču vakars, kā atzina rīkotāji, izdevās.

Ziņo Aldis Dubļāns:

 Gluži kā īstā olimpiādēValkas stadionā notika novada Olimpiskā diena ar moto "Pavingrosim!". Dalībnieku atbalsts bija liels.

Par latvieša otro maiziValkas bistro "Jumis" notika seminārs kartupeļu audzētājiem, kurā pieredzē dalījās uzņēmuma "Elagro Trade" Vidzemes reģiona pārstāve Ināra Pakalne.

Visveiksmīgākie - jaunie futbolistiValkas BJSS futbolistiem piecās vecuma grupās sezona ir noslēgusies. Visveiksmīgāk tā pagājusi jaunākajiem U-7 grupas spēlētājiem.

Ziņo Inga Karpova: 

 Valsts prezidents apciemo Valku un Valgu

Aizvadītajā ceturtdienā darba vizītē Valkā un Valgā ieradās Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. Augstā valsts amatpersona apmeklēja Valgas profesionālo arodskolu, Valkas mākslas skolu, atklāja jauno koģenerācijas staciju, kā arī tikās ar valcēniešiem.

Strādājošie varēs mācītiesAizvadītajā nedēļā Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas nodaļā sākās nodarbināto personu reģistrācija un kuponu izsniegšana dalībai Eiropas Savienības finansētajā projektā "Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām".

Atklāja rotaļu centru "Mana kabatiņa"Sestdien biedrība "Atbalsts Valkas ģimenēm" atklāja jaunu telpu bērnu rotaļu centram "Mana kabatiņa". Tā atrodas pašā pilsētas centrā - Rīgas ielā 11.

Ziņo Sandra Pētersone:

Smiltenes novadāApbalvo pedagogusCeturtdien, 4. oktobrī, Smiltenes novada izglītības darbinieki svinēja Skolotāju dienu. Smiltenes novada Izglītības pārvalde pasniedza Gada balvu izglītībā četriem skolotājiem, kā arī Atzinības rakstus 36 novada pedagogiem un izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem.

 

Sākas apkureSmiltenē centralizētajai siltumapgādes sistēmai tiek pieslēgtas pirmās daudzdzīvokļu mājas un iestādes. Apkures tarifs pilsētā jaunajā sezonā nemainās un ir 30,23 lati par megavatstundu.

Var pieteikt kandidātusSmiltenes novada dome aicina iedzīvotājus, iestādes un uzņēmumus izvirzīt kandidātus pašvaldības apbalvojumiem "Smiltenes novada Goda cilvēks" un "Gada balva". Pieteikumi pašvaldībā jāiesniedz līdz 22. oktobrim.

Strenču novadāBūs tautas interešu namsStrenču novada dome sākusi īstenot projektu, lai Strenčos, Pulkveža Zemitāna ielā 5 (otrajā stāvā), izveidotu tautas interešu namu un pārceltu uz turieni Strenču bibliotēku. Pie ēkas jau sākuši strādāt "Vidzemes energoceltnieka" strādnieki.

Izveido apvedceļuStrenčos satiksmei būvdarbu dēļ uz laiku ir slēgts Pulkveža Zemitāna ielas posms starp krustojumiem ar Gaidu un Miera ielu. Apvedceļš ir pa Gaidu, Parka un Miera ielu.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

 Atklāj koģenerācijas stacijuPagājušajā nedēļā Valkā svinīgi tika atklāta jaunuzceltā koģenerācijas stacija, kas apgādās ar siltumenerģiju Valkas pilsētu.Spēkstacijas atklāšanas svinībās piedalījās arī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš Valkā bija ieradies darba vizītē. Spēkstacijas īpašniece ir Igaunijas akciju sabiedrība "Eesti Energia".

Atklāj izstādesSeptembrī un oktobrī vairākiem Latvijā ievērojamiem rakstniekiem ir ievērojamu jubileju gadadiena. Tā, piemēram, 145. jubilejas gadadiena ir dzejniekam Eduardam Veidenbaumam, bet 100 gadu aprit, kopš dzimis Andrejs Eglīts.Arī mūsu novadniecei rakstniecei Vijai Upmalei ir 85 dagu jubileja. Šo vārda mākslinieku atcerei ir veltītas izstādes vairākās Valkas un apkārtējo novada bibliotēkās.

Iekārto rotaļu telpasSestdien Valkas centrā biedrības "Atbalsts Valkai" pārstāvji atklāja bērnu rotaļu centra "Mana kabatiņa" jaunās telpas. Tagad pilsētā ir vieta, kura vecāki uz pāris stundām varēs atstāt savus mazuļus.

Citas ziņas