Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (02.07.- 08.07.)

Aizvadīta saulaina un karsta nedēļa. Virknējušies dažādi notikumi, bet paši spilgtākie noteikti bija nedēļas nogalē, kad, spītējot svelmei, sportisti cīnījās Latvijas III Olimpiādē. Sīkāk par aktuālo Ziemeļvidzemes novados, stāsta mūsu korespondenti.

 Ziņo Aivars Zilbers:

 Cenu samazinājums nelielsPagājušajā nedēļā stājās spēkā valdības lēmums par pievienotās vērtības nodokļa samazināšanu par vienu procentu visām preču grupām.Pircēji gan no šī lēmuma ir ieguvuši pavisam nedaudz. Kā pārliecinājās, "Ziemeļlatvija", vairākos veikalos paši dārgākie pārtikas produkti kļuvuši lētāki tikai par trim četriem santīmiem, bet tām precēm, kas līdz šim maksāja mazāk par latu, cena faktiski nav mainījusies.

Pabeigts ūdenssaimniecības attīstības projektsKārķu pagastā ir pabeigta ūdenssaimniecības komunikāciju izbūve un restaurēšana. Pēc projekta īstenošanas 17 privātmājām ciemata centrā ir iespēja pieslēgties centralizētajai kanalizācijas sistēmai, bet daudzdzīvokļu mājām ir jauna ūdenspadeves sistēma.

Izsludināts konkurssKārķu pagasta tautas nama vadība ir izsludinājusi fotokonkursu "Mana puķu dobe". Ciemata iedzīvotāji tiek aicināti nofotografēt savā dārzā skaistākās puķu dobes un iesniegt fotogrāfijas tautas namā izstādes izveidošanai uz pagasta svētkiem.

Notika lauku dienaPagājušajā nedēļā Trikātas pagasta zemnieka Riharda Circeņa saimniecībās "Irbītes" un "Jaunstrūkas" notika ikgadējā lauku diena. To rīkoja Lietuvas sēklaudzēšanas firmas "Dotnuvos projektai" pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar firmu "BASF".

 

Ziņo Inga Karpova:

 Deja vienoTrešdien Valkas pilsētas kultūras namā notika arābu deju grupas "Džefra" no Izraēlas pilsētas Ibillin uzstāšanās. Valcēnieši ar sajūsmu un skaļiem aplausiem sveica eksotiskos un aizrautīgos dejotājus.

Izzina vasaras plānusAizvadītajā nedēļā Valsts policijas Vidzemes reģiona Valkas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore Ilze Ivane devās reidā pa pilsētas centru, lai izzinātu pusaudžu vasaras plānus. Diemžēl jāatzīst, ka brīvlaikā bērniem nav īsti ko darīt, tāpēc laiku viņi pavada bezdarbībā nīkstot.

 

Ziņo Santa Sinka

 Renovē pamatskolu

Pēc Smiltenes novada domes pasūtījuma uzņēmums "Selva būve" renovē un veic siltināšanas darbus Grundzāles pamatskolas ēku siltināšanas darbus atbilstoši augstām energoefektivitātes prasībām.

Smiltenē turpina labiekārtošanas darbus

Kopš pavasara turpinās labiekārtošanas darbi pie Smiltenes novada domes ēkas Dārza ielā 3. Uzstādīti jauni karogu masti, nomainīts viens no vecākajiem ūdensvadiem pilsētā, iestādīti jauni apstādījumi, veikta Tūrisma informācijas centra ieejas kāpņu vienkāršotā rekonstrukcija.

Vēl viena sportiste no Smiltenes olimpiskajās spēlēs

Šķēpmetējai Līnai Mūzei vakar Kauņā aizvadītajā Lietuvas atklātajā čempionātā vieglatlētikā izdevās izpildīt Londonas olimpisko spēļu A normatīvu.

Atbalsta astoņas organizācijas

Noslēdzies Smiltenes novada domes rīkotais projektu līdzfinansēšanas konkurss nevalstiskajām organizācijām. Pašvaldības atbalstu saņems astoņas nevalstiskās organizācijas projektu īstenošanai.

Ziņo Aldis Dubļāns

 Atgriežas ar lielu medaļu ražuJūrmalā notikušajās sporta veterānu - senioru 49. sporta spēlēs vieglatlētikā Valkas un Smiltenes novada vieglatlēti izcīnīja daudz visu kaluma medaļu.

Makšķerniekiem par priekuDivi Valkas novada ezeri - Bērzezers un Salainis - kļuva bagātāki ar gandrīz deviņiem tūkstošiem līdaku mazuļu. Tas ir nebijis notikums šo ezeru vēsturē.

Fokloristi svin festivāla "Baltica" jubilejas svētkusFestivālā piedalījās četri folkloras kolektīvi no Valkas, Smiltenes un Strenču novada.

Futbolistiem tērpi būsValkas BJSS U-10 futbola komandai būs jauni tērpi. Janas Maļcevas uzrakstītais projekts "Spēlējam un uzvaram formās košās jaunās" ir starp tiem, kuriem piešķirts finansējums projektu konkursā portālā www.labie darbi.lv.

Citas ziņas