Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (03.09.-09.09.)

Rudenīgas noskaņas. Šodien sagaidījām pirmās salnas. Dzērves jau pulcējas, lai dotos projām. Vasaras dienas paliek arvien īsākas un lietainākas. Kas aktuāls noticis mūsu novados, stāsta "Ziemeļlatvijas" korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone:

 Smiltenes novadā

Atklāj bučotavu

Palsmanē, Mīlestības skvērā, atklātas divas jaunas skulptūras: bučotava, kuras centrā ir sirsniņa, un varde ar kronīti galvā. Skulptūru autors ir tēlnieks Aivars Kerliņš. Projektu īstenoja Palsmanes pagasta biedrība "Spēkavots", piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu.

Atklāj volejbola laukumus

1. septembrī Palsmanē atklāja divus pludmales volejbola laukumus. Tie ierīkoti, īstenojot pagasta jauniešu neformālās apvienības projektu, ar Hipotēku bankas klientu kluba "Mēs paši" un Palsmanes pagasta pārvaldes atbalstu.

Strenču novadā

Renovē depo

Strenčos sākusies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Strenču posteņa ēkas renovācija. Tiek celta jauna garāža, kur novietot ugunsdzēsēju tehniku. Posteņa ēkai mainīs jumta segumu.

Ziņo Aldis Dubļāns:

 Bērnu svētki Sedā aizvadītiStrenču vidusskolas Sedas filiālē aizvadīti Bērnu svētki. Tos rīkoja novada dome, bet norisē aktīvi iesaistījās arī aģentūra "Pārsteigumu karuselis".

Pusgadsimts aizvadīts mūzikāŠogad J. Cimzes valkas mūzikas skolā mācību gads uzsākts ar diviem būtiskiem jauniem notikumiem - ir izremontēta koncertzāle un nomainījies skolas direktors. Guntis Freibergs savas pilnvaras nodevis Jānim Ludbergam.

Durvis vēris Sedas kultūras namsSedas kultūras nams ir vēris pašdarbniekiem, māksliniekiem un visiem interesentiem. Tas bija slēgts 16 gadus.

Skrituļslidotāji tuvojas sezonas finišamGandrīz visu sezonu ir aizvadījuši Valkas novada skrituļslidotāji. Ir gūti atzīstami panākumi vērienīgās sacensībās, tostarp arī Tartu maratonā. Viens no sešiem Igaunijas atklātā čempionāta posmiem notika Pērnavā.

"Valkas vanagi" - labā lidojumāTuvojas noslēgumam Latvijas čempionāts "Zelta mopēds". Tajā līdergrupā dažādās klasēs brauc arī "vanagi".

Ministre sola attīstīt traumpunktuVidzemes slimnīcas steidzamās medicīniskās palīdzības punktā Valkā viesojās veselības ministre Ingrīda Circene un iepazinās ar tā darbu.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

 Izsaka pateicībuLikteņdārza projekta īstenotājorganizācija "Kokneses fonds" ir izteicis pateicību Strenču politiski represēto biedrības valdes priekšsēdētājai Dzintrai Lezdiņai pat ieguldījumu Likteņdārza tapšanā. Pie Likteņdārza pagaidu informācijas centra stendā, kurā minēti ievērojamāko ziedotāju vārdi, ir piestiprināta plāksnīte arī ar Dz. Ledziņas vārdu.

Projektu atvērtās dienasSestdien un svētdien visā valstī notika Eiropas Savienības fondu projektu atvērtās dienas. Tajās interesenti varēja apmeklēt par Eiropas Savienības finansējumu izveidotos objektus. Projektu atvērtajās dienās piedalījās arī Valkas, Smiltenes un Strenču novada pašvaldības.

Mājai un šķūnim nodeg jumtsŠomēnes bijušā Valkas rajona teritorijā izcēlās divi ugunsgrēki. Trikātā saimniecības ēkai 1400 kvadrātmetros izdega jumts, bet ēkā sadega 260 siena ruļļi, savukārt Valkā Zemgales ielā kādai privātmājai nodega jumts.

Dzejas dienām veltīta izstādeValkas novada centrālajā bibliotēkā ir izveidoti divi izstādes stendi. Viens veltīts dzejnieces un prozaiķes Lija Brīdakas 80 gadu jubilejai, bet otrā izstādē var iepazīties ar to dzejnieku darbiem, kuru vārds saistīts ar Valkas novadu.

Citas ziņas