Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (03.10.-09.10.)

Gājputnus aizlidojam redz arvien retāk. Tas nozīmē vien to, ka nav tālu pirmās sniegpārslas. Vēl jau vajadzētu būt atvasarai, spītējot rudens cīniņam par savu varu. Bet kas pagājušajā nedēļā noticis mūsu novados, ziņo korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone:

Smiltenes novadāGanībās nokož kazuSmiltenē, Pilskalna ielas rajonā, klaiņo saimnieku nepieskatīti suņi. Par viņu upuri kļuvusi ganībās izvesta kaza. Policija aicina iedzīvotājus ievērot likumu un nelaist savus suņus klejot pa pilsētu bez uzraudzības.

Pasniedz valdības pateicībuPalsmanes speciālās internātpamatskolas skolniece Agrita Bindre saņēmusi Izglītības un zinātnes ministrijas Pateicības rakstu. Valdībā novērtēts A. Bindres labais starts Speciālās olimpiādes pasaules vasaras spēlēs Grieķijā. Jauniete izcīnīja zelta medaļu augstlēkšanā un sudraba medaļu tāllēkšanā.

Izstrādā augstos celmusKailcirtē valsts mežos Launkalnes pagastā (iepretī uzņēmumam "Smiltene -Impex") pirmdien profesionāli kokkopji -arboristi no sausajām, stāvošajām priedēm izveidoja augstos celmus. Tā ir pirmā vieta Latvijā mežos, kur arboristi veica šādu darbu. Augsto celmu veidošanu pasūtīja valsts akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži".

Uzņem zemessardzēPiektdien Smiltenē pie luterāņu baznīcas Zemessardzē uzņēma 11 jaunus zemessargus: jauniešus, kuri dzīvo bijušā Valkas un Valmieras rajona teritorijās. Tagad viņi ir Zemessardzes 22. kājnieku bataljona zemessargi. Topošie zemessargi nodeva svinīgo zvērestu un uzklausīja klātesošo apsveikumus.

 

Ziņo Aivars Zilbers

Atklāj ekoklasiPagājušajā nedēļā pie Kārķu pamatskolas mācību iestādes kolektīvs, piedaloties pagasta pārvaldes vadībai un pārstāvei no Valkas novada domes, svinīgi atklāja āra ekoklasi. Klases atklāšana sakrita ar Zaļā diploma un ekoskolas statusa piešķiršanu pamatskolai. Pedagogi un skolēnu nākamgad plāno iegūt Zaļo karogu.

Sākas apkures sezona.Pagājušajā nedēļā Valkā pirmajās daudzdzīvokļu mājās tika nodrošināta siltumenerģijas padeve. Drīzumā siltumu saņems arī citi nami.

Studija seniorēmPie Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas sākusi darboties krāsu terapijas studija, kurā interesentes apgūst dažādas radošas prasmes.

Ziņo Inga Karpova

Svin Skolotāju dienuPiektdien Valkas ģimnāzijā stundas vadīja nevis skolotāji, bet gan divpadsmitās klases skolēni. Tā tradicionāli ģimnāzijā atzīmēja Skolotāju dienu. Kamēr pedagogi izbaudīja Likteņdārza vienreizīgumu, par kārtību skolā atbildēja jaunais direktors Mārtiņš Beišs.

Valkā viesojas mūziķis no FrancijasAizvadītajā nedēļā Valkā, radošajā telpā "309. kabinets" viesojās mūziķis Lafidki no Parīzes. Viņš atskaņoja eksperimentālo mūziku.

 

Piedalās autofotoorientēšanās rallijāSestdien Vidzemē notika autofotoorientēšanās rallijs "Valmiera - Valga". Viens no rallija punktiem bija viesu nams "Ausmas"Ērģemes pagastā.

 

Ziņo Santa Sinka

Muzejs atvērts piecas dienas

Smiltenes novada muzejs apskatei pieejams no trešdienas līdz svētdienai. Uz to var doties gan individuāli, gan piesakot grupas.

Noteikumi visiem vieni

"Ziemeļlatvija" vērš autovadītāju uzmanību ielu rekonstrukcijas laikā Smiltenē ievērot izmainīto satiksmes organizāciju. Lai arī pieradumam liels spēks, noteikumi visiem vieni.

Novērš bojājumus ielu apgaismes tīklā

Pagājušajā nedēļā vairākkārt bija problēmas ar ielu apgaismojumu Raiņa ielā un tās tuvākajā apkārtnē. Pašvaldība informēja, ka problēma tiek risināta.

Var lepoties! Skola saņem Zaļo karogu

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola un Valkas novada Bērnu un Jauniešu interešu izglītības centrs "Mice" veiksmīgi darbojas Ekoskolu sistēmā. Par īpašiem panākumiem abas iestādes saņēmušas Ekoskolas Zaļo karogu, ko piešķir uz vienu gadu.

Citas ziņas