Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (04.07.-10.07)

Vasara par vēl vienu soli pakāpusies tuvāk rudenim. Latvijā prezidenta krēslā sēdies Andris Bērziņš. Ziemeļvidzemē ļaudis bauda saules siltumu un veldzējas negaisa mākoņu atnestajās lietus gāzēs. Bet par pagājušās nedēļas notikumiem novados ziņo mūsu korespondenti.

 

Ziņo Sandra Pētersone:

Smiltenes novadāSaņem grāmatasBiedrība "Smiltenes pagasta attīstībai" iegādājusies 146 jaunas grāmatas pavisam 806 latu un 39 santīmu vērtībā. Biedrības projektu "Grāmatu iegāde dažādu vecuma grupu iedzīvotāju brīvā laika pilnvērtīgai pavadīšanai" finansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai un Smiltenes tehnikums. Grāmatas pieejamas ikvienam interesentam biedrības mītnē Smiltenes tehnikuma telpās.

Ienākušās pirmās avenesVariņu pagasta aveņu audzētāji aizveduši uz pilsētu tirgiem pirmās sarkanās aveņogas. Šonedēļ aveņu lasīšana sāksies pilnā sparā. Variņu pagasta zemnieku saimniecības "Zaļoksnes -1" saimnieks Ainārs Kauliņš šovasar prognozē mazāku ražu, nekā pērn. Ziemā aveņu krūmi apsala gan viņa, gan citu aveņu audzētāju saimniecībās. Avenes arī nogatavojušās ātrāk, nekā citus gadus, tāpēc arī ātrāk tās būs cauri.

Būvē jaunu žogu Lai Smiltenē nosargātu bērnu rotaļu laukuma konstrukcijas no vandāļiem, Smiltenes novada domei nācies no sava budžeta izdot vairāk nekā trīs tūkstošus latu.Apkārt rotaļu laukumam uzstādīts jauns, stabilāks un izturīgāks nožogojums . Objektā strādāja Rīgas firma "A.M. Bruģis". Šī firma šonedēļ Smiltenē arī remontēs gājēju ietvju bruģa segumu atsevišķu ielu posmos. Ietvju bruģa remontu plānots pabeigt līdz Smiltenes pilsētas svētkiem, kas notiks šās nedēļas nogalē. Strenču novadāStrenčos pabeigta bruģa atjaunošana Trikātas ielas posmā. Objektā strādāja Valmieras firmas "EGU būve" strādnieki. Viņi atjaunoja vēsturisko bruģi, kas tika demontēts projektā "Ūdenssaimniecības attīstība Strenču pilsētā, 2. etaps", būvējot ūdensvadu un kanalizāciju. Turklāt bruģis atjaunots visā ielas platumā, lai segumam būtu laba kvalitāte.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

ZAAO jauns pakalpojumsNo 1. jūlija SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" piedāvā no uzņēmumiem un iestādēm aizvest bez maksas šķirotos atkritumus, kurus var izmantot otrreizējai pārstrādei.

Nav gribētājuLīdz noteiktajam termiņam no bijušā Valkas rajona teritorijas neviens lauksaimnieks Lauku konsultāciju un izglītības centra Valkas nodaļā nav pieteicies konkursam "Sējējs 2011". Paši zemnieki kā iemeslu lielākoties min laika trūkumu.

Atklāj noasfaltētu ceļuPagājušajā nedēļā Ērģemes pagasta Turnā Valkas novada domes vadība un SIA "Limbažu ceļi"pārstāvji svinīgi atklāja noasfaltētu ceļa posmu gar ciemata dzīvojamām mājām.

 

Sāk celt koģenerācijas stacijuPagājušajā nedēļā Valkā iemūrēja pamatakmeni koģenerācijas spēkstacijai . Objekta celtniecību paredzēts pabeigt 2012. gada maijā.

Ziņo Santa Sinka:

Aizvadīta prestižā "Kāpa"

Smiltene jau otro reizi uzņēma prestižākās orientēšanās sacensības Baltijā "Kāpa". Šoreiz tās pulcēja vairāk nekā 1400 sportistu no 11 dažādām valstīm. No Smiltenes novada orientieristiem labus rezultātus uzrādīja jaunie sportisti, kā arī vairāki pieaugušie.

 

Četrkārtējais Latvijas čempions

Par Latvijas BMX čempionu B16 grupā kļuva Smiltenes BMX kluba sportists Jānis Ērglis. Savukārt viņa kluba biedrs Kristaps Leosks uzvaru izcīnīja M17+ klasē.Jāpiebilst, ka Ērglis par čempionu kļuva ceturto reizi.

Piesārņotais Klievezers

Pēc kādas lasītājas lūguma devāmies uz Klievezeru, lai pārbaudītu, vai tiešām ezerā manāms piesārņojums . Par redzēto pavēstījām vides pārvaldes speciālistiem. Pēc speciālistu apskates, ūdenī konstatētas atmirušas aļģes. Klievezerā nav ieteicams peldēties bērniem un cilvēkiem, kuriem ir alerģija.

Pieprasa paskaidrojumu no "Smiltenes NKUP" strādniekiem

Aizvadītajā nedēļā klaji darba drošību pārkāpa strādnieki, kuri no daudzdzīvokļu mājas jumta Kalna ielā 8 zemē meta dēļus un šīferus. Tuvējo māju iedzīvotāji bija šokēti, ka teritorija ap notikumu vietu nav norobežota, kā arī strādnieki nelietoja aizsargķiveres.Atbildīgie atzina, ka šādi strādāt nedrīkstēja un pieprasīja paskaidrojumus no konkrētajām personām.

 

Ziņo Aldis Dubļāns:

Ēvelieši mīl teātriBurtnieku novadā, tostarp arī Ēveles pagastā notiek tradicionālie "Pagalmu teātru svētki". Ēvelē viesojās Suntažu amatierteātris.

Nedēļa kultūras zīmēStarptautiskā pierobežas kultūras nedēļa ir viens no gada lielākajiem kultūras pasākumiem Valkā. Šogad savu sniegumu rādīja sešu valstu profesionālie un projektu teātri.

Uzvar LietuvāValcēnieši Liene Skruode un Kristaps Mikāns kļuva par Lietuvas čempioniem sievu kalnā nešanas sacensībās. Pirms tam viņi izcīnīja vicečempiona titulu Latvijā, un jau domā par piedalīšanos pasaules čempionātā Somijā nākamgad.

Atjaunos Vijciema tautas namuValkas novada domē ir pieņemts lēmums par tautas nama atjaunošanu trijās kārtās. Nama atjaunošanas projekta izstrādi finansēs dome.

Kā mazināt bezdarbuNodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiālē notika vērienīgs seminārs, par kuru bija liela interese gan darba devēju, gan pašvaldību vadītājiem.

Kam vajadzīgs brīvprātīgais darbsValkas novada domē notikušajam semināram par brīvprātīgā darba popularizēšanu bija liela piekrišana. Semināru vadīja moderators Guntars Rēders. Vidzemes organizāciju pārstāvji sprieda, kas šajā lauciņā uzlabojams.

Sacenšas novada ugunsdzēsējiVidzemes VUGD brigādes astoņu komandu konkurencē Valkas stadionā mājinieki palika otrie aiz Cēsu kolēģiem.

Ja palīdzība nepieciešama IgaunijāKo iesākt, ja kādam Latvijas iedzīvotājam nepieciešama medicīniskā vai policijas palīdzība aiz valsts robežas, skaidro attiecīgo jomu speciālisti.

Citas ziņas