Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (05.09.-11.09.)

Laiks paliek arvien rudenīgāks, siltākās dienas jau liek domāt par atvasaru. Latvijā aktīvi gatavojas vēlēšanām - šī tēma skan diskusijās, tikšanās reizēs un sarunās pie tējas tases. Kas pagājušā nedēļā noticis mūsu pusē, stāsta "Ziemeļlatvijas" korespondenti.

 

Ziņo Aivars Zilbers

Sākas pašdarbnieku sezonaValkas kultūras nams gatavojas uzsākt jauno mākslinieciskās pašdarbības sezonu . Šogad darbosies tie paši kolektīvi, kas bija pērn. Septembrī pirmā mēģinājumus uzsāks moderno deju grupa "Aija", jo oktobrī 10 šīs grupas dejotāji dosies uz džeza festivālu Skotijā.

Nodibināta Vidzemes partijas Valkas novada kopa.Ir izveidota Vidzemes partijas Valkas novada kopa. Tās valdē darbojas Vents Armands Krauklis, Valdis Rogainis, Ernests Lībietis, Līga Metuzāle un Arita Ārgale.

Gatavojas apkureiValkas pilsētas katlumājās rīt pēdējie remontdarb i, lai siltumenerģijas ražotnes sagatavotu apkures sezonai. Šogad dārgāka ir kļuvusi malka un elektrība, tādēļ iedzīvotājiem jaunajā sezonā par apkuri būs jāmaksā apmēram sešus procentus vairāk.

Ziņo Sandra Pētersone

Smiltenes novadā

Tupeņus pievedīs rīdziniekiNepamanot Smiltenes novada domes izsludināto iepirkumu par kartupeļu piegādi Palsmanes pamatskolai un bērnudārzam , aiz borta palikuši vietējie kartupeļu audzētāji SIA "Palsmane". Uzņēmums attiecīgi konkursā nepieteicās. Tā nu šajā mācībā gadā tupeņus Palsmanes skolai un "dārziņam" piegādās iepirkuma procedūrā uzvarējusī firma "Kabuleti Fruit" no Rīgas. Šī firma kartupeļus neaudzē, bet iepērk no citiem.

Apsveic 101. dzimšanas dienāOtrdien, 6. septembrī, 101. dzimšanas dienu svinēja smilteniete Elza Laure . Sirmā gaviļniece saņēma gan Smiltenes novada domes dāvanu - 101 latu, gan pilsētas pensionāru apvienības apsveikumus.

Sasparojas pirms vēlēšanāmOtrdien Smiltenē pēc 10. Saeimas deputātes, smiltenietes Ilzes Verginas aicinājuma ieradās Vidzemes novada skolu un izglītības pārvalžu speciālisti u n Valsts izglītības satura centra amatpersonas. Diskusiju tēma bija "Valsts pārbaudes darbi - labas izglītības mēraukla?".

Strenču novadāSvin Dārza svētkusSestdien Strenčos svinīgi atklāja iedzīvotāju talkā sakopto birzīti netālu no Parka un Miera ielas krustojuma. Notika arī sacensības volejbolā un "Birzītes kausa" izcīņa, kurā sacentās Strenču novada iedzīvotāji.

Ziņo Aldis Dubļāns

Kā dabas bērns10. septembrī Valkas novadpētniecības muzejā atklāja tatjanas Ābeltiņas darbu izstādi "Bezgalīgais stāsts...". Šī māksliniece katru gadu rīko vairākas personālizstādes, taču Valkā esot pati nozīmīgākā.

Volejbola un futbola sezona noslēgusiesjau vairākus gadus Vijciemā notiek volejbola un futbola turnīrs piecās kārtās. Šīs sacensības ir noslēgušās un uzvarētāji apbalvoti.

Purvā atrod nezināma cilvēka atliekasValkas pagastā Žuldiņu purvā atrastas nezināma cilvēka mirstīgās atliekas. Domājams, ka tas ir Igaunijas pilsonis, kurš tur pērn rudenī devies meklēt meža veltes. Šī cilvēka sieva ir pieprasījusi veikt ekspertīzi.

Kaimiņos kavējas nozīmīgi būvdarbiValgas mērs Kalevs Herks "Ziemeļlatvijai" stāsta, kāpēc kavējas ielu remonts un nav lietojams peldbaseins.

Sports - runga ar diviem galiemPirmās īstās mācību nedēļas pēdējā diena Valkas stadionā noslēdzās ar tradicionālo sporta dienu, kurā pirmoreiz kopā piedalījās gan ģimnāzijas, gan pamatskolas saime. Diemžēl kopumā bērni fiziskajā ziņā virzās ne jau uz to labo pusi.

 

Viss jāiepazīst pa īstamValkas ģimnāzijā darbu uzsācis Iespējamās misijas dalībnieks Mundis Sebris . Viņam jākļūst par īstu līderi skolas saimē.

 

Ziņo Santa Sinka

Latvijas čempionāts pulcē simtiem orientieristus

Smiltenes apkaimē notika Latvijas orientēšanās čempionāts vidējā distancē un stafetēs. Abu dienu sacensībās startēja vairāki simti orientieristi no pamatskolas vecuma bērniem līdz pat cilvēkiem sirmā vecumā. "Azimuta" un Smiltenes BJSS pārstāvjiem labāk veicās stafetēs. Arī grundzālietis, Elites grupas sportists Artūrs Pauliņš labāku rezultātu guva stafetēs, kur viņa pārstāvētā komanda "Mežmalas" izcīnīja uzvaru.

Remontdarbi izjauc ierasto kārtību Blomes kultūras namā

Blomes kultūras namā remonts uzsākts 2. stāva gaitenī un administratīvās telpās. Ja gaitenī kosmētiskais remonts noslēgsies drīzumā, tad nav skaidrības, kad tiks izremontēti kabineti. Jāpiebilst, ka pagaidām to remontam finanšu līdzekļi nav atvēlēti.

Kaudze aizved pēc "Ziemeļlatvijas" iejaukšanās

Smiltenē, Audēju ielas pirmā nama pagalmā bija izveidota ābolu un zaru kaudze, kurā ar laiku kāds sāka izmest sadzīves atkritumus. Kaudze daudzdzīvokļu mājas pagalmā bija salīdzinoši liela un, tuvojoties tai varēja just nepatīkamu aromātu. "Ziemeļlatvija" informēja "Smiltenes NKUP" valdes priekšsēdētāju Raiti Melderi, kurš noreaģēja un saviem darbiniekiem kaudzi lika aizvākt.

Zvans uz pirmo stundu atskanēs vēlāk

Nolemts, ka Smiltenes Trīs paklanu pamatskolā jaunajā mācību gadā zvans uz pirmo stundu atskanēs 9. Taču skola bērniem ik rītu būs atvērta jau no pulksten 7.30.

"Dako Ziemeļvidzeme" noslēdz aktīvo sezonu

Smiltenes novada moto kluba "Dako Ziemeļvidzeme" braucēji ar panākumiem startēja Latvijas motokrosa čempionātā. Kopvērtējumā vairākiem sportistiem vieta uz goda pjedestāla nodrošināta.

Citas ziņas