Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (05.12.-11.12.)

Īstu ziemu šajā nedēļā nesagaidījām. Sniegs noturējās tikai pāris dienas, un sinoptiķi jau izsaka prognozes, ka arī Ziemassvētki varētu būt bez baltuma. Tomēr gaišumu šajā laikā noteikti sniegs labi cilvēki un emocionāli notikumi. Bet kuri notikumi pagājušajā nedēļā bija nozīmīgi mūsu novados, ziņo "Ziemeļlatvijas" korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone

Ziedotāji atbalsta ElizabetiMazās smiltenietes Elizabetes Šmites vecāki ir pateicīgi visiem cilvēkiem, kuri aizvadītajā nedēļā ieskaitīja ziedojumus meitenītes ārstēšanai atvērtajos kontos. Ļoti dāsns bija pirmais ziedotājs, Bilskas pagasta zemnieku saimniecība "Džindžas", piešķirot Elizabetes ārstēšanai 500 latus.

Deju kolektīvs svin jubilejuSestdien gada jubileju svinēja Smiltenes pagasta vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs "Sanācēji" (vadītāja - Anda Kalniņa). Jubilārus apsveica un koncertā uzstājās viesi - vidējās paaudzes deju kolektīvi (Strenču "Tīne", Palsmanes pagasta "Cīrulis", Rugāju novada "Rugāji") un Balvu Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīvs "Purenīte", kā arī Smiltenes pagasta sieviešu vokālais ansamblis "Undīne".

 

Atved apkures katluAizvadītajā nedēļā Smiltenes Valsts tehnikums - profesionālā vidusskola saņēma jauno apkures katlu, kas ražos siltumu Smiltenes pagasta Kalnamuižai: skolai, tās dienesta viesnīcai un dzīvojamām mājām. Katlu iedarbināt plānots tuvākajā nedēļā pēc tā uzstādīšanas.

Sapulcē piena ražotājusTurpinot uzņēmuma simtgadei veltīto pasākumu ciklu, akciju sabiedrība "Smiltenes piens" kopā sapulcējusi savus klientus, piena ražotājus. Viņiem Blomes kultūras namā notika seminārs par kvalitatīva piena ieguvi. Pasākumu noslēdza ekskursija pa Blomes pienotavu.

Ziņo Inga Karpova

Lelles iepazīstina ar plašo pasauliPagājušonedēļ Valkas novada bērnu un jauniešu centrā "Mice" ar izrādi "Zili brīnumi" viesojās Ērģemes pamatskolas leļļu teātra dalībnieki. Šo interešu pulciņu jau vairāk nekā desmit gadus vada Agita Miķelsone. Izrāde "Zili brīnumi" stāsta par divu pelēnu - Teo un Leo - ceļojuma pa Eiropas Savienības valstīm piedzīvojumiem.

 

Ielas tīrīs jauns traktorsAizvadītajā nedēļā beidzot sagaidījām ziemai raksturīgos laika apstākļus. Valkas novada Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļa ziemai sezonai ir sagatavojusies - šogad pašvaldība iegādājusies jaunu jaudīgu traktoru "Belarus 892". Jaunā tehnika lieti noderēs ielu tīrīšanā.

Valkas bērnudārzs "Pumpuriņš" svin jubilejuPiektdien Valkas pilsētas specializētais bērnudārzs "Pumpuriņš" atzīmēja savu 50. dzimšanas dienu. Svinībās ieradās ne tikai ciemiņi ar vērtīgām dāvanām, bet arī "vīrietis labākajos gados"- Karlsons, kurš bērniem dāvināja trīs lielus un garšīgus kliņģerus. 

 

Ziņo Aldis Dubļāns

Kad darbi silda sirdiValkas kultūras nama mazajā zālē atklāja floristu Rudītes Gromules, Ingas Danielas un rotu veidotājas Lilitas Šicānes darbu izstādi.

Sarūpē skaistus mirkļusOtrajā adventē Valkas pagasta pārvaldes un Lugažu saieta nama darbinieki piedalījās pasākumā "Kad pie jūsu namdurvīm eglīte klauvē" Valkas sociālās aprūpes namā.

 

Lai ceriņi atgrieztosGrupai valcēniešu ir radusies ideja nākamgad sarīkot akciju "Kad Valkā atgriežas ceriņi". Valkai jāatgūst ceriņu pilsētas statuss.

Rudens spēles aizvadītasVijciema sporta hallē pirmo reizi notika Valkas novada rudens sporta spēles.

Var pieslēgties pilsētas ūdensvadam un kanalizācijaiValkas novada dome aicina iedzīvotājus pieslēgties jaunizveidotajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem. Atsaucība pagaidām nav liela, taču pronozē, ka pavasarī tā jūtami pieaugs.

Līdz uzvarai pietrūkaFlorbola komandai "Burtnieku novads/Valka" pirmajā līgā iet kā pa viļņiem. Spēcīgajai Madonas komandai šajā sezonā mūsējie atņēma pirmo punktu, piekāpjoties tikai spēles pagarinājumā.

Kad mūzika ir dzīvesveidsPrieks un lepnums par bijušajiem J. Cimzes mūzikas skolas audzēkņiem, kuri ir ceļā uz lielajām skatuvēm. Šoreiz intervija ar nupat notikušā starptautiskā Dombrovska konkursa diplomandu altistu Janeku Niklaviču.

 

 Ziņo Santa Sinka

Pārcelts Vidzemes reģiona kauss

Aizvadītajā nedēļā Tepera trasē bija plānots Vidzemes reģiona ziemas kauss standarta automašīnām 1. posms, taču tas pārcelts uz 25. decembri. Iemesls tam ir neatbilstošie laika apstākļi.

Dome solīto pilda

Smiltenē, bērnu rotaļlaukumā un skeitparka teritorijā atrodas norāžu stabs. Viena no tā plāksnītēm maldināja, ka pēc puskilometra var nokļūt līdz peldbaseinam, kura pilsētā nemaz nav. Informējām Smiltenes novada domi, kura šo norādi noņēma.

Būs Ziemassvētki Brīnumskapī

Smiltenes novada Kultūras pārvalde panākusi to, lai muzikālais koncertuzvedums "Ziemassvētki Brīnumskapī" notiktu arī Smiltenē. Pasākums paredzēts 20. decembrī Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā.

Citas ziņas