Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (06.02.-12.02.)

Beidzot esam sagaidījuši siltāku laiku un sniega mākoņus. Latvijas politiskajā dzīvē lielākās aktivitātes norisinās, gaidot referendumu, bet kas aktuāls noticis Ziemeļvidzemes novados, stāsta mūsu korespondenti.

Ziņo Aivars Zilbers:

Pieaug ugunsdzēsēju izsaukumu skaitsIestājoties aukstākam laikam, ikdienas režīms kļuvis saspringtāks ugunsdzēsējiem. Februāra sākumā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes ugunsdzēsēji vairākkārt izbrauca likvidēt aizdegšanos ēkās. Visbiežāk aizdegšanos bija izraisījuši neiztīrīti un bojāti dūmvadi.

Pieņem aicinājumuPagājušajā nedēļā Valkas novada domes deputāti publiskoja aicinājumu, kurā gaidāmajā referendumā aicina Latvijas iedzīvotājus aizstāvēt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu.

Grūti piesildīt dzīvokļusPazeminoties gaisa temperatūrai, vairākās Valkas daudzdzīvokļu mājās nācās ieslēgt elektriskos sildītājus, jo temperatūra nepārsniedza 14 grādu siltumu. SIA "Valkas namsaimnieks" valdes priekšsēdētājs Ivo Meļķis skaidro, ka daudzas ēkas ir novecojušas un aicina iedzīvotājus domāt par namu renovāciju.

Darbu sāk vēlēšanu iecirkņiPagājušajā nedēļā darbu sāka gaidāmajai tautas nobalsošanai izveidotie vēlēšanu iecirkņi. Tajos iedzīvotāji var iepazīties ar balsošanas kārtību, kā arī pieteikt balsojumu mājās tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ referenduma dienā nevarēs ierasties vēlēšanu iecirkņos.

Iestudē izrādiValkas pagasta saieta nama "Lugažu muiža" teātra kolektīvs režisores Evijas Smanes vadībā sācis iestudēt pirmo lielo izrādi pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas "Brīnumzālīte" motīviem. Pirmizrāde paredzēta martā.

Ziņo Santa Sinka:

 Balle būs, bet sporta spēļu liktenis neskaidrs

Rakstījām, ka 18. februārī pulksten 22 Bilskā būs balle, kurā muzicēs "Kolibri". Tradicionāli ziemas mēnešos pagastā tiek rīkoti sporta svētki, taču šogad, visticamāk tie nenotiks. Birzuļu tautas nama vadītāja Gunita Ozoliņa paskaidro, kamēr novada budžets nav apstiprināts, uz jautājumu nevar atbildēt.

Smiltenē var slidot

Smiltenē hokeja laukums pie Tepera ezera atvērts publiskai slidošanai. Vienīgi jāņem vērā, ka slidotavas darba laiks atkarīgs no laika apstākļiem.

Šajā mācību gadā notikušas Smiltenes novada vēstures, matemātikas, latviešu valodas un literatūras, fizikas un krievu valodas olimpiādes, kurās vairāk augstu rezultātu ieguva Smiltenes ģimnāzijas skolēni.

Aicina iesaistīties izstādes tapšanā

Smiltenes novada muzeja vadītāja Zinaida Bērza aicina iesaistīties izstādes "Radies mīlestībā" tapšanā. Viņa cer, ka atsauksies cilvēki, kuri savu brīvo laiku velta skaistu lietu darināšanai. Vairāk informācijas, zvanot 29227562.

 

 Ziņo Sandra Pētersone:

  "Cīrulis" svin 15. dzimšanas dienu Sestdien Palsmanes kultūras namā savu 15. dzimšanas dienu svinēja Palsmanes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Cīrulis" (vadītāja - Aija Zeibote; koncertmeistare - Dace Purvlīce). Koncerta sākumā publiku priecēja jubilāri, pēc tam uzstājās ciemiņi: vidējās paaudzes deju kolektīvi "Rieda" (Grundzāles pagasts) un "Sanācēji" (Smiltenes pagasts), Smiltenes Tautas deju ansamblis "Ieviņa" un jauniešu deju kolektīvs "Dancātājs" (Variņu pagasts).

Sportojot dzen projām ziemuSestdien Launkalnē pie pagastmājas pēcpusdienā sākās ziemas sporta spēles Valentīndienas noskaņās "Karsta buča ziemai". Sacentās komandas un individuāli sporta spēļu dalībnieki. Ar rotaļām un dziesmām izklaidēja Launkalnes folkloras kopa. Visus cienāja ar turpat, katlā uz ugunskura izvārītu bukstiņputru un ceptām asinsdesām.

Atklāj slidotavu Launkalnes sākumskolas sporta laukumā ierīkota slidotava. Kaut arī tai nav bortu, bērni tik un tā priecājas par iespēju slidot. Slidotavu izveidoja pirmsskolas grupiņas audzēkņa Ritvara vecāki un brāļi un sporta skolotāja Ramona Moisejeva ar vēl citu launkalniešu atbalstu.

Satiekas nevalstiskās biedrībasPalsmanē konferencē "Neturi sveci zem pūra" satikās Smiltenes novada biedrības un pagastu pārvaldes, kuras laikā no 2009. gada ir īstenojušas LEADER atbalstītus projektus. Pasākumu rīkoja biedrības "Abulas lauku partnerība" un "Spēkavots".

Atklāj rokdarbu izstādiSmiltenes pagasta Kalnamuižā, Smiltenes Valsts tehnikuma - profesionālās vidusskolas bibliotēkā, atvērta smilteniešu rokdarbu izstāde. Tajā izliktos darbus var apskatīt šonedēļ bibliotēkas darba laikā.

Sagaida zobu busiņuVariņu pamatskolā ieradās zobu busiņš jeb Ziemeļaustrumu Latvijas Mutes veselības centra pārvietojamais zobārstniecības autobuss. Zobu higiēniste Ilze Riekstiņa 1. - 9. klases skolēniem pārbaudīja mutes dobuma veselības stāvokli un veica mutes dobuma profilaksi.

Ziņo Aldis Dubļāns: 

Novada olimpiāžu līderi zināmiValkas un Strenču novada skolēni tradicionāli piedalās mācību priekšmetu olimpiādēs. Līelākais panākums pagaidām ir Valkas ģimnāzijas 9. klases skolniecei Elīzai Skutānei. Valsts bioloģijas olimpiādē viņai bronzas medaļa.

Izlietu ūdeni nesasmelsiVidzemes I līgas čempionātā florbolā "Burtnieku novads/Valka" gatavojas izslēgšanas spēlēm.

Izvēlēsies Beverīnas novada ģerboniNoslēdzies pagājušā gada nogalē pašvaldības izsludinātais konkurss par novada ģerboni. Pašlaik notiek iesūtīto skiču apspriešana un balsošana par tām.

Medicīnā aizvien vairāk problēmuDaudziem pacientiem, tostarp arī bērniem beidzamajā laikā nākas saskarties ar agrāk nebijušu problēmu - jāstāv pāris nedēļu rindā pie speciālista ar ģimenes ārsta nosūtījumu.

Vienmēr dzīves virpulīValkas ģimnāzijas 12.a klases skolniece Dace Tuvikene ir cilvēks, uz kuru vienmēr var paļauties. Viņa ir aizrāvusies gan ar florbolu, gan volejbolu.

Mēra, cik ārā ir aukstsVisvairāk informācijas par meteoroloģiskajiem apstākļiem sniedz ceļinieki. Viņi ziņas Satiksmes informācijas centram nodod ik pēc stundas.

Citas ziņas