Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (06.06-12.06.) 1

Šī vasara kļuvusi īpaši steidzīga. Līdz Jāņiem vēl laiks, bet pļavas jau nozied margrietiņās un jasmīnu krūmiem birst ziedlapiņas. Latvijas skolās smaržo meijas un skan izlaidumu valši. Bet par visu aktuālo aizvadītajā nedēļā lasiet mūsu korespondentu veidotajā atskatā.

Ziņo Sandra Pētersone:

Smiltenes novadā

Apbalvo zelta jaunatniSmiltenes novada dome konkursā izraudzījusies novada vispārizglītojošo skolu mācībās labākos 12. klašu absolventus , kuri saņems pašvaldības prēmiju: 80 latus katrs. Lai šo naudas balvu iegūtu, ir izvirzīti daudzi kritēriji. Viens no tiem - atestāta sekmju lapā vidējā atzīme nedrīkst būt zemāka par astoņām ballēm. Šajā mācību gadā Smiltenes novada domes prēmiju saņems 19 absolventi: 11 no Smiltenes ģimnāzijas un astoņi - no Smiltenes Centra vidusskolas.

Darbu atsāk betona rūpnīcaSmiltenē pēc vērienīgas rekonstrukcijas darbu atsāka vietējās firmas "JSBJ" betona rūpnīca . Tajā uzstādīta jauna, jaudīgāka, Vācijā ražota betona sagatavošanas iekārta. Pirmais tajā sagatavotā betona pircējs bija akciju sabiedrība "Smiltenes piens".

Prasa jaunu maršrutu6. jūnijā Smiltenes novada dome nosūtīja Vidzemes plānošanas reģionam iesniegumu ar lūgumu rast iespēju izveidot jaunu pasažieru pārvadājumu maršrutu Smiltene - Palsmane - Variņi - Smiltene.Autobuss reisā dotos darbdienās un mācību gada laikā arī svētdienās un no Smiltenes autoostas izbrauktu pulksten 19.15. Šonedēļ iesniegumu izskatīs Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu komisija.

Atklāj izstādiTautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) "Smiltene" telpās līdz 29. jūlijam darbdienas var apskatīt izstādi "Lins lietišķajā mākslā". No lina darināto darbu autores ir TLMS "Smiltene" rokdarbnieces. Lai ekspozīcija būtu krāsaināka, to papildina jostas no vilnas un lina.

Strenču novadāSola 100 latu stipendijuPēc aizvadītās nedēļas nogalē nosvinētā 9. klases izlaiduma Strenču novada vidusskola gaida jaunus audzēkņus 10. klasē. Vietējā pašvaldība nolēmusi ikvienam skolēnam, kurš uzsāks mācības Strenču novada vidusskolas 10. klasē, no sava budžeta izmaksāt vienreizēju stipendiju 100 latu apmērā. Līdz 1. septembrim būs redzams, vai šis lēmums palielinājis skolēnu skaitu vidusskolā.

Ziņo Inga Karpova

 Gatavojas mācībām 1. klasēOtrdien Valkas pamatskolā notika topošo pirmklasnieku vecāku sapulce. Pagaidām mācībām 1. klasē pieteikušies vairāk nekā 40 pirmīšu, bet vēl vecāki var pieteikt savus bērnus mācībām pamatskolā.

Izdemolē rotaļlaukumuTrešdien no rīta atklājies, ka pašā Trikātas pagasta centrā nezināmi vandāļi izdemolējuši vēl tapšanas stadijā esošo rotaļlaukumu.

Saldējums un baloniPiektdien Valkā, Lugažu laukumā viesojās laikraksta "Ziemeļlatvija" mobilais busiņš. Tā apmeklētāji varēja bez maksas mieloties ar "Rīgas Piena kombināta" ražoto gardumu - saldējumu "Pols", priecāties par baloniem ar "Ziemeļlatvijas" logo, kā arī abonēt laikrakstu "Ziemeļlatvija" un izdevniecības "Dienas žurnāli" izdevumiem.

Ievāc pirmo ražuPagājušonedēļ vairums bitenieku izsvieda pirmo medus ražu . Par to, kāds šogad bišu dravu saimniekiem gaidāms gads, mums pastāstīja valcēnietis Didzis Aimeisters. Tas solās būt diezgan ražīgs.

Nosmaržojušas skolas izlaidumu meijasSestdien vairākums bijušā Valkas rajona teritorijas pamatskolās notika izlaidums, arī Plāņu pamatskolā. Šogad tas bija pēdējais 9. klases izlaidums, jo turpmāk Plāņu skolas vecāko klašu skolēni mācīsies vai nu Strenču vidusskolā vai citās skolās.

Valka un Valga svin savu dzimšanas dienuVisu nedēļas nogali kaimiņpilsētas Valkā un Valgā zumēja kā īstā bišu stropā, jo dvīņu pilsētas atzīmēja savu dzimšanas dienu.

Piektdien Valkā notika ziedu svētki. To ietvaros iedzīvotāji ar puķēm un to stādiem rotāja pilsētas vēsturisko nosaukumu "Walk" un Lugažu laukumu. Arī "Ziemeļlatvija" dāvināja divus milzīgus ziedošu petūniju podus, kuru pēc svētkiem rotā atjaunoto Valkas mākslas skolu.

 

Ziņo Santa Sinka

Par ekoloģisku vidi

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas saime uzņēma skolu partnerības Comenius projekta "Eu-cology" sadarbības partnerus no sešās valstīm. Smiltenieši prata pārsteigt viesus ar sakopto vidi un pasākumiem dabā.

Laukos par grūtībām nesūdzas

Brantu pagasta pensionāri Juris un Aina Kļaviņi ir labs piemērs tam, ka, ja darbu veic ar mīlestību, neviens šķērslis nav nepārvarams. Viena no pagasta titulētākajām - sakoptākajām saimniecībām ir "Jaunlūres", kur Juris un Aina ir sakopuši katru stūrīti.

Piemēslo Spiciera un Klievezera apkartni

Atrastas divas vietas ezeru apkārtnē, kur iedzīvotāji bezkaunīgi izmetuši dažādas mantas . Siltajā laikā novērota tendence, ka vairāk tiek piemēslotas ceļmalas, dodoties uz atpūtas vietām.

Gaida jaunos kartupeļus

Pagaidām grūti spriest, kāda būs kartupeļu raža. Blomes pagasta "Ābelītēs", kur saimnieko Uldis Vilnītis, pirmie tupeņi gaidāmi pēc Jāņiem.

 

Ziņo Aivars Zilbers 

Zāģavota ūdeni drīkst dzertIr beigusies neziņa par Zāģavota ūdens lietošanu uzturā. Pagājušajā nedēļā Valkas novada dome saņēma ūdens paraugu analīžu rezultātus, kas apliecina, kā avota ūdens ir tīrs un atbilst dzeramā ūdens prasībām.

Par drošību jārūpējas pašiemAr siltā laika iestāšanos peldsezona rit pilnā sparā. Tomēr daudzviet vēl peldvietās nav padomāts par nepieciešamajiem drošības pasākumiem. Glābšanas dienesta speciālisti novērojuši, ka pie Zāģezera bieži bērni ir atstāti bez vecāku uzraudzības. Valgā pie Pedeles upē ierīkotās peldvietas dežūrē glābšanas dienesta darbinieks, bet Valkā pie Zāģezera tāda nav.

Svin VasarsvētkusVakar kristiešu draudzes svinēja Vasarsvētkus. Par godu šim notikumam visās Valkas, Smiltenes un Strenču novada luterāņu un katoļu baznīcās notika svētku dievkalpojumi.

Komentāri 1

...

Man patiik tie juusu apkopojumi. Labi izdomaats.

pirms 10 gadiem, 2011.06.13 10:42

Citas ziņas