Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (07.11.-13.11)

Šajā nedēļā Latvija aizdedza svecītes savu varoņu atcerei Lāčplēša dienā. Radio un televizijā biežāk varēja dzirdēt patriotiskas dziesmas. Zīmīgajā datumā 11.11.11. daudzi pāri svinēja kāzas, bet kas nozīmīgs noticis mūsu novados, ziņo "Ziemeļlatvijas" korespondenti.

 Ziņo Aivars Zilbers

Pabeigta renovācijas 2. kārtaVidzemes slimnīcā ir pabeigta telpu renovācijas 2. kārta. Slimnīca ir ieguvusi jaunu modernus kabinetus, bet pacienti - mājīgas un ērtas palātas. Projekts īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Vāc karogu stāstusKārķu pamatskolas audzēkņi, sagaidot Latvijas valsts svētkus, sākuši aptaujāt gados vecākus vietējos iedzīvotājus, lai uzzinātu vairāk par sava pagasta vēsturi. Skolēni pieraksta cilvēku atmiņas par to, kā kādreiz lauku sētās ir uzvilkti valsts karogi, kādos svētkos tas darīts un kā valsts karogs noglabāts valstij grūtos laikos. Ar savāktajiem stāstiem bērni iedzīvotājus iepazīstinās valsts svētku pasākumā.

Atklāj piemiņas plāksniPiektdien, Lāčplēša dienā, Valkas novada domes un muzeja pārstāvji Valkas Cimzes lapos atklāja piemiņas plāksni Lācplēša ordeņa kavalierim Arturam Plūmem. Pēc tam luterāņu baznīcā notika svētbrīdis un lāpu gājiens uz Brāļu kapiem.

Ziņo Aldis Dubļāns

Lai visas lietas atstātu sakārtotasGrupa pensionāru no Valkas kluba "Zelta rudens" tikās ar apdrošināšanas aģentūras "Kalla" īpašnieku, lai gūtu informāciju par dzīvības apdrošināšanas iespējām.

Apstāties, ieraudzīt un sajustVolejbola klubs "Valka" ir atsācis jauno sezonu. Tajā spēlē gan vīru, gan senioru, gan jauniešu komandas.

Volejbolistiem lieli plāniValkas pamatskolas audzēkņi Mārtiņš Mazurs un Arturs Demidočkins piedalījās sporta nometnē "Milan Junior Camp 2011" Olompiskajā centrā Rīgā.

Sedas kultūras namam krāsas tonis izvēlētsSedas kultūras nams atgūst bijušo veidolu. Pašlaik no tiek tā rekonstrukcijas 1. kārta, kuru paredzēts pabeigt pavasarī.

Man visi cilvēki ir labiPar savu dzīvi un uzskatiem stāsta viena no pensionāru kluba "Zelta rudens" aktīvistēm Monika Pūce.

Ziņo Sandra PētersoneSmiltenes novadā"Smiltenes NKUP" - vadības maiņaSmiltenes novada pašvaldības uzņēmumā SIA "Smiltenes NKUP" notikusi vadības maiņa. Par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju iecelts Aigars Vīvuliņš. Līdz šim viņš atbildēja par ražošanu uzņēmumā "Smiltenes koks". Iepriekš uzņēmuma valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīja Raitis Melderis. Viņš "Smiltenes NKUP" atbildēs par tehniskiem jautājumiem.

Nosiltina pirmo mājuSmiltenē ir īstenots pirmais daudzdzīvokļu mājas siltināšanas jeb siltumnoturības uzlabošanas projekts. Pirmie iniciatīvu šajā jomā izrādījuši Daugavas ielas 64 iedzīvotāji, īstenojot projektu sadarbībā ar nama apsaimniekotāju, uzņēmumu "Smiltenes NKUP".

Smiltenē izmaina satiksmiSmiltenē, sākot no aizvadītās nedēļas, satiksmei ir slēgta Kalēju iela virzienā no Daugavas ielas. Ir arī citas izmaiņas satiksmes organizācijā. Smiltenē turpinās pilsētu ielu kompleksā rekonstrukcija. Darbu pasūtītāja ir Smiltenes novada dome. Objektā strādā uzņēmums SIA "8CBR".

Ģimnāzijā - mūzikas instrumentiSmiltenes ģimnāzijas mūzikas kabinets ieguvis bagātīgu mūzikas instrumentu klāstu, pateicoties Smiltenes ģimnāzijas vecāku biedrībai. Biedrības uzrakstītais projekts saņēmis Lauku atbalsta dienesta finansiālu atbalstu instrumentu iegādei.

Jauna kultūras pasākumu organizatoreSmiltenes un Brantu pagastos sākusi strādāt kultūras pasākumu organizatore brantēniete Ieva Klāva-Bunga. Viņas darba devēja ir Smiltenes novada domes Kultūras pārvalde.

Dāvanu iegulda ainavāSkaistu, ilgi paliekošu dāvanu Smiltenei un tās iedzīvotājiem sarūpējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Smiltenes posteņa kolektīvs. Ceturtdien viņi iestādīja Vecajā parkā 24 egļu konteinerstādus. Naudu - 72 latus - stādu pirkšanai ugunsdzēsēji sameta paši un paši arī aizbrauca pakaļ stādiem uz kokaudzētavu Latgalē.

Ziņo Santa Sinka

Satraucas arī citi

Pēc slaktiņa Brantu pagasta "Rīderos" sāk satraukties arī citu saimniecību īpašnieki, jo tie paši suņi vairākkārt redzēti sirojam pagastā.

Ar jautru un pikantu noskaņu

Pie skatītājiem nonākusi Birzuļu tautas nama dramatiskās kopas "Mēris" pirmizrāde "Aizdodiet man tenoru". Skatītāji to novērtēja pozitīvi, paužot prieku par pārliecinošo aktierspēli.

No okupācijas līdz brīvībai

Smiltenes novada muzejā aplūkojama ceļojošā izstāde "Latvija 1939-1991: no Okupācijas līdz Brīvībai".

Īpaši aicinātas ir skolēnu grupas.

Sestdien svētku koncertā Birzuļu tautas namā godināja deviņu Bilskas pagasta cilvēkus, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu pagasta dzīvē.

Citas ziņas