Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (08.10.-14.10.)

Rudens izkrāsojis Ziemeļvidzemi tik koši, ka var pieciest arī lietus mākoņus. Stārķi un dzērves jau devušies uz siltākām zemēm, bet mēs - šeit palikušie, jau esam sagaidījuši pirmās salnas. Rudens. Kas aktuāls šajā rudenīgajā nedēļā noticis mūsu pusē, stāsta korespondenti.

 Sandra PētersoneSmiltenes novadāUzdāvina adrenalīnuArī Palsmanes speciālās internātpamatskolas skolotāja Ilva Pētersone bija to 15 Latvijas skolotāju vidū, kuri Biķernieku trasē tika izvizināti ar F3 klases sacīkšu formulu. Konkursā "Skolotāju dienas adrenalīns" savus mīļākos pedagogus ieteica viņu tagadējie un bijušie skolēni.

Iepērk ozolzīlesSmiltenē var nopelnīt, lasot ozolzīles un nododot uzpircējiem, kas savukārt zīles pārdod medniekiem. Līdz 18. oktobrim ozolzīles var arī nest uz Smiltenes bibliotēku, lai palīdzētu sagādāt kārumus ziemai Līgatnes dabas taku zvēriem.

Sacenšas "Smiltenes apļos"Noslēdzies tautas skrējiens "Smiltenes apļi 2012", kurā sacentās 128 sportisti 14 vecuma grupās.

 

Aivars Zilbers

 Skolēniem būs seminārsPiektdien Kārķu pamatskolā notiks seminārs āra EKO klasē.Pasākums sāksies ar svinīgu EKO skolas zaļā karoga pacelšanu.Seminārā par augļu dārza kopšanu un sagatavošanu ziemai stāstīs zemnieku saimniecības "Luternieki" saimniece Iveta Markova.

Atklāta izstādePagājušajā nedēļā Valkas novadpētniecības muzejā tika atklāta fotogrāfa Alda Dubļāna un floristes Ingas Danielas darbu izstāde "Gadu laiki".Abi mākslinieki kopīgas izstādes rīkojuši jau vairākkārt.

Bezdarba līmenis nemainīgsOktobrī salīdzinājumā ar septembri bijušā Valkas rajona teritorijā bezdarba līmenis nav īpaši mainījies. Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāles vadītāja Erna Pormeistere informē, ka oktobrī filiālē reģistrēti 1598 bezdarbnieki un apmēram tikpat daudz bijis septembrī.

 

Santa Sinka

 Gatavo kārumus ziemai

Smiltenes Valsts tehnikuma - profesionālās vidusskolas topošie ēdināšanas speciālisti gatavo dažādus neierastus kārumus ziemai. Tos viņi līdzi ņēma uz marmelāžu un citu citu ziemas krājumu gadatirgu Igaunijā, kā arī uz gadatirgu Smiltenē.

Pieteicās vairāki

Grundzālē 27. oktobrī plānotais pasākums dzejas mīļotajiem un radītājiem būs. Līdz 12. oktobrim Grundzāles kultūras nama vadītāja gaidīja dalībnieku pieteikumus. Noskaidrojām, ka atsaucība bija neliela, interesi izrādīja pieci cilvēki.

Rosība amatniecības telpās

Blomes kultūras namā amatniecības apmācību telpās sākusies rosība. Notiek adīšanas, tamborēšanas un šūšanas nodarbības, kurās bez maksas var piedalīties ikviens interesents.

 

Aldis Dubļāns

 Brīnumus negaidīsimŠogad Valkā sumināja Raiņa ielu. Svētkos iesaistījās gandrīz visas šīs ielas iestādes, uzņēmumi un daudzi iedzīvotāji.

Vecāki sper soli tālākValkas jauno futbolistu atbalstam ir nodibināta biedrība "Futbola klubs "Valkas juniors"".

Daba šogad bijusi dāsnaŠo sezonu veiksmīgi aizvadījusi zemnieku saimniecība "Piekalnes" Vijciemā. Viņas "vaļasprieks" par kartupeļu audzēšanu nemazinās.

 

Sedēnieši izrāda iniciatīvu apkārtnes sakopšanāSedas pilsētas neformālā grupa "Par labāku vidi" piedalījās konkursā un rezultātā bērnudārzs "Dzērvīte" un bibliotēka var lepoties ar sakoptāku apkārtni un jaunu nojumes jumtu.

Siltuma tarifs būs lētāksValkas domes finanšu analītiķe Geņa Spiridonova skaidro siltuma cenu veidošanās mehānismu un katras iestādes kompetences robežas.

Teātris izrāde sevi Sanktpēterburgā14. oktobrī gatčinā valkas pilsētas teātris izrādīja Andreja Zinčuka lugu "Mērkaķīte".

Futbola klubā "Valka" gaidāmas lielas pārmaiņasNoslēdzies Latvijas II līgas čempionāts futbolā. Nākamajā sezonā FK "Valka" spēlētāji iekļausies FK "Valmiera" fārmklubā.

Citas ziņas