Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (09.01-15.01)

Sniegs beidzot sasparojies uz palikšanu. Slēpošanas trases sagaidījušas uzticīgos apmeklētājus. Varam baudīt ziemu. Bet kas pagājušajā nedēļā svarīgs noticis Ziemeļvidzemē, stāsta mūsu korespondenti.

Ziņo Santa Sinka:

Skatlogos pamana bērnu zīmējumus

Aizvien biežāk pilsētā nepamanīti nepaliek Smiltenes mākslas skolas audzēkņu darbi, kas izlikti vairāku veikalu skatlogos. Aptaujātie iedzīvotāji iedzīvotāji šādu ideju vērtē atzīnīgi un cer, ka arī turpmāk no jauna tiks izlikti darbi.

Atbild bilskēniešiem

Pēc 124 Bilskas pagasta iedzīvotāju atklātās vēstules Smiltenes novada domei, pašvaldība un Kultūras pārvalde sniegusi atzildi, izskaidrojot savu rīcību.

Nolēmuši startēt galvas rēķinu trunīrā

Šondēļ sāksies „Miksike" galvas rēķinu turnīrs, kurš norisinās internetā online režīmā. Noskaidrojām, ka tajā startēs Smiltenes Trīs pakalnu sākumskola, kura jau pērn finālā ieguva labas pozīcijas, kā arī citas skolas no tuvākās apkārtnes.

Tepera trasē startē ziemas autosprints

Vakar Smiltenē, Tepera trasē aizvadīts Vidzemes reģiona ziemas kausa 1. posms, kas pulcēja aptuveni piecdesmit dalībniekus.

 

 

Ziņo Aivars Zilbers

Izstāde rakstnieka atcereiVēl līdz mēneša beigām Valkas novada centrālajā bibliotēkā apmeklētāji var iepazīties ar izstādi, kas veltīta rakstnieka Egila Lukjanska 75 gadu jubilejai.Izstādes stendos ir autora sarakstītās grāmatas un materiāli par viņa dzīvi.

Mācās bezdarbniekiMācību centra SIA "Buts" Valkas filiālē turpinās kursi bezdarbniekiem. Darba meklētājiem ir iespēja iegūt kvalifikāciju 13 profesijās.

Izveidoti vēlēšanu iecirkņiValkas novadā ir izveidoti septiņi vēlēšanu iecirkņi gaidāmajam referendumam par krievu valodu kā otru valsts valodu.

Atjaunota jaunsargu kustībaPagājušajā nedēļā Valkas novadā tika atjaunota jaunsargu apmācība. Pagaidām nodarbības notiks Valkas ģimnāzijā un Ērģemes pamatskolā. Tās vadīs instruktors Ritvars Leitens.

Ziņo Sandra Petersone

Atklāj sporta zāliSmiltenes pagasta Kalnamuižā svinīgi atklāta Smiltene Valsts tehnikuma - profesionālās vidusskolas jaunā sporta zāle. Skolas vadība sola, ka tur sportot varēs arī iedzīvotāji.

 

Nebūs jāmaksā par palīgēkāmSmiltenes novada deputāti nolēmuši, ka Smiltenes novadā par dzīvojamo māju palīgēkām un graustiem šogad nebūs jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis. Izņēmums ir garāžas, par kurām visā valstī šis nodoklis jāmaksā 0,2 procentu apmērā no kadastrālās vērtības.

Nošauj divus suņusSmiltenes pagastā pie Brutuļu ciemata dienas laikā nošauti divi suņi, kuri bija aizbēguši no kādām Smiltenes pagasta lauku mājām. Valsts policija par notikušo ir uzsākusi kriminālprocesu.

Izsola īpašumusIr izsolīti maizes un konditorejas izstrādājumu ražotājai "Maiznīca Ieva" piederošie nekustamie īpašumi Smiltenē un Valmierā. Uzņēmuma veikala - kafetērijas ēku Smiltenē vēlējās iegādāties vairāki pretendenti. Kamēr nav veiktas visas iemaksas, pircējs netiek atklāts.

Strenču novadāDomā par vēl vienu bankomātuStrenču novada dome meklē risinājumu, lai Strenčos kāda no bankām uzstādītu vēl vienu bankomātu. Daudziem iedzīvotājiem nepatīk "Swedbank" bankomāta atrašanās vieta veikala "Strenči" telpās.

Ziņo Aldis Dubļāns

Izraisa simpātijas KrievijāJaunā gada pirmajās dienās Valkas novada bērnu - jaunatnes sporta skolas U-9 vecuma grupas futbolisti devās uz Gatčinu, kas atrodas netālu no Sanktpēterburgas un tur liela turnīrā izcīnīja bronzas medaļas.

Lai bērniem ir interesantiPirmo mācību pusgadu ir aizvadījusi Bērnu un jauniešu mūzikas kluba rokskolas Valkas filiāle. Tās vadītājs Ernests Lībietis ar rezultātiem ir apmierināts.

Kad iekšējais dzinulis neapstājasItin piesātinātu un bagātu dzīvi dzīvo Valkas ģimnāzijas 11.b klases skolniece Ērika Tomiņa. Viņa dalās iespaidos par valodu mācīšanos, par savu dzīvi un aizvadīto vasaru Kanādā.

Sporta dzīve Valkā neapstāsiesValkas novada domes sporta speciāliste Nadežda Blūma ir apkopojusi un analizējusi visu aizvadītā gada devumu novada sportā. Par to un iecerēm šogad viņa dalās ar "Ziemeļlatviju".

Ziņo Inga Karpova

Iespējams,Valkas novada dome atbalstīs labdarības organizācijuValkas novada domes Finanšu nodaļas vadītāja Iveta Markova informē, ka šāgada budžetā ir plānots nelielu finansiālu atbalstu dzīvnieku barības iegādei. Plānots, ka Dzīvnieku SOS "Sāra" katru mēnesi pašvaldība atmaksās pirkuma čeku desmit latu apmērā. I. Markova gan atgādina, ka pašvaldības budžetu ar balsojumu apstiprina vai noraida novada deputāti.

Ērģemieši - īsti hokeja faniĒrģemes pamatskolas 9. klases skolnieki, aktīvi piedaloties "Ziemeļlatvijas" rīkotajā konkursā par hokeja tēmu, ieguva un iespēju bez maksas noskatīties hokeja spēli starp "Dinamo Rīga" un SKA "Pēterburga" komandām "Arēnā Rīga".

Citas ziņas