Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados(09.04.-15.04.)

Pavadīta pavasarīga, saulaina un silta nedēļa. Atgriezušies teju visi gājputni. Zied māllēpes. Zemnieki steidz uzart laukus. Vispārējā rosmē mazāk uzmanības gribas pievērst politiskajām kaislībām. Bet par aktualitātēm mūsu novados stāsta "Ziemeļlatvijas" korespondenti.

 

Ziņo Inga Karpova

Valkas novada bērnu dziedāšanas konkursā - rekordliels konkursantu skaits

Vakar Valkas pilsētas kultūras namā notika novada dziedāšanas konkursi "Cālis 2012" un "Visi putni skaisti dzied". Pirmajā konkursā piedalījās 22, bet otrajā - 12 mazie dziedātāji. Uz Valkas skatuves kāpa ne tikai bērni no Valkas, bet arī Zvārtavas, Vijciema un Trikātas pagasta.

 

Pasniedz Gaismas nesēja balvu

Pagājušonedēļ Latvijas Universitātes lielajā aulā Rīgā pasniedza balvas konkursa "Pagasta bibliotekārs - Gaismas nesējs" uzvarētājiem. No bijušā Valkas rajona teritorijas šim konkursam bija pieteiktas Plāņu pagasta Jaunklidža bibliotēkas - saieta nama vadītāja Līga Rābante un Valkas pagasta Sēļu bibliotēkas vadītāja Dzidra Jevsejeva. Viņas nebija starp balvu saņēmējām.

 Smiltenes novadāTurpina ūdenssaimniecības projektuSmiltenē sākušies lieli celtniecības darbi - ūdensvada un kanalizācijas tīklu būve, pēc kuras pabeigšanas 11 ielu iedzīvotāji savus mājokļus varēs pieslēgt šīm komunikācijām. Objekta pasūtītājs ir uzņēmums "Smiltenes NKUP". Būvdarbus veic "Vidzemes Energoceltnieks". Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

Izliek putnu būrusAizvadītajā nedēļā Launkalnes pagasta mežos izlikti 28 putnu būri, bet ap skudru pūžņiem ierīkotas sētiņas. To paveica Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolas 5.b klase un Valmieras SOS bērnu ciemata audzēkņi. Viņus uzņēma Valsta meža dienesta Meža pētīšanas stacijas Smiltenes informācijas centrs.

Uzbrūk putnsPalsmanē bijušās muižas parkā cilvēkam uzbrucis "traks" mednis. Putnu noķēra palsmanietis, Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektors Jānis Pērle kopā ar palīgiem un nogādāja līdz tuvējam mikroliegumam pagasta mežā.

Strenču novadāDvīņi iekļūst finālāSvētdien skatītāji pirmo reizi vēroja telekompānijas LNT jauno šovu "Dvīņi dzied!". Pirmajā atlases raidījumā piedalījās arī dvīņi no Strenčiem, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēni Lana un Sergejs Kutiščevi, kurus skatītāju balsojums ierindoja finālā. Fināls notiks maijā.

Ziņo Aldis Dubļāns

 Dziesma liek stiprākiem būtNu jau 33. reizi Valkā izskanēja Cimzes dienas. Kopš pagājušā gada notiek koncerti veltīti kādas noteiktas valsts mūzikai. Šogad tā bija Itālija.

Jaunieši izzina cilvēktiesību aspektus EiropāStarptautiskajā projektā "Jaunieši spēj izmainīt pasauli", kas notika Polijā, Latviju pārstāvēja grupa Valkas ģimnāzijas audzēkņu.

Piedāvā jaunu tūrisma maršrutuProjektā Latvijas kultūrvides takas piedalās Valkas novada kultūrvides pētnieki Ilze un Edgars Gailes ar projektu "Pa Valkas mazbānīša pēdām". Par viņu projektu internetā vēl var balsot līdz 19. aprīlim.

 

Skrien pēc prieka un veselībasCeturtdien Valkā pie Koklētāja pieminekļa atsākās tradicionālā skriešanas seriāla "Optimists" pirmā pavasara kārta. Šis seriāls 12 kārtās notiek jau 26. gadu un ir masveidīgākais Valkas novadā.

Citas ziņas