Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (09.05-15.05.) 2

Turpinām aizsākto rubriku - arī šorīt piedāvājam "Ziemeļlatvijas" korespondentu atskatu uz aizvadīto nedēļu mūsu novados. Notikumi bijuši daudz un interesanti. Tostarp noziedēja ievas un sagaidījām kārtīgu pavasara lietu.

 

Ziņo Sandra Pētersone:

Smiltenes novadā

Distancē dodas tūkstošiSvētdien, 15. maijā, Smiltenē un pilsētas apkārtnē vairāk nekā divi tūkstoši riteņbraucēju sacentās MTB kalnu riteņbraukšanas maratona otrajā posmā, kurā vienlaikus izcīnīja Latvijas XCM čempionāta medaļas. MTB maratona otrajā posmā kopvērtējumā uzvarēja igaunis Erki Putseps ("Alpha Baltic"). Par Latvijas čempioniem kļuva Dmitrijs Sorokins ("Rietumu - Delfin") un Lelde Ardava. Sporta klasē startēja 259 dalībnieki, Tautas distancē - 1746, "Mammadaba" Veselības distancē - 65, bet bērnu sacensības piedalījās 115 jaunie riteņbraucēji.Iepērkas lielajā gadatirgūGandrīz 300 tirgotāju piedāvāja preci lielajā pavasara gadatirgū, kas 7. maijā notika Smiltenes centrā . Pircēji varēja iegādāties dažādus augļu koku, krūmu, ziedu un tomātu stādus ļoti plašā sortimentā, pārtikas un rūpniecības preces. Iespēju izmantoja daudz cilvēku, apliecinot, ka gadatirgi Smiltenē ir gana labi apmeklēti.

Mācas sniegt pirmo palīdzībuSešas skolēnu komandas no Smiltenes un Valkas novada, spītējot lietum un aukstajam laikam, sestdien, 14. maijā, sacentās pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās Launkalnē.Uzvarēja Smiltenes Centra vidusskolas komanda, kurā pārsvarā startēja 7.b klases meitenes. Sacensības rīkoja Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komiteja.

Uzņem krievu delegācijuVisu aizvadīto nedēļu Smiltenē viesojās skolēnu delegācija no Krievijas pilsētas Kirovas . 10 jauniešus un vienu skolotāju uzņēma Smiltenes ģimnāzija un tās audzēkņu ģimenes. Rudenī kirovieši ciemos gaidīs Smiltenes ģimnāzistus.

Sabiedriskās kārtības noteikumiIedzīvotāju diskusiju izraisījuši papildinātie sabiedriskās kārtības noteikumi Smiltenes novadā, ko izstrādājusi vietējā pašvaldība, piemēram, portāla www.ziemellatvija apmeklētāji debatē, vai vajag aizliegt grilēt uz daudzdzīvokļu namu balkoniem. Noteikumu ievērošanu kontrolē novada pašvaldības policija.

Dodas uz ĻvovuUz Ļvovas apgabalu Ukrainā devās Smiltenes novada domes delegācija, lai noslēgtu ar šo apgabalu sadarbības līgumu. Mērķis ir veicināt sadarbību ekonomikā, sociālajā jomā, kultūrā, izglītībā un sportā un apmainīties pieredzē.

Strenču novadāPošas Plostnieku svētkiemStrencēnieši cītīgi pošas 14. Gaujas Plostnieku svētkiem, kas notiks šo sestdien, 21. maijā. Aizvadītajā nedēļā plostnieki strencēnieša Romāna Polīša vadībā sāka gatavot plosta maketu, ko sestdien svinīgi atklās zālienā pie Strenču autoostas. Svētkos atklās arī Plūdu stabu Gaujas krastā. To darina strencēnietis Guntars Briedis.

Teātrim - pirmizrādeSavu jaunāko iestudējumu skatītājiem nodevis Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātris (režisors Andris Liepiņš). Tie ir divi Eduarda Alaiņa viencēlieni: "Kur te taisnība?" un "Ģimenes laime". Pirmizrāde notika Strenču kultūras namā 14. maijā.

 

Ziņo Inga Karpova:

 Projekta "Cilvēks vidē" noslēgums

Piektdien Valmierā notika SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas" organizētā vides izglītības projekta "Cilvēks vidē" noslēguma pasākums . Uzslavas un balvas saņēma vairākas bijušā Valkas rajona teritorijas izglītības iestādes. Īpašs paldies - Valkas bērnudārzam "Pasaciņa" un Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolai par visvairāk savāktajām makulatūras tonnām un PET pudelēm.

Biedrības dibināšanas sapulce

Beidzot vilciens iekustējies. Piektdien Valkā notika Dzīvnieku SOS biedrības "Sāra" dibināšanas sapulce. Ir izstrādāts biedrības nolikums. Atliek tikai to piereģistrēt Uzņēmumu reģistrā. Ir izveidota arī valde un ievēlēta valdes priekšsēdētāja.

Izbauda pēdējos skolas mirkļus

Maijs skolās ir pēdējais mācību gada mēnesis. Valkas ģimnāzisti nesaspringt par gaidāmajiem eksāmeniem, bet gan izbauda vēl pēdējos skolas mirkļus.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

Tiekas ar iedzīvotājiemPagājušajā nedēļā Valkas novada domes vadība un speciālisti tikās ar Valkas iedzīvotājiem , lai informētu par pašvaldības pašreizējiem darbiem un turpmākiem nodomiem. Vairākus interesēja, kādas gaidāmas neērtības tranzītielas būvniecības laikā un kā pašvaldība kompensēs radušos zaudējumus. Otrs lielākais projekts, ko īsteno dome, ir ūdensvada un kanalizācijas komunikāciju ierīkošana privātmāju sektorā. Kaut arī pieslēgums iedzīvotājiem jāveic par saviem līdzekļiem, daudzi nolēmuši to darīt, lai uzlabotu sadzīves apstākļus.

Sākas parakstīšanāsPagājušo pirmdien sākās parakstīšanās nacionālās apvienības VL-TB/LNNK ierosinātajiem grozījumiem Satversmē, kas paredz valsts un pašvaldību skolās mācību priekšmetus pasniegt tikai latviešu valodā.

 

Ziņo Santa Sinka: 

Mežos ugunsnedrošais periods

Neskatoties uz to, ka jau no 28. aprīļa visā Latvijā izsludināts ugunsnedrošais periods mežos, visticamāk apzinātas cilvēka rīcības rezultāta dega vairāku desmitu garām zaru kaudze mežā aiz Saltupiem. Mežizstrādātājiem zaudējumi aptuveni 1000 latu.

Iespēja šķirot atkritumus

Smiltenes novada dome noslēgusi līgumu ar "ZAAO". Daudzviet pilsētā izvietoti jauni atkritumu konteineri, vieni paredzēti stiklam, otri papīram, PET pudelēm, polietilēnam un metālam. Pavisam Smiltenē būs 15 šādi punkti, iespēja šķirot atkritumus būs arī Silvā un Smiltenes pagastā.

Gudri galvas rēķinos

Maija sākumā Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas, Smiltenes ģimnāzijas skolēni un Centra vidusskolas skolnieks, kā arī bijusī smilteniete, tagad Valmieras Valsts ģimnāzijas skolniece devās uz Slovēniju , kur piedalījās starptautiskajā galvas rēķinu konkursā. Tas ir augsts sasniegums, jo konkursā kārtās Latvijā startēja aptuveni 1500 skolēnu. Uz Slovēniju devās labākie no labākajiem.

BMX sportisti pa Eiropu

Smiltenes Bērnu un jaunatnes sporta skolas BMX treneris Ģirts Kātiņš kopā ar saviem audzēkņiem sezonas pirmās sacensības aizvadīja Čehijā, kur notika Eiropas BMX kausa izcīņa. Šajās sacensībās treneris izvērtēja audzēkņu sagatavotību, pamanīja kļūdas. Vienlaikus Čehijā notika Eiropas čempionāts, kurā smilteniete "Tālavas" sportiste Sandra Alekesejeva šosezon pirmo reizi iebrauca finālā.

Ezera aukstais ūdens paņem jaunieša dzīvību

Traģisks notikums Latviju pāršalca ceturtdienas vakarā, kad Tepera ezerā noslīka 16 gadus vecs Smiltenes tehnikuma audzēknis . Viņš centās ezeru pārpeldēt no saliņas uz meža pusi, taču pietrūka spēks. Glābēji ieradās operatīvi, taču jaunietis bija jau zem ūdens. Operatīvie dienesti regulāri brīdina nebūt pārgalvīgiem, nepeldēties svešās un nepārredzamās vietās. Uzmanību! Šobrīd ūdenstilpnēs ūdens temperatūra ir ļoti zema.

 

Ziņo Aldis Dubļāns

> Labdarības robežtirgus noslēdzies veiksmīgi. Iegūtos 1651 latu izmantos jaunu grāmatu iepirkšanai novada bibliotēkām.

> Valkas pilsētas teātris tā pastāvēšanas 140. jubilejai sagatavo lielisku iestudējumu "Ņevas prospekts" pēc tāda paša nosaukuma Nikolaja Gogoļa stāsta.

> Vijciemā par spīti ugunsnelaimei mākslinieciskās pašdarbības aktivitātes nav apstājušās.

> Valkas ģimnāzijas un pamatskolas audzēkņi kļūst par Latvijas čempioniem krosā.

> Valkas ģimnāzijas dārzā notiek vērienīgi renovācijas darbi. Ikviens tur varēs iestādīt savu tūju.

> Valkas bērnudārzs "Pasaciņa" uzsāk sadarbību ar sadraudzības pilsētu Dronninglundu Dānijā.

> Vijciema čiekurkalte kļūst par vienu no 30 nozīmīgākajiem tūrisma objektiem Baltijā. 

Komentāri 2

Līga B.

Man ļoti interesē par to dzīvnieku sos biedrību... vai Valkā būs dzīvnieku patversme??

pirms 9 gadiem, 2011.05.16 14:22

I. Karpova

Kā jau rakstījām Valkā dzīvnieku patvesme uz laiku ir sēgta. Novada dome ir izstrādājusi un apstiprinājusi patversmes jauno nolikumu. Laiks rādīs, vai patversme atsāks darbu.

pirms 9 gadiem, 2011.05.16 15:20

Citas ziņas