Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (09.07.-15.07.)

Drēgnā un lietainā vasara mūs šajā nedēļā nelutināja ar siltumu. Tomēr liepas zied un smaržo, dzimtas tiekas kapu svētku sarīkojumos, jūras svētkos vai citos pasākumos. Rit atvaļinājumu laiks. Kas jauns noticis mūsu novados, stāsta korespondenti.

Ziņo Aldis Dubļāns: 

Uzslava kā medusmaizeStarptautiskajā folkloras festivālā "Baltica" Valkas kultūras nama folkloras kopa "Sudmaliņas" savu zvaigžņu stundu piedzīvo Rīgas Latviešu biedrības namā .

Jaunie komandas dalībnieki spēlē aizvien labāk un drošākFK "Valka" futbolisti principiālā cīņā ar 2:1 pārspēj FK "Smiltene/BJSS" jauniešus, kas čempionāta tabulā ir augstāk.

Smiltenes novadam divas medaļasLatvijas III olimpiādē Valkas novada sportisti uzstāda personīgos rekordus, bet smiltenieši izcīna divas medaļas.

Ūdensskaitītāju pārbaude ir pašsaprotams processDaudzi Valkas iedzīvotāji no SIA "Valkas namsaimnieks" ir saņēmuši paziņojumus, ka līdz šī gada beigām ir jāveic ūdens skaitītāju verifikācija tiem dzīvokļu apsaimniekotājiem, kuru skaitītājiem beidzies derīguma termiņš.

Vēlmes nesakrīt ar iespējām"Ziemeļlatvija" redakcijā ik pa brīdim par māju nesakārtotību vēršas kāds iedzīvotājs. Problēmu daudz. Šoreiz arī par māju Valkā, Viestura ielā 1.

Ziņo inga Karpova:

Sargā savu ģimeni

Aizvadītājā nedēļā "Ziemeļlatvija" kādu brīdi novēroja gulbju pāri, kuri, visticamāk, savu ligzdu iekārtojuši viena no Rūjienas ielas mikrorajonā esošā dīķa krastiem Valkā. Putni pret cilvēkiem neizrāda īpašu mīlestību un diezgan kareivīgi sargā savu ligzdošanas vietu.

Dzied Imanta Kalniņa dziesmasAizvadītajā piektdienā Ēveles muiža parka estrādē notika koncerts "Mirkļi kā zelta monētas krīt". Koncertā klausītāji noklausījās pazīstamas un ne tik zināmas komponista Imanta Kalniņa dziesmas.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

 Tūristi apmeklē JērcēnusJērcēnmuižu apmeklējuši jau vairāk nekā 200 tūristu. Vietējā gide Ilvija Ķimse stāsta, ka muižas ēku kompleksu un interesantus dabas objektus pagastā vēlējušies apskatīt ceļotāji no Amerikas, Kanādas, Vācijas un citām valstīm.

 

Labiekārto Lugažu laukumuJūlijā Lugažu laukumā Valkā novada dome sāka novietot jaunus soliņus un atkritumu urnas. Tās tiks novietotas arī dabas takā pie Pedeles upes. Soli un urnas ir iegādātas par robežtirgū saziedotajiem līdzekļiem.

Ziņo Santa Sinka:

 Papildina ar krāšņiem stādījumiem

Ikgadējā velomaratona "Barona taka" dalībnieki Smiltenē, bērnudārza "Pīlādzītis" teritoriju papildināja ar krāšņiem ceriņkrūmiem, jasmīnu un klinšrozīšu apstādījumiem.

Kur mūsējie, tur uzvaras

Smiltenes un Valkas novada orientieristi veiksmīgi startēja Latvijas kausa etapā "Kāpas sprints". Dubultuzvara S10 un S12 grupas meitenēm.

Grundzālē gaida unikālu notikumu

Jau šonedēļ, 20. jūlijā, Grundzāles pagastā notiks Strūves ģeodēziskā loka punkta "Palzmar" meklēšana dabā.

Citas ziņas