Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (10.09.-16.09.)

Nedaudz lietaina, bet silta - tā laika apstākļu ziņā varam raksturot aizvadīto nedēļu. Sēņu bagātība mūsu puses mežos pārsteidz pat nepieredzējušus sēņotājus. Arī zemnieki var paspēt novākt rudens ražu, bet kas jauns noticis novados, stāsta korespondenti.

Ziņo Santa Sinka:

 Lasa, taču aizvien mazāk

Pētījumi liecina, ka ir mainījušies bērnu lasīšanas paradumi. Lasa aizvien mazāk. Devāmies uz Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolu, lai noskaidrotu, kā skolotāji un bibliotekāres ieinteresē skolēnus lasīt savā brīvajā laikā.

Nākotnē: izstrādās attīstības koncepciju

Smiltenē, Jāņukalnā ir nepieciešami uzlabojumi, uz ko „Ziemeļlatvijai" norāda arī kāds lasītājs. No Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas vadītāja Ginta Kukaiņa uzzinājām, ka pašvaldībā plānota Jāņukalna attīstībaskoncepcija.

Grundzālē būvē estrādi

Septembra sākumā Grundzālē Palsas upeskrastos uzsākta brīvdabas estrādes būvniecība. Estrāde tās vēsturiskajā vietā ir viens no grundzāliešu lielajiem sapņiem.

Ziņo Sandra Pētersone:

Balva - par sieriem

Akciju sabiedrības "Smiltenes piens" un "Trikātas siers" saņēmušas medaļas par uzņēmumos ražotajiem sieriem. Sierus vērtēja Latvijā ražoto piena produktu konkursā. Balvas pasniedza starptautiskās pārtikas izstādes "Riga Food 2012" atklāšanā.

Turpinās būvdarbi

Jaunajā mācību gadā turpinās Palsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestādes rekonstrukcija. Uzņēmuma "Selva būve" strādnieki paveikuši gandrīz pusi no objektā plānotajiem ēkas siltināšanas darbiem. Tos pilnībā plānots pabeigt šogad novembrī.

Atklāj fotogrāfiju izstādi

Smiltenes pagasta Kalnamuižā atklāta smiltenietes Elīnas Kubuliņas-Vilnes fotogrāfiju izstāde. To var apskatīt Smiltenes Valsts tehnikuma-profesionālās vidusskolas bibliotēkas lasītavā.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

 Atjauno akuJērcēnu pagastā ir īstenots jau otrais projekts ar Hipotēkas bankas atbalstu.Pagasta pārvaldes un kultūras darbinieki Jērcēnmuižas parkā atklāja atjaunoto aku, tā padarot vēl skaistāku parka ainavu. Projektu "Ūdens - dzīvības avots" neformāla aktīvistu grupa iesniedza Hipotēkas bankas klientu kluba "Mēs paši" mazo projektu konkursam.

Darbojas teātra meistarklaseŠomēnes Valkas pagasta saieta namā "Lugažu muiža" darbojas teātra meistarklase, kurā interesentiem ir iespēja apgūt skatuves runas un kustību mākslas pamatus. Vēl notiks divas nodarbības, kuras vadīs saieta nama jauniešu dramatiskā kolektīva vadītāja Jevgenija Kozlova un Valkas teātra režisors Aivars Ikšelis.

Sakopj Gaujas pļavasPagājušajā nedēļā Valkas pagastā dabas aizsargājamā apvidū "Ziemeļgauja" notika parkveida pļavu sakopšanas talka, kurā piedalījās Latvijas Dabas aizsardzības pārvaldes, Meža dienesta un Igaunijas Vides pārvaldes speciālisti. Talka notika projekta "Zaļais koridors" ietvaros.

Ziņo Inga Karpova:

 Pašvaldības vadītājs - atvaļinājumāKopš aizvadītās pirmdienas līdz pat piektdienai Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs atrodas ikgadējā atvaļinājumā.

Dedzina pašā Valkas centrāAizvadītās pirmdienas pēcpusdienā izdega pārvietojamā tualete, kas bija uzstādīta Lugažu laukuma malā. Pašvaldībai nodarīti materiālie zaudējumi vairāk nekā 400 latu apmērā.

Notiek Dzejas dienu pasākumiAizvadītajā trešdienā Valkas pamatskolā Dzejas dienu ietvaros notika pasākums "Gadalaiks vārdkritis". Ar skkolēniem tikās dzejnieks Viks, Zane Brūvere, Indra Brūvere-Daruliene un dziesminieks Uldis Punkstiņš ar meitu Annu.

Ziņo Aldis Dubļāns:

 Mirkļiem ir vērtībaSavus jaunākos darbus Valkas novadpētniecības muzejā rāda Gulbenes novada Druvienas pagasta māksliniece Tatjana Ābeltiņa.

No Valgas uz Valku un atpakaļ.15. reizi aizvadīts tautas skrējiens Valga - Valka. Lielākā dalībnieku daļa bija skolēni.

Vijciemiešiem savs ģerbonisPēc vijciemieša mārtiņa Boša zīmējuma apstiprināts pagasta ģerbonis. To pagasta delegācijai pasniedza prezidents Andris Bērziņš.

Būvnieki sola siltumuTurpinās darbi siltumtīklu savienošanai Valkā starp Rūjienas un Raiņa ielas katlumājām. Top arī siltumtrases atzars uz Rūjienas ielas 3 ēku kompleksu.

Citas ziņas