Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (10.10.-16.10.)

Pirmais nopietnais sals naktī - tas šķiet ir zīmīgākais notikums dabas norisēs Latvijā. Politiķi dala un pārdala varas krēslus, bet par to, kas nozīmīgs noticis mūsu novados, ziņo "Ziemeļlatvijas" korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone

Uzņem norvēģusAizvadītajā nedēļā Smiltenē viesojās13 jaunietes no Valles lauksaimniecības tehnikuma un viņu skolotāji. Viņus uzņēma Smiltenes Centra vidusskola. Skolas 10. un 11. klases audzēkņi kopā ar norvēģu vienaudžiem ir iesaistījušies Ziemeļvalstu skolu sadarbības projektā "Nordplus Junior" un pēta veselīgu uzturu. Projekta tēma ir: "Ēdiens jeb barība prātam un ķermenim". Iepērkas gadatirgūSestdien Smiltenē pircējus un pārdevējus kopā pulcēja lielais rudens gadatirgus. Kā vienmēr, preču klāstā bija koku un krūmu stādi, dārzeņi, pārtika, rūpniecības preces. Uz tirgu pārdošanai tika atvesta arī dzīvā radība: truši un kaķi. Tirgotāju lomās īpaši izcēlās Smiltenes Valsts tehnikuma - profesionālās vidusskolas audzēkņi un skolotāji: skaisti tērpušies paši un glīti noformējuši savu pārdodamo preci, piemēram, ievārījumus un salātus. Viņi arī cienāja tirdziniekus ar zupu.

 

Kinoteātri vajagPēc "Ziemeļlatvijā" publicētā raksta "Kinoteātra nākotne - pašvaldības deputātu ziņā" mūsu portāla lietotāji faktiski vienbalsīgi saka "jā", Smiltenē kinoteātris jāsaglabā arī turpmāk. Lai 2013. gadā kinoteātris atsāktu darbu pēc kultūras nama ēkas renovācijas, pašvaldībai ir jāiegādājas jauna digitālā kino aparatūra vairāku desmitu tūkstošu latu apmērā,. Smiltenes novada domes vadība sola meklēt finansējumu pirkumam.

Piesaka apbalvojumiemŠodien, 17. oktobrī, ir pēdējā diena, kad var pieteikt kandidātus Smiltenes novada pašvaldības šā gada apbalvojumiem "Smiltenes novada Goda cilvēks" un "Gada balva".Līdz aizvadītās nedēļas nogalei bija saņemti pieteikumi par diviem kandidātiem Ierosinājumus vēl var iesniegt 17. oktobrī Smiltenes novada domes Kancelejas nodaļā, Dārza ielā 3 līdz pulksten 17.

 

Ziņo Aivars Zilbers

Lauksaimnieki piketēPagājušajā nedēļā Latvijas lauksaimnieki piketēja pie Eiropas Savienības mājas Rīgā, lai izteiktu protestu pret netaisnīgi sadalītajiem atbalsta maksājumiem. Daļa Latvijas lauksaimnieku piketēja arī Briselē pie Eiropas Parlamenta.

Tiekas meža patologiOktobra sākumā Sāremā tikās Baltijas valstu meža patologi, lai dalītos pieredzē meža aizsardzībā. No mūspuses seminārā piedalījās Ziemeļvidzemes virsmežniecības meža aizsardzības inženieris Vasilijs Kolačs.

 

Iepazīstina ar SpānijuValkas ģimnāzijā, atzīmējot Eiropas valodas dienu, uz tikšanos ar audzēkņiem ieradās ģimnāzijas absolvente Baiba Bērta, kura tagad strādā Spānijas vēstniecībā Latvijā un organizācijas "Eiropas kustība Latvijā" pārstāvis Rauls Martins Amezaga. Viņi iepazīstināja jauniešus ar Spānijas kultūru.

"Bērnu žūrija" turpināsiesZvārtavas, Grundzāles, Jērcēnu un Ērģemes pagasta bibliotēkas ar Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības palīdzību ir saņēmušas programmā "Bērnu žūrija" iekļautās grāmatas. Grāmatas iegādātas par uzņēmumu, iestāžu un privātpersonu ziedojumiem.

Ziņo Inga Karpova

Sākusies preses uzdevumu abonēšanas kampaņaOktobrī sākusies preses abonēšanas kampaņa nākamajam gadam. Ekonomējot naudu, abonentiem iespējams izvēlēties ērtāko un izdevīgāko preses izdevumu abonēšanas veidu.

Rīgas ielas svētki patiesi izdevušiesSestdien Valkā notika Rīgas ielas svētki. Pasākumi sākās jau no pulksten 11. Visas pilsētas galvenās ielas garumā notika dažādas aktivitātes. Jāteic, visvairāk apmeklētāju pulcējās pie "Ziemeļlatvijas"un SEB bankas ēkas, kur cepās vietējā gaļas pārstrādes uzņēmuma "Servilat" desiņas, varēja izbaudīt garšīgo "Brenguļu alu" un uzdejot dančus Trikātas muzikantu "Abulmalas burlakas" spēlētās mūzikas pavadījumā. Daudz apmeklētāju bija arī veikalā "top!", Valkas novadpētniecības muzejā un Valkas - Lugažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

 

Skrien rudens krosuPiektdien Ēvelē notika Burtnieku novadu skolu rudens kross "Burtnieks 2011".

Ziņo Santa Sinka

Nes novada vārdu

Arī šogad Smiltenes galda tenisa kluba "Vidzeme" sportisti, tostarp Juris Siliņš, kurš ikdienā strādā Rīgā, gūst panākumus Latvijas un Baltijas mēroga sacensībās. Mazsalacas Lielās balvas atklāšanas sacensībās Siliņš izcīnīja uzvaru.

Uz sadraudzības pilsētu Drogobiču

Pēc portāla ziemellatvija.lv lietotāju diskusijas par Smiltenes novada delegācijas viesošanās iemesliem Ukrainā, publicējām gan pašvaldības līdzfinansējuma apjomu, gan oficiālo personu vārdus.

Ielūdz uz kāzu izstādes atvēršanu

Smiltenes novada muzeja vadītāja Zinaida Bērza 30. oktobrī visus ielūdz uz Mēru muižu, kur pulksten 14 atklās kāzu izstādi. Papildu tam notiks dažādas tematiskās aktivitātes.

Topošo pirmklasnieku vecākiem nav pamata satraukties

Kad pieteikt bērnu pirmajai klasei? - ""Ziemeļlatvija" skaidroja situāciju, kāda ir kārtība bērnu uzņemšanai pirmajā klasē. Jebkurā vispārizglītojošā skolā uzņemšanu nosaka Izglītības likums un Ministru kabineta noteikumi. Tātad kārtība visur ir vienāda.

Citas ziņas