Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (11.07- 17.07) 1

Atkal aizsteigusies viena nedēļa. Pilsētnieki un laucinieki apspriež melleņu cenas, jo lielai daļai sācies naudas pelnīšanas laiks. Latvijā virmo politiskās kaislības, jo politiķi pamazām sāk gatavoties Saeimas vēlēšanām, lai gan vēl ir jāsagaida tautas nobalsošana. Bet kas noticis mūsu novados, ziņo ziemellatvija.lv korespondenti.

 

Ziņo Santa Sinka:

Andra Jurciņa veiksmīgā sezona

Igaunijā, Hinsas trasē norisinājās Igaunijas un Latvijas autokrosa posms kravas automašīnu klasē. Latvijas autokrosa ieskaitē smiltenietis Andris Jurciņš izcīnīja 2. vietu, sev priekšā palaižot mājas trases braucēju Tāvi Pindi. Jurciņš šajās sacīkstēs bija labākais no Latvijas sportistiem. Šobrīd Latvijas autokrosa čempionāta D-12 klases kopvērtējumā (3. no 5. posmiem) Jurciņš ieņem līderpozīciju.

Redzēs, vai solījumi piepildīsies

Nebūšanas ar uzņēmējdarbības ietekmi uz vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti Grundzāles pagastā ilgst jau trešo gadu. Neapmierinātība par notiekoši atradnēs "Dzeņi", kas no Grundzāles centra atrodas aptuveni trīs kilometrus, ir pamatota. Iedzīvotāji dzīvo pastāvīgā putekļu mākonī, pacieš vibrācijas vairāku kilometru rādiusā un samierinās, ka akās pazūd ūdens. Dolomīta atradnes "Dzeņi" uz deviņiem gadiem iznomātas SIA "Rumbulas autodaļas". Nākamajā mēnesī grundzālieši redzēs, vai "Rumbulas autodaļu" valdes priekšsēdētāja Vladislava Šlēgelmilha solījums visu vērst par labu piepildījies.

Uzziedēs daudz dzeltenu klinšrozīšu

Smiltenes bērnudārzā "Pīlādzītis" viesojās velomaratona "Barona takas" dalībnieki, kuri ciemošanās laikā starp bērnu rotaļlaukumiem iestādīja dzeltenes klinšrozītes. Pavisam bērnudārza teritoriju daiļos simts šādi krūmiņi.

Lasot mellenes, var labi nopelnīt

Jau vairāk kā nedēļu pilsētās un to apkārtnēs manāmi meža ogu iepirkšanas punkti. Smiltenes pusē iedzīvotāji var labi papildināt ģimenes budžetu , jo par nodotu kilogrammu melleņu nedēļas otrā pusē varēja saņemt jau vienu latu un sešdesmit piecus santīmus. Kā stāsta ogotāji, mellenāju šogad ir daudz, vienīgi jāzina īstās vietas.

Starp "Latvijas Izcilniekiem 2011"

Grundzāles pamatskolas 5. klases skolniece Elīna Skopāne ir vienīgā no bijušā Valkas rajona teritorijas, kur iekļuva "Maximas" stipendiju konkursa "Latvijas Izcilnieki" pusfinālā. Viņa un vēl 44 labākie sacentīsies par galveno balvu - stipendiju 1000 latu vērtībā. Šobrīd ikviens konkursa mājas lapā var nobalsot par savu favorītu.

Pie ūdenskrituma būs skaisti

Kāda "Ziemeļlatvijas" lasītāja Iveta vērsa uzmanību, ka pie iecienītā ūdenskrituma Smiltenē (atrodas pie Tepera slūžu tilta) ir veci, sapuvuši un salauzti dēļi, kas pilni ar naglām. Viņa vēlējās zināt, vai pašvaldība nedomā šo vietu sakopt.

Kamēr Smiltenes novada dome meklē finansiālus un tehniskus risinājumus , firmas "Koka rokdarbi" vadītājs Ainārs Ozoliņš apņēmies sakārtot iepriekš minēto vietu un tā būs dāvana no viņa pašvaldībai un iedzīvotājiem.

Domā par pagasta attīstību un jaunatni

Blomes pagasta pārvaldes vadītājs Gaidis Bogdanovs un blomēniete Maritana Gorina nodibināja biedrību sabiedriskā labuma gūšanai "GaisMa tunelī". P irmais, ko abi apņēmušies paveikt, īstenot projektu par publiskā bērnu rotaļlaukuma izveidi Blomē.

Vērtīgais Eiropas brauciens BMX sportistiem

Eiropas BMX čempionātā Nīderlandē uzvaru savā vecuma grupā izcīnīja Smiltenes BMX kluba sportiste Vineta Pētersone, savukārt par vicečempionu kļuva Valkas "Alko" braucējs Kristaps Ozoliņš. Savukārt talantīgais Jānis Ērglis pierādīja, ka B16 grupā ir viens no vadošajiem Eiropā.

Pēc ugunsgrēka dzīve turpinās

"Ziemeļlatvija" devās uz Brantu pagastu pie Ilzes Svikas un Ilgoņa Buldura ģimenes , lai uzzinātu, kā viņiem klājas pēc tam, kad 21. janvāra pēcpusdienā uguns nopostīja viņu mājokli un visu iedzīvi. Trīs bērnu ģimenei atspēriens tālākai dzīvei bija pazīstamu un svešu cilvēku materiālais un morālais atbalsts.

 

Ziņo Sandra Pētersone: 

Smiltenes novadā

Svin svētkus pilsētai un JāņukalnamSestdien Smiltenē svētkus savai pilsētai un Jāņukalnam svinēja smiltenieši. Gandrīz visi pasākumi bija koncentrēti Jāņukalnā ar aicinājumu "Nāc un uzziedi arī tu". Smiltenē iecienītajai atpūtas vietai šogad apritēja 100 gadu.

Jāņukalnā bija tirdziņš, radošās darbnīcas, Bērnības svētki, koncerti, atrakcijas, sporta aktivitātes un lielā grupas "Apvedceļš" šlāgerballe. Smiltenes novada dome arī rīkoja floristikas kompozīciju konkursu "Uzziedi Jāņukalnā!, kurā no sešiem dalībniekiem uzvarēja smilteniete Inese Brūvele.Jaunais žogs - izturīgāksRīgas firma "A.M. Bruģis" pēc Smiltenes novada domes pasūtījuma uzstādījusi jaunu nožogojumu apkārt Smiltenes bērnu rotaļu laukumam. Jaunais metāla nožogojums ir stabilāks un izturīgāks par veco žogu. Tādējādi pašvaldība cenšas nosargāt bērnu rotaļu laukuma aprīkojumu no demolētājiem.

Atvērs pansionātuSarkanā Krusta Smiltenes slimnīca reģistrēta valsts informācijas sistēmā kā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas sniedzēja. Tas nozīmē, ka slimnīcas ēkā jau šogad tiks atvērts pansionāts ar 55 gultas vietām.

Pārsūdz konkursa lēmumuIr aizkavējusies Smiltenes kultūras nama ēkas rekonstrukcijas uzsākšana . Viens no būvdarbu veikšanai izsludinātā konkursa pretendentiem Iepirkumu uzraudzības birojā iesniedzis sūdzību, apstrīdot Smiltenes novada domes Iepirkumu komisijas lēmumu.

Konkursā uzvarēja pretendents, kurš iesniedza saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu pēc trijiem kritērijiem, - Mārupes novada firma "Selva Būve". Sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā iesniedzis pretendents, kurš konkursā ieguva otro vietu, - akciju sabiedrība "LX Grupa".

Uzņem sadarbības partnerus no ĀzijasUzņēmumu grupa, kurā ietilpst arī Launkalnes pagasta kokapstrādes firma SIA "Smiltene Impex", aizvadītajā nedēļā uzņēma divu Dienvidkorejas kompāniju prezidentus .

Dienvidkorejas uzņēmēji iepazinās arī ar ražošanas procesu uzņēmumā "Smiltene Impex", meža stādu audzēšanu valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" (LVM) Strenču kokaudzētavā un cirsmu izstrādi LVM apsaimniekotajos mežos Smiltenes tuvumā.

Korejas biznesmeņus uzņēma grupa, kurā ietilpst SIA "Smiltene Impex" (ražošana), SIA "Lameko Impex" (gatavās produkcijas tirdzniecība) un SIA "Silva Services and Logistics" (tehniskie pakalpojumi), un kas pieder Vācijas uzņēmumam "Baltika Holzindustrie GmbH".

Pirmā gleznu izstādeSmiltenes novada bibliotēkā atvērta vijciemietes Adeles Bērziņas pirmā gleznu izstāde . 18 gadus vecā jauniete izstādē izlikusi septiņas gleznas - ainavas un klusās dabas. Izstāde bibliotēkā apskatāma līdz 3. septembrim.

Salabo bruģi un soliņusSmiltenes pilsētas centrā pēc novada domes pasūtījuma vairāku ielu posmos salabots trotuāru bruģis, kā arī atjaunoti koka soliņi pie centra skvēra un luterāņu baznīcas dārza sētas. Bruģi laboja Rīgas firmas "A.M. Bruģis" strādnieki, bet soliņus - SIA "Smiltenes NKUP".

Aizvadīti kapusvētkiSmiltenē svētdien daudz ļaužu pulcēja ikgadējie kapusvētki. Tie notika gan pilsētas, gan Meža kapos. Arī šogad tika piegādāta grants, ko ikviens savu tuvinieku kapu "dārziņu" sakopšanai varēja ņemt par velti.

 

Ziņo Aivars Zilbers

 Tiekas ģimenesNedēļas nogalē Jērcēnu pagastā savās lauku mājās "Ziediņos" pagasta ģimenes atbalsta centra vadītāja Līvija Pinzule rīkoja atpūtas pasākumu vietējām ģimenēm. Piedalījās folkloras kopa "Mežābele" un Jērcēnu muzikanti.

Darbu sāk vēlēšanu iecirkņiPagājušo trešdien, 10 dienas pirms referenduma par Saeimas atlaišanu, valstī darbu sāka vēlēšanu iecirkņi. Tajos gan iedzīvotāji pirms referenduma dienas - 23. jūlija - nevarēs balsot. Iecirkņos pieņem vien iesniegumus par balsošanu dzīvesvietās no tiem cilvēkiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties uz balsošanu 23. jūlijā.

Zemkopji cīnās ar kolorado vabolēm.Kartupeļu laukus ir apsēdušas kolorado vaboles . Pagājušajā nedēļā vairākos pagastos zemkopji migloja tīrumu pret šiem kaitēkļiem. Kā uzskata lauksaimniecības speciālisti, šovasar vaboļu ir tik daudz, ka bez ķimikālijām ar tām nevar tikt galā.

 

Ziņo Aldis Dubļāns:

Lasītājam uzsmaida veiksme"Ziemeļlatvijas"izsludinātajā konkursā par laikraksta abonēšanu galveno balvu - lidojumu ar "air Baltic" uz jebkādu kompānijas galapunktu - laimēja valcēnietis Anatolijs Lūss.

Godina novada ļaudisValkas novada svētkos notika pasākums "Novada dižļaudis", kurā godā cēla visu pagastu un pilsētas kultūras dzīves aktīvistus.

 

Atkal uzzied ķiršu dārzsValkas pilsētas teātris piedalījās III starptautiskajā klasiskās dramaturģijas festivālā "Ķiršu dārzs " Balvos.

Iesaka pamēģināt un nebaidītiesValcēniete Madara Lāce kā brīvprātīgā strādāja pasaules meistarsacīkstēs basketbolā atašeja amatā ASV U-19 jauniešu komandā.

Sacenšas Latvijas labākie ugunsdzēsējiAr nedēļas intervālu Valkas stadionā notika Vidzemes reģiona un Latvijas čempionāts ugunsdzēsības sportā.

 

Kultūra pret politikuNesaprašanās radusies starp Valkas domi un kultūras nama administrāciju par to, kuram ir tiesības pasniegt pateicības rakstus festivāla "Tālvils 2011" viesiem.

Komentāri 1

Sandra

"Kamēr Smiltenes novada dome meklē finansiālus un tehniskus risinājumus , firmas "Koka rokdarbi" vadītājs Ainārs Ozoliņš apņēmies sakārtot iepriekš minēto vietu un tā būs dāvana no viņa pašvaldībai un iedzīvotājiem"
Prieks par labo ziņu un paties gandarījums , ka mūsu novadā ir tik cēli ļaudis.
Paldies!

pirms 9 gadiem, 2011.07.18 09:22

Citas ziņas