Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (12.03.-18.03)

Pavasara vēstneši sarosās arvien kuplākā skaitā. Atlidojuši strazdi, sasaucas dzērves un zemledus makšķernieki nav nodzenami no ūdeņainā ledus. Politiskajā dzīvē esam aizvadījuši "jutīgo" datumu - 16. martu, bet kas aktuāls bijis mūsu pusē, stāsta korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone: 

 Smiltenes novadāIzsolīs privatizētus dzīvokļusLai piedzītu īres un komunālo maksājumu parādu no ilgstošiem nemaksātājiem uzņēmums SIA "Smiltenes NKUP" vērsies ar prasību tiesā. 3. aprīlī Smiltenē tiks izsolīti pirmie trīs privatizētie dzīvokļi.

Suns saplosa stirnuLaunkalnes pagasta Saltupos pašvaldības policijas patruļa konstatējusi gadījumu, kad savā vaļā palaists vācu aitu sugas suns plosa stirnu. Suņa saimnieks ir noskaidrots un saukts pie administratīvās atbildības, sastādot administratīvā pārkāpuma protokolu.

Finišē volejbola čempionātsSestdien Smiltenes sporta hallē pēc četrām kārtām noslēdzās Smiltenes novada čempionāts volejbolā. Kopvērtējumā uzvarēja Smiltenes komanda "Mid - Land". Otrajā vietā - "Rezerve" (Smiltene), trešajā vietā - Grundzāles pagasta komanda.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

 Atklāj atjaunoto tautas namuSestdien Zvārtavas pagasta Mierkalnā svinīgos apstākļos tika atklāts rekonstruētais tautas nams. Svinībās notika koncerts, kurā priekšnesumus sniedza Valkas novada amatierkolektīvi.Tautas nams ir atjaunots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu.

Biļetes kļūs dārgākasPagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka no aprīļa kļūs dārgākas biļetes vilcienu un autobusu starppilsētu maršrutos. Šoreiz gan pasažieru pārvadātāji ir jaunos tarifus ir plānojuši, lai cenu izmaiņas iespējami mazāk justu lauku iedzīvotāji. Bijušajā Valkas rajonā visvairāk par biļetēm nāksies maksāt tiem, kuri ar autobusiem brauks no Smiltenes vai Valkas uz Rīgu.

Ziņo Inga Karpova: 

Valkā darbu atsāk dzīvnieku patversmePagājušonedēļ Valkā darbu atsāka dzīvnieku patversme "Nagliņās". Taču līdzekļu taupības nolūkos patversmei nebūs vadītāja. Novada dome noslēgusi līgumu ar veterinārārsti Viju Lāci, kas ne tikai uzraudzīs patversmes darbu, bet arī tur mītošajiem dzīvniekiem sniegs medicīnisko palīdzību. Savukārt novadā klaiņojošos dzīvniekus ķers Valkas pilsētas dzīvnieku ķērājs Vitālijs Luguzis.  

Ziņo Santa Sinka

 Delegācija viesojas Rumānijā

Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolas skolēnu un pedagogu delegācija devās uz Rumāniju, kur starptautiskā "Ekoloģijas" projekta ietvaros diskutēja par ekstremāliem laikapstākļiem un baudīja kultūras programmu.

Bērni dara labus darbus

Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante saņēma Bilskas pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas audzinātājas Indras Nerbules zvanu. Audzinātāja kopā ar bērniem Labestības stundu ietvaros sarūpēja mīkstās rotaļlietas, kuras nogādāja uz Smiltenes nodaļu, darot labu citiem un radot prieku sev.

Panākums jaunajiem profesionāļiem

Smiltenes Valsts tehnikuma - Profesionālās vidusskolas audzēkņi panākumus guva pasākumu konkursā "Jaunais profesionālis 2012".

Citas ziņas