Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (12.09.-18.09)

Šī nedēļa aizritēja ražas novākšanas zīmē. Gan zemnieki steidza rosīties rudens darbos, gan politiķi varēja savākt savu darbu vai neizpildīto solījumu "ražu". Kas svarīgs noticis Ziemeļlatvijas novados, stāsta mūsu korespondenti.

 

Ziņo Inga Karpova

Ierodas mācību klase uz riteņiem

Pagājušonedēļ Valkā viesojās "Inovācijas busiņš". Apmeklētāji, galvenokārt skolēni un pedagogi, noklausījās ne tikai interesantus stāstījumus par fiziku un dzīvo dabu, bet paši varēja piedalīties vairākos eksperimentos. Piemēram, noskaidrot, vai sēžot uz naglu krēsla, pēc tam nesāpēs dibens.

Trikātā atklāj pieminekli ķēniņam Tālivaldim

Ceturtdien Trikātas pagasta centra parkā iepretim jaunajam saieta namam "Depo" svinīgi atklāja tēlnieka Andra Vārpas granītā kaltu pieminekli senās Tālavas valdniekam - ķēniņam Tālivaldim. Tā idejas autors un galvenais finansētājs ir plašās zemnieku saimniecības "Irbītes" īpašnieks Rihards Circenis.

 

Ziņo Aivars Zilbers

Šogad augļus baudīs vairāk bērnu

Septembra pirmajā pusē sākās skolu pieteikšanās dalībai programmā "Skolas auglis". Paredzēts, ka šajā mācību gadā dārzeņus un augļus bez maksas saņems ne tikai jaunāko klašu, bet visu pamatskolas klašu skolēni. Pērn programmā piedalījās 537 skolas.

Dzejas diena Kārķos

Pagājušajā nedēļā Dzejas dienu pasākums notika Kārķu tautas namā. Pagasta kult[ūras darbinieki ciemos pie pagasta iedzīvotājiem bija uzaicinājuši Smiltenes novada dzejnieci Mariku Svīķi.

Var pārcelties uzņēmums

SIA "efn - Baltija" plāno attīstīt tālāk ražošanu, tādēļ meklē jaunas telpas. Pašlaik uzņēmums atrodas Valkā. Viena no apsvērtajām iespējām ir pārcelt ražošanu uz Valmieru. Līdz šim firmas vadītāji nav piekrituši Valkas novada pašvaldības jaunu telpu piedāvājumiem Valkā.

Atklāj notekūdeņu attīrīšanas ierīču būvniecību

Pagājušo piektdien Valkā svinīgos apstākļos, iemūrējot pamatos kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, atklāja notekūdeņu attīrīšanas ietaišu celtniecību.

 

Ziņo Sandra Pētersone

Smiltenes novadā Sāk pārbūvēt kultūras namuSmiltenē sākusies Smiltenes kultūras nama rekonstrukcija. Mārupes novada uzņēmuma "Selva Būve" celtnieki nožogojuši būvlaukumu. Tagad pirmais darbs būs ēkas pamatu pastiprināšana un hidroizolācijas un siltumizolācijas ieklāšana. Objektā plānoti lieli būvdarbi, kas jāpabeidz līdz 2013. gada martam.

Bērnu grāmatas jaunās telpāsSmiltenes novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa pārcelta uz jaunām telpām. Tagad tā atrodas kultūras un sporta centra sporta hallē, otrajā stāvā, kur savulaik bija kafejnīca. Jurģi notikuši kultūras nama rekonstrukcijas dēļ.

Remontē tautas namuVariņu tautas namā aizvadītajā nedēļā sākās kosmētiskais remonts tautas nama lielajā zālē. Jau iepriekš sienas un griesti nokrāsoti tautas nama foajē.

 

Ziņo Santa SinkaRosība Smiltenes novada muzejā

Smiltenes novada muzeja vadītāja Zinaida Bērza Mēru muižā rīkoja "Svētdienas talku", kura diemžēl neguva cerēto atsaucību. Iecere bija kopīgiem spēkiem satīrīt muzeja telpas un to krājumus izņemt no kastēm.

Lauku ļaudīm pieejamāki pakalpojumi

Brantu pagasta iedzīvotājiem vairs nav obligāti jādodas uz tuvējo Smilteni, lai samaksātu komunālos maksājumus, TV vai interneta pieslēguma rēķinu, kā arī pasūtītu preses izdevumus. To viņi katru darba dienu laika posmā no pulksten 8 līdz 9 SIA "Vidzemīte" administratīvajā ēkā pie pastnieces Ramonas Egles.

Iedzīvotāji grib normālu dzīvi

Vēl joprojām Grundzāles iedzīvotājiem ir aktuāla derīgo izrakteņu atradņu "Dzeņi" lieta. Vietējie vēlas, lai viņu dzīves kvalitāte būtu tāda pati kā pirms gadiem trīs četriem.

Aizvadīts "8CBR" piemiņas kauss

Vairāk kā simts orientieristi startēja svētdien notikušajā "8CBR" piemiņas kausā Niedrāja ezera apkārtnē. Diemžēl notika, kas nepatīkams, vienai no dalībniecēm iekoda nezināms suns.

Pārsteidz zalkši kokos

Smilteniete Elīna Rožeka mežā pavisam nejauši ieraudzīja kaut ko tādu, kas tagad pārsteidz tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā. Viņa fotogrāfijās iemūžināja zalkšus, kas rotaļājās egļu zaros vismaz metra augstumā no zemes.

Citas ziņas