Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (12.12.-18.12)

Ziemassvētku tuvumu un noskaņu jau var sajust, neskatoties uz vēlam rudenim raksturīgajiem laika apstākļiem. Arī politiskās kaislības pieklusušas, kas liek cerēt, ka šos svētkus sagaidīsim gaišus, lai arī bez sniega baltuma. Bet par notikumiem mūsu novados ziņo "Ziemeļlatvijas" korespondenti.

Sandra PētersoneSmiltenes novadā

Maina izsaukumu kārtībuSākot no decembra, visus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāžu izsaukumus pieņem Rīgā. Dispečeru punkts Valmierā ir likvidēts. Tas nozīmē, ka ātrie jāizsauc tikai pa tālruni 113.

Atklāj izstādiSmiltenes novada bibliotēkā atklāta jērcēnieša Jāņa Ences fotogrāfiju izstāde "Dabā tvertie mirkļi". 18 fotogrāfijās autors mākslinieciski uztvēris dabu un putnus. Izstāde apskatāma līdz 20. janvārim.

Sāk izrotāt ciematuArī Palsmanē ienākusi Ziemassvētku noskaņa. Vietējais lauksaimniecības uzņēmums SIA "Palsmane" izrotājis egli un kantora ēku, rādot piemēru vietējā mēroga akcijai "Staro Palsmane".

Iepērkas tirdziņāSvētdien Smiltenes centrā vieni iepirkās, bet citi pārdeva savu preci Ziemassvētku tirdziņā. Kaut arī lija, svētku noskaņu radīja eglītes, piparkūkas, sveces un citas svētkiem atbilstošas preces.

 

Nopērk robotuSmiltenes ģimnāzijas vecāku biedrība veiksmīgi īstenojusi savu projektu ar Hipotēku un zemes bankas klientu kluba "Mēs paši" atbalstu un interešu izglītības pulciņam nopirkusi robotu un lidmodeļa detaļas. Pulciņā darbojas ģimnāzijas skolēni.

 

Ziņo Aivars Zilbers

Par sadarbību spriež "ātrie"Igaunijas Veselības padome un Latvijas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ir sācis īstenot projektu par sadarbību abu valstu pierobežas teritorijās.Pagājušajā nedēļā Valmierā notika Vidzemes reģiona neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku konference, kurā tika pārrunāti sadarbības varianti perspektīvā.

Vēlas zināt zemnieku domasZemkopības ministrija aicina visu nozaru lauksaimniekus izteikt savus priekšlikumus lauksaimniecības attīstības programmas veidošanā no 2014. līdz 2020. gadam. Šim nolūkam mājaslapā www.laukutikls.lv ir atvērta iedaļa, kurā lauksaimnieki var aizpildīt attiecīgu iedaļu.

Labdarības pasākumsSestdien Valkas pagasta saieta namā "Lugažu muiža" notika labdarības pasākums, kurā koncertu sniedza Valkas pamatskolas audzēkņi. Par saziedotajiem līdzekļiem Valkas jauniešu dome iegādāsies dāvanas maznodrošināto ģimeņu bērniem.

Iesvēta lūgšanu namuSestdien Ērģemes pagastā Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags iesvētīja atjaunoto draudzes namu. Uz svinīgo pasākumu bija ieradušies daudzi ērģemieši un Kārķu pagasta iedzīvotāji.

 

Ziņo Inga Karpova

Prokuratūra uzrāda apsūdzībuAizvadītajā nedēļā kļuva zināms, ka Valkas rajona prokuratūra iz uzrādījusi apsūdzību lietā par takšu šķirnes kucītes nogalināšanu. Persona, kurai uzrādīta apsūdzība, savu vainu ir atzinusi. Valkas rajona tiesā jau ir ienākusi šī krimināllieta par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Tiesas sēde nozīmēta nākamā gada 4. janvārī pulksten 10.

Ieskandina ZiemassvētkusPagājušonedēļ Valkas pilsētas kultūras namā notika Ziemassvētku ieskaņu koncerts "Ziemassvētki manā ielā", kurā uzstājās Valkas un Strenču novadu interešu izglītības pulciņi. Pasākums bija kupli apmeklēts, jo mazie pašdarbnieki no sirds un dvēseles gan dziedāja, gan dejoja.

Izveidojās garas rindasAizvadītajā trešdienā Valkā, "Latvijas Krājbankas" telpās apmeklētājus pieņēma "Citadeles" bankas pārstāvji. Pie bankas durvīm veidojās divas garas rindas - vienā stāvēja tie, kuriem vajadzēja izņemt bankas kartes, bet otrā - apmeklētāji, kuriem vajadzēja nokārtot formalitātes, lai varētu saņemt valsts garantēto atlīdzību.

Svētkos atceras arī dzīvniekusAizvadītajā nedēļā pie Valkas labdarības organizācijas Dzīvnieku SOS "SOS" aprūpē esošajiem dzīvniekiem ar dāvanām viesojās Valkas pamatskolas 5.c klases skolēni kopā ar audzinātāju Ināru Vītolu.

Ziņo Santa Sinka

Mākslīgi radītā ažiotāža

Aizvadītā nedēļa iesākās ar jezgu ap mākslīgi radīto ažiotāžu ap Swedbank. Arī Smiltenē iedzīvotāji pie bankomātiem bija izveidojuši, lai izņemtu skaidru naudu.

Būs "Emmaus Smiltene" labdarības pasākums

Noskaidrojām, ka arī šoziem notiks "Emmaus Smiltene" labdarības pasākums. Tas 27. decembrī pulksten 13 paredzēts Bilskas pagasta Mēru muižā. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz iecerēts palīdzēt tikai Smiltenes novada bērniem.

Dāsni Smiltenes mākslas skolas skolēni

Smiltenes mākslas skolas septiņus līdz 12 gadus vecie audzēkņi kopā ar skolotāju Ilzi Brakovsku uzšuvuši 30 spilvenus, ko pagājušajā ceturtdienā dāvināja Smiltenes novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļai.

 

Skolā vairāki desmiti rūķu

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā paslēpušies vairāki desmiti rūķu, kuri vēro, kā lielā skolas saime pošas Ziemassvētkiem.

Ziņo Aldis Dubļāns

Saslimt var mazgājotiesIk pa brīdim mūs rosina atcerēties, cik bīstama ir "leģionāru slimība". Arī Valkā ir sastapti cilvēki, kuri par to satraukušies. Lai šo kaiti nedabūtu, vajadzīgi gan individuālie piesardzības līdzekļi, gan kolektīvie, ar ko saprotam siltā ūdens apriti daudzdzīvokļu namos.

Kad ikdiena kļūst skaistākaValkas sociālās aprūpes centra uzmanības lokā nokļuvuši divi jauni iemītnieki. Māris Smilga ir labs zīmētājs, bet Jānis Dūda, kurš beidzis Latvijas Mūzikas akadēmiju, ir pianists. Ikviens var piedalīties Ziemassvētku dāvanas sarūpēšanā abiem puišiem.

Piedāvā savu teātra Jūdas versiju22. decembrī notiks kārtējā Valkas pilsētas teātra pirmizrāde par vienu no Jēzus vispretrunīgāk vērtētajiem Kristus mācekļiem Jūdu. Tā ir Jāņa Brīdiņa debija teātrī.

 

Badmintonisti rāda klasiLatvijas jaunatnes čempionātā Dāvis un Dārta Lozdas izcīna divas zelta un četras sudraba medaļas. Izcils panākums.

Vēl nekas nav zaudētsU-16 florbolistiem šajā sezonā atlikušas trīs nozīmīgas spēles. Veiksmes gadījumā var iekļūt II līgas trijniekā.

Muskuļi nedrīkst slinkotValcēnietis Tālis Auniņš ir novada aizvadītā gada sporta laureātu sarakstā. Viņš savā vecuma grupā ir labākais sprinteris Latvijā.

"Saulītes" darbi priecē acis un dvēsele gavilēLīdz 23. decembrim kultūras namā apskatāma tautas lietišķās mākslas studijas darbu izstāde, kurā redzami ne tikai klasiskie tautas mākslas darinājumi, bet arī sievu citi vaļasprieki. Viņas uzskata, ka Ziemassvētki ir pārsātināti ar tiem neraksturīgo spožumu.

Citas ziņas