Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (13.02.-19.02.)

"Celies un ej!" - tā vienā teikumā var raksturot aizvadītās nedēļas notikumus un sarunas. Latvija dzīvoja referenduma gaidās. Esam pateikuši stingru "Nē!" tiem, kas smīkņā par mūsu valodu un kultūru. Svētdien Ziemeļvidzemē plosījās putenis, daba pamazām mostas pavasarim...

Ziņo Aivars Zilbers

Izcili panākumiKārķu pamatskolas folkloristi labus panākumus Vidzemes mērogā guvuši tautasdziesmu dziedāšanas konkursa pusfinālā Cēsīs. Žūrija Kārķu ansambli ir izvirzījusi dalībai finālā, kas 9. martā notiks Rīgā.

Brauks uz labdarības koncertuKokneses fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo operu 20. martā rīkos labdarības koncertu Operā. Tajā piedalīsies valstī pazīstami mākslinieki. Iegūtie līdzekļi tiks ieguldīti Likteņdārza tālākā veidošanā. Braucienam uz koncertu gatavojas arī Latvijas represēto apvienības Strenču nodaļa. Interesenti var pieteikties Strenču bibliotēkā.

Sācies projekts par iesaistīšanu sabiedriskajos darbosValkas novada dome sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāli sākusi īstenot projektu par bezdarbnieku iesaistīšanu algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos.Valkas novadā šajos darbos iesaistīti 42 bezdarbnieki, no tiem 24 strādā Valkā.

 

Iznomā zemiValkas novada dome piedāvā nomas tiesības uz lauksaimniecībā izmantojamās zemes platībām. Sīkāku informāciju var iegūt, zvanot uz tālruņiem 64707490 vai 64707479.

Ziņo Sandra Pētersone

 Iegūst Gada balvu tūrismāLaunkalniešu novadnieks, Vidzemes Augstskolas Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes docētājs Andris Klepers ir atzīts par uzvarētāju nominācijā "Gada cilvēks tūrismā 2011" un saņēmis balvu "Tūrisma Oskars". Balvu tūrisma nozares profesionāļiem jau devīto gadu pavisam septiņās nominācijās pasniedz SIA "Eiropas reģionālā tūrisma institūts".

 

Skolām uzdāvina slēpesSmiltenes novada pagastu pamatskolas saņēmušas dāvinājumu no Steinkjēras skolas Norvēģijā. Tie ir pavisam 82 pāri lietotu plastmasas slēpju, kā arī slēpju zābaki un nūjas.

Atklāj izšuvumu izstādiSmiltenes pagasta Kalnamuižā, Smiltenes Valsts tehnikuma - profesionālās vidusskolas bibliotēkā, līdz 15. martam var apskatīt krustdūrienā izšūtu gleznu izstādi. Gleznas izšuvuši smiltenieši Mārtiņš Zvaigzne, Inese Zvirbule, Rasma Bērziņa un Evita Kalniņa.

Ēno masu medijusAizvadītajā trešdienā Latvijā notika Ēnu diena, kad skolēni devās uz iestādēm un uzņēmumiem, lai vairāk uzzinātu par zināšanām un prasmēm, kādas vajadzīgas viņu nākotnes profesijā. Pieprasītas nozares bija medicīna un masu mediji. "Ziemeļlatvijas" biroju Smiltenē un portālu www.ziemellatvija.lv ēnoja Valkas ģimnāzijas 11. klases skolnieces Agnese Ozoliņa un Maira Šaka.

Ziņo Aldis Dubļāns

 Veido dialogu ar klasiķiemValkas mākslas skolas izstāžu zālē aplūkojama lielākā daļa no 8. starptautiskās bērnu uauniešu ceļojošās mākslas izstādes - konkursa "Iekāp Rīgas mākslā", kur eksponēti arī vairāki jauno valcēniešu darbi.

Kad vienkopus tik daudz tekstilmākslas zvaigžņuValkas novadpētniecības muzejā apskatāma izstāde "TEKSTILS.LV", kas veltīta Latvijas Mākslas akadēmijas 50 gadu jubilejai.

Nekādu zaudējumu, vieni prieki.Vijciemā notika vērienīgs pasākums "Celīškalna izaicinājums 2012", kuru organizēja jauniešu dome, sporta dzīves entuziasti un kultūras dzīves organizētāja.

Mācās lielajai dzīvei nepieciešamoValkas ģimnāzijā notika projektu diena, kurā paveikti tie nepieciešamie darbi, kam nav laika ikdienā.

Trikātiete - Latvijas čempioneLatvijas čempionātā daudzcīņā jauniešiem uzvarēja Trkātiete Jolanta Kaupe.

Paveikt gandrīz neiespējamoLatvijas čempionātā badmintonā pieaugušajiem teicami nostartēja jaunieši Dārta un Dāvis Lozdas no Valkas.

Ziņo Santa Sinka

 Bronzas medaļas

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē Ērgļos vienīgie no Smiltenes, Strenču un Valkas novada skolu skolēniem medaļas izcīnīja grundzālieši. Grundzāles pamatskolas sporta skolotāja Māra Stabiņa audzēknis Niks Ramanis slidošanā izcīnīja divas bronzas medaļas.

Lielus un mazus aicina baudīt kopā ziemas priekus

Pirmo reizi atpūtas un sporta kompleksa "Trīssaliņas" saimnieki rīko ziemas tusiņu ikvienam interesentam. Būs ragavu sacensības, sniega vīru celšanas čempionāts un citas izdarības. Pasākums notiks 25. februārī pulksten 11.

 

Uzstādīs ceļa zīmes "Gājēju pāreja"

Portāla ziemellatvija.lv lietotāji forumā "Tās neredzamās gājēju pārejas" diskutē par satiksmes drošību Marijas ielā, kur pretim tirdzniecības centram "Centrs" atrodas gājēju pāreja. Tā apzīmēta vienīgi ar ceļa horizontālo apzīmējumu un daudziem nav pamanāma. Noskaidrojām, ka Smiltenes novada domei "Latvijas Valsts ceļi" devuši saskaņojumu, lai konkrētajā vietā uzstādītu ceļa zīmes "Gājēju pāreja".

Aizvadīts ceturtais posms

Vakar Smiltenē, Tepera trasē aizvadīts Vidzemes reģiona ziemas kausa 4. posms autosprintā. Uz starta nedaudz vairāk nekā trīsdesmit dalībnieku.

 

Ziņo Inga Karpova

 Uz laiku pārtrauc darbību Pagājušonedēļ labdarības organizācijas - Dzīvnieku SOS "Sāra" Valkā valdes priekšsēdētāja Gunta Kraučuna paziņoja, ka uz laiku tiek apturēta biedrības darbība. Iemesls - katastrofālais finansiālais stāvoklis un atbilstīgu telpu trūkums dzīvnieku pagaidu māju nodrošināšanai.

Skaties un brīniesAizvadītajā nedēļā Valkas ģimnāzijā notika atklātās nodarbības angļu valodā, fizikā un ģeogrāfijā "Skaties un brīnies!". Lai gan ģimnāzistu vecāku aktivitāte varēja bij lielāka, tomēr pedagogi un skolēni atnākušajiem nodemonstrēja un pierādīja, ka skolā mācību stundas norit interesanti.

Sola aizbērt bedriAizvadītajā nedēļā redakcijā vērsās "Ziemeļlatvijas" lasītāja Anita, lai valcēniešus, īpaši Valkas mākslas skolas audzēkņus, brīdinātu par diezgan dziļo bedri, kas atrodas netālu no mūzikas skolas blakus ietvei. Pašvaldības izpilddirektors Guntis Bašķis solīja, ka bedri vai nu aizbērs vai uzliks vāku.

Citas ziņas