Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (13.06.- 19.06)

Klāt Jāņu nedēļa. Drīz skanēs līgo dziesmas, bet aizvadītā nedēļa noteikti vēl ilgi paliks atmiņās skolu absolventiem, viņu vecākiem, radiem un draugiem, kuri bija klāt, kad skanēja izlaiduma valsis. Kas vēl interesants un nozīmīgs aizvadītajā nedēļā noticis Ziemeļvidzemē, ziņo mūsu korespondenti.

 

Ziņo Sandra PētersoneSmiltenes novadāSkolās ierodas ministrsCeturtdien Smiltenē darba vizītē ieradās izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks un Izglītības un zinātnes ministrijas Finanšu departamenta direktore Inga Štāle. Viņi apmeklēja Smiltenes Profesionālo vidusskolu un Smiltenes tehnikumu un tikās ar abu skolu vadību un novada domes Izglītības pārvaldes speciālistiem.

Abās profesionālās izglītības iestādēs šobrīd notiek reorganizācija jeb skolu apvienošana. No šā gada 1. septembra darbu uzsāks jauna profesionālās izglītības iestāde Smiltenes Valsts tehnikums - Profesionālā vidusskola. Ministru galvenokārt interesēja, kā skolas apgūst Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu.

Atjauno ceļa virskārtuPiektdien un sestdien akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs" Smiltenes ceļu rajons atjaunoja virsējo kārtu ceļam , kas no Smiltenes pagasta ved uz ļaužu iecienīto peldvietu Launkalnes pagastā, Niedrāja ezeru.Darbi notika uz vietējās nozīmes autoceļa Smiltene - Mēri - Lobērģi trīs kilometru garā posmā(aptuveni no ceļu krustojuma pie autokrosa trases līdz Niedrāja ezera centrālajai peldvietai). Ceļa virsējo kārtu tagad klāj bitumena emulsija un granīta šķembas. Objekta pasūtītājs ir valsts akciju sabiedrība "Latvijas valsts ceļi".

Remontē tiltusSmiltenē sākušies tiltu remonti. Pēc Smiltenes novada domes pasūtījuma Grundzāles pagasta firma "Koka rokdarbi" jau atjaunojusi divus gājēju tiltus pie Tepera ezera . Jaunu izskatu iegūs arī lielais tilts Tepera peldētavā. Atjaunojamo tiltu sarakstā ir arī gājēju tilti Vecajā parkā. Jau salabots tilts Ezera ielā pie Tiltleju ezera.

Sāk labiekārtot KlievezeruPēc valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" Austrumvidzemes mežsaimniecības pasūtījuma Smiltenē sākās Klievezera pludmales labiekārtošana . Objektā strādā Grundzāles pagasta firma "Koka rokdarbi". Darbu sarakstā ir divi soli, četri zviļņi, pārģērbšanās kabīne, laipa, ugunskura vieta un malkas nojume.

Saņem vērtīgu tehnikuAkciju sabiedrības "Latvijas valsts ceļi" Smiltenes ceļu rajons saņēmis jaunu šā gada izlaiduma smago automašīnu "Volvo" ar četru veidu aprīkojumu. Tas paredzēts ceļu uzturēšanai vasaras un ziemas sezonā. Pirmais objekts, uz kuru devās "Volvo", bija Mačānu meža ceļš Palsmanes pagastā. Mašīna pieveda šķembas ceļa rekonstrukcijai.

Likvidēs cūkkopībuPalsmanes pagasta lauksaimniecības uzņēmums SIA "Palsmane" nolēmis likvidēt cūkkopības nozari , jo tā trīs gadus uzņēmumam radījusi tikai zaudējumus. Viena cūku ferma jau ir tukša. Otrajā fermā rukši vēl pieņemas svarā, bet arī viņus līdz augustam pārdos gaļas kombinātiem.SIA "Palsmane" valdes priekšsēdētājs Jānis Stāvausis informē, ka šogad pirmajā ceturksnī par vienu cūku ražotājam vēl pašam jāpiemaksā vairāk nekā 20 latu.

Strenču novadāSestdien piecu gadu jubileju Strenču kultūras namā svinēja vietējais senioru dāmu deju kolektīvs "Madaras" (vadītāja Daiga Beitika). Jubilejas koncertu "Ziedu valstībā" kuplināja "Madaru" draugi no kaimiņu novadiem.

 

Ziņo Santa Sinka 

 Soliņi jaunu elpu iegūs jūlijā

Aizvadītajā nedēļā "Ziemeļlatvijas" lasītāji vērš uzmanību uz Smiltenes centrā esošajiem soliņiem, kuri zaudējuši savu krāsu. Novada domē noskaidrojām, ka soliņu remonts pilsētas centrā un citās teritorijās notiks jūlijā.

Cīņa ar latvāņiem

Ievērojami sarežģīta ir latvāņu izplatības ierobežošana ūdensbaseinu krasta joslās , ko jau daudzus gadus apzinās "Smiltenes NKUP". Smiltenē cīņa ar latvāņiem ik gadu notiek Vecajā un Jaunajā parkā. Atbildīgie cer, ka četras reizes gadā nopļaujot šo augu spēs ierobežot tā izplatību, tomēr Vecajā parkā notiek pretējais.

Grundzāles kultūras namu vada Inga Ruka

Teju mēnesi Grundzāles kultūras namam ir jauna vadītāja - Inga Ruka . Viņas pirmais rīkotais pasākums šajā amatā paredzēts 22. jūnija vakarā.

Blomē pārmaiņas pagasta pārvaldes ēkā

Blomē uzsākts projekts "Blomes pagasta sociālās istabas izveidošana" . Pagastmājā uzsākti remontdarbi, lai jau nākamajā mēnesī uz šo ēku no daudzdzīvokļu mājas varētu pārcelt feldšerpunktu.

Asinis nodod 100. reizi

Trešdien Smiltenē notika kārtējā asins donoru diena, taču Jurim Zetmanim no Silvas tā bija ļoti īpaša. Viņš ir viens no retajiem, kurš asinis regulāri ziedo vairāk nekā 25 gadus. Šī Jurim bija 100. reize.

Noslēdzas vasaras skoliņa

Deviņas dienas 35 bērni pavadīja skolotāju Vijas Sokolovas un Intas Purgales rīkotajā vasaras skoliņā "Sveiks un vesels!" . Dalībnieki mācījās kā interesanti, aizraujoši un saturīgi pavadīt brīvlaiku.

Izlaidumu laiks

Sestdien Smiltenes ģimnāzijā un Centra vidusskolā notika 12. klašu izlaidums. Ģimnāzijā tas bija pavisam citādāks kā iepriekšējos gadus, jo notika pie skolas. 

 

1. daļa

 

2. daļa

 

Ziņo Aivars Zilbers

ValkāSākas asfaltēšana.Pagājušonedēļ jaunās tranzītielas vienā posmā sākās asfaltēšanas darbi.

IzstādesValkas pagasta Lugažu muižas saieta namā ir atklātas Kārķu pagasta Briču ģimenes un mākslinieces Gundas Sīmanes māsklas darbu izstāde.

 

Top vidzemnieku partijaVairāki Vidzemes novadu pašvaldību vadītāji ir sākuši veidot jaunu - Vidzemes partiju, kas nolēmusi startēt uz Saeimu, lai aizstāvētu vidzemnieku intereses.

Citas ziņas