Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (14.11.-20.11.)

Šī nedēļa pagājusi Latvijas dzimšanas dienas zīmē. Dziesmas, sveču liesmas un sarkanbaltsarkanā simbolika. Tas viss atgādina, ka nav vēl Latvijā zudis patriotisms. Cik ilgi vēl mūsu zemē skanēs dziesmas latviešu valodā, tas ir jautājums, kas liek aizdomāties arvien biežāk. Bet kas jauns noticis mūsu novados, ziņo "Ziemeļlatvijas" korespondenti.

Ziņo Santa Sinka

Avārija uz Vidzemes šosejas

Aizvadītajā nedēļā uz Vidzemes šosejas Launkalnes pagastā notika divu kravas automašīnu sadursme. Lai arī negadījumā bojātas abas automašīnas un cietuši to vadītāji, var teikt, ka autovadītājiem veiksme stāvēja klāt.

 

Bērnu darbi par Smiltenes novadu iedvesmo

Pirmo reizi Smiltenes novada Kultūras pārvalde 1. līdz 6. klašu skolēniem rīkoja stāstu un zīmējumu konkursu "Smiltenes novads, vieta, kur augt!". Konkurss guva lielu atsaucību, pavisam iesūtīti 116 bērnu darbi. Tika izraudzīti 15 labākie. Darbu autori balvā saņēma piedzīvojumu pilnu ekskursiju uz "Donām", kur kopā ar rūķiem ļāvās virtuves priekiem. Savukārt veikals "top!" 15 uzvarētājiem pasniedza dāvanu - iespēju stundu bez maksas spēlēt boulingu.

Testē automātiskās hronometrāžas iespējas

Tehniskā sporta kluba "Smiltene" īpašumā nonākusi "MyLaps" automātiskās hronometrāžas iekārta, kuru visiem interesentiem prezentēja 18. novembrī. Iekārta atvieglos darbu sacensību rīkotājiem un tiesnešiem, savukārt braucējiem izpaliks strīdi var rezultātu precizitāti.

Orientēšanās entuziastam lieli svētki

Smiltenes novada orientēšanās kluba "Azimuts" vadītājs Aldis Lapiņš sportistu mudināts rīkoja jubilejas sacensības "Aldim - 60". Tās bija gana aizraujošas un interesantas gan dalībniekiem, gan pašam jubilāram.

 

Ziņo Sandra Pētersone

Atzinība - valsts finālāSmiltenes ģimnāzijas 11. klases skolēni Baiba Kauškale un Andris Šiška saņēmuši Atzinības rakstu grāmatu lasīšanas konkursā, kurā sacentās skolēni no vācu valodas diploma skolām Latvijā.Konkursu Latvijā pirmo reizi rīkoja Vācijas valdības pārziņā esošais DSD Ārzemju skolu daļas centrālais birojs.

Svin 30 gadu jubilejuAr svētdien notikušo koncertu Smiltenes luterāņu baznīcā savu 30. dzimšanas dienu sācis atzīmēt Smiltenes jauktais koris "Vidzemīte". Uz jubilejas koncertiem koris aicina ikvienu klausītāju, bijušos dziedātājus un atbalstītājus.

Vērtē izrādesSmiltenes Tautas teātra iestudēto Elīnas Zālītes komēdiju "Rudens rozes" žūrija izvirzījusi uz Vidzemes reģiona amatierteātru iestudējumu skati. Skatē eksperti izraugās iestudējumus, kas pretendē uz titulu "Gada izrāde 2011".

Strenču novadāPasniedz apbalvojumusStrenču novada dome valsts svētku sarīkojumā pirmo reizi pasniedza savu jauno apbalvojumu "Gada cilvēks". To saņēma deviņi novada iedzīvotāji par ieguldījumu Strenču novada attīstībā un popularizēšanā.

 

Ziņo Aldis Dubļāns

Godina LāčplēšusTrikātā apglabāti vairāki Latvijas atbrīvošanas cīņu varoņi un viņus vietējie allaž tur godā.

Sedā top jaunas attīrīšanas iekārtasJau novembra beigās Sedā paredzēts nodot jaunās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kas top ar lielu Eiropas Savienības līdzekļu atbalstu.

Ziņo Inga Karpova

Seniori atzīmē jubilejuSestdien Ēvelē notika pagasta senioru deju kopas "Ēvele" 45 darba gada jubilejas koncerts. Kolektīva ilggadējā vadītāja Irīda Jukāme kopā ar dejotājiem bija sagatavojuši lielisku svētku koncerta programmu.

Svin Latvijas dzimšanas dienuAizvadītajā nedēļā Valkas pamatskolā tāpat kā ikvienā skolā atzīmēja Latvijas valsts dzimšanas dienu. Trešdien klasēs pie skolēniem viesojās novadā pazīstami cilvēki. Dažas klases bija izvēlējušās apmeklēt amatpersonas viņu darba vietās.

Apskatāma izstādeVēl līdz mēneša beigām Valkas mākslas skolā apskatāma SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas" rīkoto radošo konkursu darbu izstāde, kurā piedalās arī novada bērnudārzu un skolu audzēkņi.

 

Ziņo Aivars Zilbers

Iedzīvotāji uzskata, ka ir ieguvējiPirmajās aukstākajās nedēļās Ausekļa 46 . nama iedzīvotāji Valkā ir pārliecinājušies, ka piekrišana ēkas siltināšanai ir bijusi pareiza.Dzīvokļos ir silti, bet par apkuri jāmaksā gandrīz uz pusi mazāk kā citu pilsētas namu iedzīvotājiem.

Aicina sevi pieteikt ar sniega talkām.Birojs "Tīrības dienas" aicina visas iestādes un uzņēmumus, kuri ziemas mēnešos nolēmuši iesaistīties sniega tīrīšanā, informēt par to biroju un sezonas laikā informēt, kad un kur talkas plānotas.Biroja darbinieki apņēmušies par šiem uzņēmumiem sniegt pozitīvu informāciju vairākos masu informācijas līdzekļos. Birojam var zvanīt pa tālruni 26831571 vai rakstīt uz e-adresi [email protected].

Godina skolotājusValkas novadpētniecības muzejā Valkas novada izglītības pārvaldes un muzeja vadība sveica ilggadējus skolotājus, kuriem darba stāžs ir lielāks par 30 gadiem un kuriem šogad darbā aprit apaļa vai pusapaļa jubileja. Šogad tika godināti sešas skolotājas.

Citas ziņas