Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (15.08.-21.08)

Nevar nepamanīt, ka Ziemeļvidzemē tuvojas rudens. Rītos arvien biezāki miglas vāli, mežos - sēņu bagātība, bet Latvija gatavojas Saeimas vēlēšanām. Kas jauns aizvadītajā nedēļā, ziņo mūsu korespondenti.

 

Ziņo Sandra PētersoneSmiltenes novadāSlēgs līgumu ar "Selva Būve"Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) atzinis par nepamatotu akciju sabiedrības "LX Grupa" iesniegumu saistībā ar gaidāmo Smiltenes kultūras nama rekonstrukciju. Iesniegumā a/s "LX Grupa" šaubījās, vai par Smiltenes novada domes rīkotā konkursa uzvarētāju atzītās Mārupes novada firmas "Selva Būve" piedāvāto cenu ir iespējams kvalitatīvi veikt projektā paredzētos darbus. IUB šo iesniegumu atzina par nepamatotu un atļāva Smiltenes novada domei slēgt līgumu ar SIA "Selva Būve" par Smiltenes kultūras nama rekonstrukciju, ko plānots uzsākt septembrī.

Noķer šoferi bēgliSmiltenes novada pašvaldības policisti Smiltenē aizturēja nepilngadīgu autovadītāju alkohola reibumā, kurš centās aizbēgt no policijas un Gaujas un Kalēju ielas krustojumā izraisīja avāriju. Autovadītājam draud bargs sods pēc Krimināllikuma 262. panta 2. daļas (transportlīdzekļa vadīšana, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām).

Ugunsdzēsējiem - "Zelta ķivere"Smiltenes ugunsdzēsēju komanda uzvarējusi ugunsdzēsēju sacensībās Gaujienā, saņemot ceļojošo balvu "Zelta ķivere". Sacentās sešas komandas. Mačos nebija liegts piedalīties arī neprofesionāļiem.

Strenču novadā

Sedas pilsētai - 20Sestdien savu 20. dzimšanas dienu svinēja Sedas pilsēta. Svētkos uzstājās Strenču novada pašdarbības kolektīvi, bija atrakcijas bērniem, sedēniešu vaļasprieku un rokdarbu izstāde, filmas "Purva ļaudis" prezentācija, ielu vingrotāju priekšnesumi, sportiskas aktivitātes, dziesmu un deju koncerts, diskotēka un svētku salūts. Uguņošanu un iespēju izbraukt pa Sedas purvu ar vagoniņu sedēniešiem un pilsētas viesiem uzdāvināja akciju sabiedrība "Seda".

Palīdz pirmklasniekiemStrenčos un Sedā veikalos "top!" un degvielas uzpildes stacijā Strenčos vāc ziedojumus Strenču novada pirmklasnieku atbalstam. Akciju "Skolas soma" rīko labdarības organizācija "Ziedot.lv" sadarbībā ar biedrības "Glābiet bērnus!" Strenču nodaļu.

 

Ziņo Aivars ZilbersIzstrādāti attīstības scenārijiVidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu ir izstrādājis un nodevis pašvaldību vērtējumam vairākus Vidzemes iespējamās attīstības scenārijus nākotnē. Izvēlei ir piedāvāti plānojumi, kuros dota iespēja uzvarēt ekonomiski stiprākajiem, tā panākot ātrāku attīstību, un ir scenāriji, kuros izaugsmes temps plānots lēnāks, bet atbalstot arī mazāk attīstītas teritorijas.

Radošā darba vakarsPiektdien Jērcēnu tautas namā jaunajai aktrisei Kristīnei Šomasei notika radošā darba vakars, kurā apmeklētājiem bija iespēja noskatīties jauno filmu "Parādi man skaņu" ar K. Šomases piedalīšanos.

Noslēgusies sarakstu iesniegšanaNoslēgusies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 11. Saeimas vēlēšanām. Uz deputātu vietām kandidēs 977 kandidāti no 13 partijām un politiskajām apvienībām.

Atjauno skatuviZvārtavas pagastā SIA "MJ Eirobūve" Mierkalna tautas namā sākusi atjaunot skatuvi. Darbus plānots pabeigt līdz novembrim.

Ziņo Santa Sinka

 Svētki senioriem

Jāņkalnā jau otro gadu senioru, Eiropas un dāmu deju kopas sadancoja "Smiltenes sadancī". Lai arī apmeklētāju nebija tik daudz, kā cerēts, svētki bija izdevušies. Tagad dejotāji gatavojas jaunajai sezonai.

Tiekas Latvijas Aizsargi

Smiltenē notika atjaunotās Aizsargu organizācijas gada jubilejas pasākums, kurā aizsargi pārrunāja aktualitātes, ierosinājumus turpmākai darbībai, kā arī sveica 8. Valmieras pulka komandieri Gunāru Konteru 90. dzimšanas dienā.

Blomē atkal pludmales volejbols

Blomes pagasta iedzīvotāji priecājas par sporta skolotāja Jura Bērziņa iniciatīvu astoņu trešdienu garumā rīkot smilšu volejbola sacensības. Kopvērtējumā labākie no blomēniešiem bija Līva Krūmiņa un Nauris Anderšmits.

Gaidām autokrosu!

Sākusies pieteikšanās Latvijas autokrosa čempionāta un Baltijas D-3A kausa posmam Smiltenē, kas notiks jau šo svētdien, 28. augustā. Pagaidām iespējamo dalībnieku aktivitāte ir neliela.

 

Ziņo Inga Karpova

Pilsēta - elles tumsaAizvadītajā nedēļā "Ziemeļlatvija" aizsāka diskusiju par to, ka Valkā diennakts tumšajā laikā apgaismes laternas deg tikai pašā pilsētas centrā un uz Ausekļa ielas. Novada izpilddirektors Guntis Bašķis lūdz iedzīvotājus būt pacietīgiem un sola, ka situācija uzlaboties novembra beigās, kas pilsētā būs pabeigti tranzītielas un ūdensvada rekonstrukcijas darbi.

Valka pārvēršas par lielu peļķiOtrdien vakarpusē pēc spēcīgām lietusgāzēm Valka uz kādu brīdi pārvērtās par vienu lielu gandrīz neizbraucamu ūdens peļķi. Ūdens bija sakrājies ne vien pilsētniekiem labi zināmās vietās, kur katru gadu lietavu laikā izveidojas lielas lāmas, bet arī jaunās tranzītielas malās.

Atceļ apkalpošanas maksuKopš aizvadītās pirmdienas SIA "Plus punkts" atcēla piecu santīmu apkalpošanas maksu. To uzņēmums maijā noteica piecām preču kategorijām, tostarp preses izdevumiem.

Ēvelē desmito reizi svin pagasta svētkusSestdien Ēvelē, muižas parka estrādē jau desmito reizi notika pagasta svētki. To ietvaros muižas klētī svinīgi atklāja atjaunoto telpu, kur iekārtota neliela izstāžu zāle, kā arī godināja sakoptāko sētu īpašniekus.

Demokrātiskā gaisotnēSestdien Ērģemes pagasta viesu namā "Ausmas" notika pasākums jauniešiem "..nepiespiestā demokrātija..." Pasākumu rīkoja Valkā pazīstama vairāku projektu īstenotāja un biedrības "Atbalsts Valkas ģimenēm" valdes priekšsēdētāja Ilze Leicāne.

Citas ziņas