Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (16.05.-22.05.)

Šī nedēļa Ziemeļvidzemē saplaukusi pieneņu pļavu dzeltenumā un izsmaržojusi ceriņu saldajā smaržā. Saule nežēloja savu siltumu, un nedēļas nogali varējām pavadīt jau gluži vasarīgās noskaņās. Bet par notikumiem, kas paliks vēsturē, ziņo "Ziemeļlatvijas" korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone: 

Smiltenes novadāInteresē, kas strādās pašvaldībā Smiltenes novada iedzīvotājus interesē gaidāmās izmaiņas savā pašvaldībā. Interneta portālā www.ziemellatvija.lv lasītāko ziņu topa virsotnē ilgi noturējusies ziņa par konkursā izraudzīto kandidātu Smiltenes novada jaundibinātās Saimnieciskās darbības nodaļas vadītāja amatam . No 1. jūnija šo pašvaldības nodaļu vadīs grundzālietis Gints Kukainis. Viņš ir arī Smiltenes novada deputāts. Pašvaldības izsludinātajā konkursā uz Saimnieciskās darbības nodaļas vadītāja amatu pavisam pieteicās 15 pretendentu.

Meža izvieto velotaku shēmasSmiltenes piepilsētas mežos ir uzstādīti trīs lieli stendi ar Smiltenes velotaku shēmām un tūristiem noderīgu informāciju. Stendu izgatavošanu un uzstādīšanu finansēja valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" Austrumvidzemes mežsaimniecība. Stendi atrodas pie Niedrāja ezera centrālās peldvietas, Silvas dendrārija un sporta un atpūtas kompleksa "Teperis".

Konkursā nopelna printeriSmiltenes novada bibliotēkas tehnikas bāzi papildinājis jauns multifunkcionāls printeris . Jauno iekārtu var izmantot arī bibliotēkas apmeklētāji, ja viņiem nepieciešams kopēt vai printēt dažādus materiālus, vai sūtīt faksu. Bibliotēka printeri ieguva, veiksmīgi piedaloties Latvijas bibliotekāriem rīkotā konkursā "Internets - tā nav spēle. Tā ir TAVA DZĪVE".

Sacenšas Futbola dienāDeviņu komandu konkurencē futbola kluba (FK) "Smiltene" kausu izcīnījusi smilteniešu komanda "Mēs par Igu". FK "Smiltene" atsaucās Latvijas Futbola federācijas aicinājumam un sarīkoja Smiltenes novadā Futbola dienu šā sporta veida entuziastu sastādītajām komandām. Futbola dienas notiks arī turpmāk, sola FK "Smiltene" pārstāvis Uldis Rudzītis.

Teātrim - pirmizrādeSavu pirmo iestudējumu skatītājiem nodevis nesen izveidotais Launkalnes pagasta dramatiskais kolektīvs (režisore - Liene Strazdiņa). Tās ir humoristiskas miniatūras "Septiņi grēki", ko aktieri pirmo reizi spēlēja aizvadītajā piektdienā Launkalnes klubā.

Jāņukalnā atklāj vasaras sezonuSestdien Smiltenes Jāņukalnā ar deju kolektīvu gājienu un koncertu "Ražīgu vasaru!" atklāja brīvdabas estrādes vasaras sezonu, ievadot šogad svinamo Jāņukalna simtgadi.

Koncertā uzstājās mazi un lieli Smiltenes novada dejotāji un viesi - vidējās paaudzes deju kolektīvs "Dzirnu senči" no Rīgas. Skatītāju ieradās daudz, aizņemot gandrīz visas solu rindas. Pēc tam Jāņukalnā notika balle. Spēlēja grupa "Tequila Band".

 

Vāc līdzekļus labdarībaiPalsmanē un Variņos aizvadītās nedēļas nogalē vāca ziedojumus labdarības akcijā "Balta, balta mana sirds". Tie paredzēti 40 Smiltenes novada bērniem, kuriem nepieciešama ilgstoša ārstēšana un rehabilitācija. Palsmanē bērniem ziedot varēja koncertā, kurā skanēja palsmanietes Daces Purvlīces sacerētās dziesmas: Variņos - vietējo amatiermākslas kolektīvu atskaites koncertā.

Mūzikas skolā izlaidumsSvētdien svētkus svinēja Smiltenes mūzikas skola. 18 skolas absolventi saņēma diplomu par profesionālās ievirzes izglītības iegūšanu. Smiltenes mūzikas skolu šogad absolvē jaunie mūziķi, kuri mācījās kora, klavieru, sitaminstrumentu un pūšaminstrumentu klasēs. Pirmo reizi izlaidums bija sitaminstrumentu klasē, ko absolvē trīs puiši.

Strenču novadāPlostnieku svētkus nosvin godamStrencēniešiem un viņu viesiem ilgi atmiņā paliks sestdien aizvadītie 14. Gaujas plostnieku svētki - skaists, kupli apmeklēts pasākums ar daudziem notikumiem visas dienas garumā. Vispirms krastā tika sagaidīta plostu ekspedīcija, ko nedaudz gan aizkavēja problēmas pie Strenču tilta. Gaujas straume plostu sanesa šķērsām, un nācās to atsvabināt.

Svētkus atklāja, suminot Gaujas plostniekus un viņu poļu kolēģus, stādot jaunu ozolu Gaujas krastā un noņemot pārvalku Plūdu stabam. Bija arī pašdarbnieku koncerts, gadatirgus, vīru spēles Plostnieku garā un netradicionālo peldlīdzekļu paraugdemonstrējumi. Uz plosta zivju zupu vārīja un svētku apmeklētājus cienāja pavārs Mārtiņš Sirmais.

 

Svinīgi, piedaloties vecajiem Gaujas plostniekiem, atklāja plosta maketu zālienā pie autoostas. Faktu, ka Strenči oficiāli atzīti par starptautisko plostnieku pilsētu, apliecināja to simbolizējošas zīmes atklāšana. Svētkus noslēdza balle kopā ar grupu "Apvedceļš".

Gaujā noķer prāvu līdakuStrencēnietis Aigars Akmens Gaujā pie Strenčiem noķēris 8,8 kilogramus smagu līdaku . Makšķernieks par ēsmu izmantoja dzīvu karūsu. Lai zivi izvilktu krastā, nācās cīkstēties gandrīz 10 minūtes.

Ziņo Santa Sinka

Zibenīgā rīcība

Vai likumsakarība?! Kad ziemellatvija.lv tika publicētas bildes, kurās redzami beigti tiltiņi, salauztas ģērbtuves pie Tepera ezera, nākamajā dienā ģērbtuve uz saliņas tika salabota. Vēl pozitīvais, ka trīs mēnešu laikā Smiltenē notiks sešu tiltu remonts.

Rūp pagasta ļaudis

Bilskas pagasta iedzīvotājiem ir lieliska iespēja, kā brīvo laiku pavadīt sportiskā garā. Īstenojot projektu, pamatskolas sporta zālē uzstādīti trenažieri. Tos ikviens pagasta iedzīvotājs var izmantot bez maksas.

 

Vasaras ieskaņu koncerts

Sestdien Grundzāles kultūras namā skatītājus priecēja vietējie pašdarbnieki "Rieda" un "Riedēni", kā arī ciemiņi no Jelgavas TDA "Lielupe".

Vairāk kā 400 pārtikas paku

Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļa šogad saņēmusi otro Eiropas Komisijas finansēto pārtikas paku sūtījumu. Šomēnes atkal varēs palīdzēt daudziem pilsētas iedzīvotājiem (tiem, kuriem ir trūcīgas personas vai ģimenes statuss).

Jaunieši plāno savu vasaru

Aizvadītajā nedēļā devāmies Smiltenes ielās, lai noskaidrotu kā pusaudži un jaunieši plāno savu vasaru. Secinājums: gandrīz visi no viņiem vēlas strādāt un daži arī strādās, kā arī lūkojas ārzemju virzienā.

Ziņo Inga Karpova

Aizvadītajā nedēļā, publicējot informāciju par labdarības biedrības - Dzīvnieku SOS "Sāra" dibināšanu , saņemam sabiedrības atbalstu un laba vēlējumus. Dzīvniekmīļi izsaka arī vēlmi iesaistīties biedrības darbā un sniegt atbalstu nelaimē nokļuvušajiem dzīvniekiem sameklēt jaunas mājas.

Otrdien Ērģemes pagastā pamatskolas skolēni kopā ar Ērģemes pagasta pārvaldes un novada domes darbiniekiem iestādīja jaunu egļu mežu vairāk nekā divu hektāru platībā.

Savukārt sestdien ērģemieši piedalījās Sporta un atpūtas dienā.

 

Trešdien pie Spicu tilta Gaujas plostnieki sasēja plostu no desmit plenēm. Ceturtdien pulksten 7 "Ziemeļlatvijas" komanda kāpa uz plosta un plostoja pa Gauju.

 

Sestdien Valkas pamatskolas, Strenču vidusskolas un Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas 2. līdz 4. klašu kori piedalījās Otrajos Latvijas 2. - 4. klašu bērnu koru salidojumā "Tauriņu balsis". Pasākums notika Tukumā, Durbes estrādē. Diena bija karsta, tāpēc mazajiem dziedātājiem tas bija īsts izturības pārbaudījums - dziedāt mēģinājumā, iet svētku gājienā un pēc tam dziedāt divu stundu ilgā koncertā.

 

Ziņo Aldis Dubļāns:

Muzeju nakts

Tradicionālajai Muzeju naktij arī šogad liela piekrišana. Skolēni rādīja teātri un muzeja speciālisti ir iekārtojuši izstādi par godu Valkas pilsētas teātra 140 gadu jubilejai.

Novadniekam jubilejaDižajam valcēnietim Indriķim Zīlem aprit 170. Viņam ir veltīta izstāde Valkas pilsētas bibliotēkā. Jānis Cimze I. Zīli izvēlējās par savu palīgu.

Ugunsdzēsēji svin svētkus

Pagājušajā nedēļā Valkas, Smiltenes un Strenču glābšanas dienesta vīri nosvinēja ar profesionālajām sacensībām pie Zāģezera. Svētku dienā pie viņiem viesojās bērni.

Veiklākie riteņbraucēju - Ērģemē

Tradicionālajās jauno riteņbraucēju sacensībās vienīgā komanda no pagastiem bija ērģemieši. Viņi arī uzvarēja un tagad gatavojas Latvijas finālsacensībām.

Pēdējais zvans

Valkas ģimnāzijā pēdējā zvana diena šoreiz saistās ar skolas dārza renovācijas darbiem. 80 gadus vecās tūjas ir nozāģētas un to vietā iestādīti 90 jauni kociņi.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

 Kartupeļi iestādīti.Pagājušajā nedēļā laukos lielākoties visi saimnieki kartupeļus jau bija iestādījuši . Vairāki zemnieki atzīst, ka visīstākais stādīšanas laiks bija maija otrā nedēļa, jo tad bija iestājies augošs Mēness.

Atklāj dabas takasSākoties tūrisma sezonai, bijušā Valkas rajona teritorijā vairākās vietās izveidotas interesantas dabas takas. Tagad ceļotāji šādu taku var izstaigāt Valkas pagasta Kokšos pie trim mežezeriem un Jērcēnu pagastā aiz vecā muižas parka.

Vairāk ekskursantuMaijā palielinājusies tūrisma plūsma Valkas novadā. Kā informē novada tūrisma birojs, arvien vairāk novadu vēlas iepazīt igauņu ceļotāji, ir reģistrēti iebraucēji arī no tālākām ārvalstīm.

Tiekas ar darba devējiemPagājušās nedēļas nogalē Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāles vadība tikās ar darba devējiem, lai iepazīstināti viņus ar Eiropas Sociālā fonda projektu par jauniešu iesaistīšanu darba praksē.

Citas ziņas