Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (17.10.-23.10.)

Dabā rudens jau iekarojis savas pozīcijas. Arvien mazāk ir saulainu dienu, bet rīti paliek vēsāki. Kas jauns noticis mūsu novados aizvadītajā nedēļā, informē "Ziemeļlatvijas" korespondenti.

 

Ziņo Sandra PētersoneNovērš draudus satiksmeiSmiltenes pagastā, autoceļa Smiltene - Strenči sestajā kilometrā, salabota caurteka. Objektā strādāja akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs" Smiltenes ceļu rajona strādnieki. Agrāk caurteka nespēja novadīt visu ūdens daudzumu, un rezultātā sāka noslīdēt ceļa uzbērums. Tagad draudi satiksmei ir novērsti.

Spriež par naudu ceļiemOtrdien Smiltenē sanāksmē tikās valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts ceļi" un akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs" speciālisti, un pašvaldību pārstāvji, lai pārrunātu situāciju valsts autoceļu uzturēšanā šogad un plānus nākamajam gadam. "Sliktāk nebūs, bet labāk - arī ne," plānoto finansējumu ceļu uzturēšanas darbiem ziemas sezonā komentē ceļinieki.

Pabeidz būvdarbusOtrdien Smiltenes centrā, Baznīcas laukumā, pielikts punkts pilsētas ūdensapgādes posma sakārtošanai. Likvidēta ūdensvada sadales aka. Tās vietā ierīkoti pazemes noslēgventiļi. Būvdarbu vietā uz brauktuves ieklāts aukstais asfalts.

Satiksmei nodots Rīgas ielas posmsSākot no 20. oktobra, Smiltenē pēc daļējas rekonstrukcijas satiksmei atkal ir atvērts Rīgas ielas posms gar Trīs pakalnu pamatskolu: no Raiņa un Rīgas ielas krustojuma līdz Rīgas un Limbažu ielas krustojumam. Būvdarbu pasūtītāja, Smiltenes novada dome aicina šoferus ievērot ceļa zīmes, braukšanas ātruma ierobežojumus un braukšanai izmantot jauno asfalta segumu, bez vajadzības nebraucot cauri daudzdzīvokļu māju pagalmiem.

Strenču novadāIedibina apbalvojumuStrenču novada dome iedibinājusi jaunu apbalvojumu "Gada cilvēks". To var piešķirt deviņās nominācijās: izglītībā, kultūrā, sportā, medicīnā, uzņēmējdarbībā, labdarībā, sociālajā vidē, vides estētikā un par mūža ieguldījumu. Sākusies kandidātu pieteikšana. Laureātus suminās valsts svētku sarīkojumā 18. novembrī Strenču kultūras namā.

 

Ziņo Inga Karpova

Redakcijā var iegādāties grāmatasPagājušonedēļ "Ziemeļlatvijas" redakcijas birojā Valkā sāka tirgot izdevniecības "Dienas grāmata" grāmatas. Skaistās un vērtīgās grāmatas iespējams iegādāties bez uzcenojuma - par izdevniecības cenu.

Ēveles bibliotēkā - unikāla izstādeAizvadītajā nedēļā Ēveles bibliotēkā bija apskatāma ceļojošās izstādes UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" Latvijā materiāli. Bijušajā Valkas rajona teritorijā Ēvele bija vien;igā vieta, kur notika šī izstāde.

Rosina Valkas novada domi atvērt dzīvnieku patversmiPagājušonedēļ Valkas nobada domes priekšsēdētājs saņēma vairāk nekā 150 iedzīvotāju parakstītu vēstuli ar aicinājumu Valkā atjaunot dzīvnieku patversmes darbību. Vēstules parakstītāji vērš uzmanību uz to, ka, tuvojoties aukstam laikam, novadā kļūst aktuāls jautājums par pamestiem un klaiņojošiem dzīvniekiem, bet patversme ir slēgta.

 

Ziņo Santa Sinka

 Bilskā jauna bibliotēkas vadītāja

Kopš pagājušā mēneša Bilskas pagasta bibliotēku vadīs Kristīne Hermanovska, nevis Alda Liuke, kas šajā bibliotēkā strādāja daudz gadus.

Aizvada par tradīciju kļuvušo "Azimuta" rudens maratonu

Smiltenes un tuvējo novadu orientieristi aizvadījuši "Azimuta" rudens maratonu, kurā Elites vīriešu konkurencē pārliecinoši uzvarēja Artūrs Pauliņš.

Bērni iepazīst pasakas

Smiltenes bērnudārza "Pīlādzītis" sagatavošanas grupiņu audzēkņi kopā ar savām audzinātājām radošu un aizraujošu nodarbību aizvadīja Smiltenes novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā.

Zaļā karoga svētki

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā notika gaidīti un skaisti svētki - Zaļā karoga svētki. Skola par nopelniem izcīnījusi Ekoskolu kustības Zaļo karogu.

 

Ziņo Aivars ZilbersIesaista brīvprātīgajā darbāNodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāle ir sākusi īstenot valsts finansētu projektu par jauniešu bezdarbnieku iesaistīšanu brīvprātīgajā darbā nevalstiskajās organizācijās.Projekta ietvaros filiālei no bijušā Valkas rajona darbā jāiekārto 19 jaunieši. Valsts viņiem maksās 40 latu stipendiju mēnesī, bet jauniešiem ar invaliditāti - 60 latu.

Renovē ēkuSociālās aprūpes centra "Vidzeme" filiāle "Valka" īstenojusi projektu par filiāles ēkas renovāciju. No projekta izmaksām 85 procentus sedza Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonds.

Izņem kontrabandas cigaretes.Septembrī un oktobrī Valsts policija Vidzemes reģionā no dažādām adresēm izņēma 250 tūkstošus cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Policija atgādina, ka iedzīvotāji par pamanītām nelikumīgām darbībām ar kontrabandas precēm var ziņot, rakstot uz e-adresēm [email protected] vai [email protected].

Citas ziņas