Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (18.07.-24.07)

Šī nedēļa noteikti ieies vēsturē, jo Latvijas iedzīvotāji ar savu balsojumu atlaida 10. Saeimu. Jau septembrī vēlēsim jaunus deputātus. Bet kādi notikumi paliks Ziemeļlatvijas novadu vēsturē, ziņo mūsu korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone:

Smiltenes novadāSākas ielu rekonstrukcijaSmiltenē sākušies būvdarbi lielā projektā "Smiltenes pilsētas ielu kompleksā rekonstrukcija , 2. kārta". Projekta pasūtītājs ir Smiltenes novada dome; darbu veicējs - firma SIA "8CBR". Ceļinieki pirmo pārbūvē Daugavas, Valkas un Audēju ielas krustojumu, kur būs rotācijas aplis. Autovadītājiem būvdarbu vietās Smiltenē jāievēro ceļa zīmes, jo tur ir ierobežota satiksme.

Izvērtē eksāmenu rezultātusArī mūsu novadu topošie studenti izvērtē centralizēto eksāmenu rezultātus , un cits pēc cita jau saņem paziņojumus no augstskolām, vai tikuši izvēlētajā studiju programmā. Smiltenes, Valkas un Strenču novadu vidusskolēni, kārtojot eksāmenus, ieguvuši 31 A līmeni. Gan skolēni, gan skolotāji atzīst, ka šogad īpaši grūti bijuši eksāmeni eksaktajos mācību priekšmetos.

"Sanācējiem" jauni tērpiIr apstiprināts biedrības "Smiltenes pagasta attīstībai" projekts, un Smiltenes pagasta vidējās paaudzes tautas deju kolektīvam "Sanācēji" būs jauni tērpi un apavi . No galvas līdz kājām apģērbs 10 pāru. Apavi būs kārtībā septembrī, tautas tērpi- oktobrī.

Klajā nāk tūrisma ceļvedisIkvienam interesentam bez maksas ir pieejams jaunais Smiltenes novada tūrisma ceļvedis, ko izdevusi Smiltenes novada dome. Ceļvedī ir informācija un fotogrāfijas par 54 apskates objektiem, novada un Smiltenes pilsētas karte un cita ceļotājiem noderīga informācija. Ceļvedi ikviens bez maksas var saņemt Smiltenes novada tūrisma informācijas centrā.

Izpēta Kurzemes sētasPateicoties Palsmanes pagasta biedrībai "Māsas Veronikas", ekskursijā uz Kurzemes zemnieku sētām devās Smiltenes novada lauksaimnieki un citi interesenti. Izpētes objekts bija netradicionālā lauksaimniecība: tās sākotnējās izmaksas, iespējas un peļņa.

Ziņo Inga Karpova:

 Valkas bibliotēkā - jauns klientu apkalpošanas centrsPagājušonedēļ Valkas pilsētas bibliotēkā atklāja klientu apkalpošanas centru, kur klienti var iesniegt pieteikumu sava eParaksta apstiprināšanai. Apmeklētājus apkalpos iestādes darbinieces Aija Rudīte un Gunita Gendrjuka.

Turpinās melleņu bumsLai gan turpinās sausais un karstais laiks, Valkas apkārtnē turpinās melleņu lasīšanas bums . Ogu iepirkšanas cena ir tik pievilcīga, ka uz mežu dodas pat tie, kas nekad agrāk to nav darījuši.

Dibina Vidzemes partijuSestdien Rūjienas kultūras namā notika Vidzemes partijas dibināšanas sapulce . Viens no tās veidošanas idejas autoriem un bijušais tautpartijietis un 9. Saeimas deputāts Vents Armands Krauklis.

 

Ziņo Aldis Dubļāns

Daudzveidīgajā liliju bagātībāSešas liliju audzētājas Vijciemā pagasta centrā demonstrēja gandrīz 40 šķirņu ziedus. Viņas žīs puķes uzskata par vasaras skaistākajiem ziediem.

Mājup ar spilgtiem iespaidiemJau 17. reizi Veru notiek vērienīgs starptautisks folkloras festivāls "Mana rota". Šoreiz Latviju tajā pārstāvēja Valkas kultūras nama folkloras draugu kopa "Sudmaliņas".

Lugažu volejbola karalis ir kronētsValkas pagasta Lugažos pirmo reizi notika pludmales volejbola turnīrs "Lugažu Beach karalis 2011" . Par to kļuva ērģemietis Artis Kazaks.

 

Audzina mīlēt visu latviskoLīdz 30. jūlijam Trikātas pamatskolā darbojas Saulgriežu vasaras nometne jauniešiem no 13 līdz 17 gadu vecumā. Šo cilvēku dzīves pamats ir latviskums. Viņi apgūst tautas intelektuālās un kultūras vērtības.

Valkas mazpulcēni darbojas ZemgalēTrīs Valkas mazpulka dalībnieki piedalījās Vislatvijas mazpulku nometnē "Visu daru es ar prieku ".

Uz bērnudārzu arī vasarāBiedrības "Atbalsts Valkas ģimenēm" rotaļistabā "Mana kabatiņa" darbojas vasaras bērnudārzs. Citi bērnudārzi šobrīd ir slēgti. Tur strādā brīvprātīgās.

"Maskatos" kūsā dzīvība.Šajās ģenerāļa Kārļa Goppera dzimtas mājās darbojas viņam veltīta piemiņas istaba un to uztur pašu dzimtas cilvēki.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

Mūžībā aizgājis dzejnieksPagājušajā nedēļā Valku sasniedza ziņa, ka 16. jūlijā mūžībā aizgājis dzejnieks un atdzejotājs Pēters Brūvelis. Pēdējos dzīves gados dzejnieks bija pārvcēlies uz dzīvi Valkā.

Zog ceļa zīmesValkā garnadži sākuši zagta ceļa zīmes. Policija veic izmeklēšanu un uzskata, ka metāla zīmes zog, lai nodoti tās metāllūžņos.

Konkurss nenotiksŠovasar nelielā dalībnieku skaita dēļ Strenču novadā nenotiks konkurss par sakoptāko sētu.

Citas ziņas