Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (19.09.-25.09)

Rudens ir klāt! Lai gan vēl var baudīt atvasaras sauli, gājputni jau steidzīgi kārtojas tālajam ceļam uz pārziemošanas vietām. Lauku ļaudis steidz novākt ražu, politiķi mēģina atrast domubiedrus, lai varētu strādāt jaunievēlētajā Saeimā, bet kas noticis mūsu novados, ziņo korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone

Smiltenes novadāSabojā pārģērbšanās kabīnesSmiltenē pagaidām nenoskaidroti vandāļi sabojājuši divas jaunās pārģērbšanās kabīnes pie Tepera ezera. Vienai kabīnei izlauztas durvis; otrai - nolauzti apdares dēlīši un iekšpusē sienas apzīmētas ar melnu krāsu. Novada domes speciālisti aicina iedzīvotājus zvanīt pašvaldības policijai (tārlunis - 28659933), gadījumā, ja viņi kļūst par demolēšanas aculieciniekiem.

Nopļauj nezālesPēc iedzīvotāju lūguma beidzot nopļautas nezāles klajumā pie Tepera ezera Smiltenē, - zemes gabalā, ko no Smiltenes novada domes nomā Cēsu firma "Mārtiņš VR". Uzņēmums savulaik tur plānoja uzcelt atpūtas kompleksu, taču reāli būvdarbus nav uzsācis. Novada dome sagatavojusi pieteikumu tiesai par nomas līguma laušanu.

Izvadā pa pagastuSestdien ikviens interesents varēja piedalīties ekskursijā "Braucot latvieti lūkoties" un apskatīt vairākus objektus Launkalnes pagastā: Silvas dendroloģisko parku, "Vecsautiņu" avotus, granulu ražotni "Graanul Invest", Veļukalnu un zemnieku saimniecības "Ezerlejas" un "Lejas Kleperi". Tūristiem uzstājās novada pašdarbības kolektīvi. Iespēju to visu redzēt gan izmantoja salīdzinoši maz cilvēku.

Atklāj izstādiSmiltenes novada bibliotēkā ir atklāta Madonas novada dzejnieces Sarmītes Radiņas dzejas fotogrāfiju izstāde. Darbu autore ir pati dzejniece. Blakus katrai fotogrāfijai lasāmas viņas dzejas vārsmas.

Strenču novadāGodina Veco ozolu Aizvadītās nedēļas nogalē Strenčos tika pielikts punkts jauna apskates objekta izveidei. Pērn augusta vētrā nolauztā Vecā ozola stumbra daļu ar pacēlāju novietoja uz masīviem, betonētiem pamatiem, kur tam neskādēs mitrums. Līdz šim apzāģētais stunbrs gulēja zemē. Ar šo darbu ir pabeigts vietējās neformālās grupas projekts "Dabas spēka atspoguļotāji" ar mērķi Gaujas krastā iekārtot Vecā ozola godināšanas vietu un saglabāt sirmā koka fragmentu.

Malkai būs jaunas mājasStrenčos pie publiskās pirts strādnieki būvē malkas šķūnīti, kur uzglabāt malku. Vecais šķūnis savu laiku bija nokalpojis, un tā jumts dažviet jau bija iebrucis.

 

Ziņo Aivars Zilbers

 Grib palīdzēt uzņēmējiem Latvijas uzņēmējdarbības atbalsta centrs ir atklājis programmu "Latvijas zelts". Uz šo programmu aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nolēmuši attīstīties un kuriem ir nepieciešamas speciālistu konsultācijas un palīdzība biznesa plānu sastādīšanā.Tiks izraudzīti 100 uzņēmumi, kuri saņems speciālistu palīdzību.

Sākas pašdarbību sezonaValkas pagasta Lugažu muižas saieta namā sākuši darboties vairāki pašdarbības pulciņi. Interesenti joprojām dalībai tajos var pieteikties, sazinoties ar saieta nama "Lugažu muiža" vadītāji Kristīni Ganiņu.

Būvē rotaļu laukumu un lapeniValkas pagasta pārvalde sadarbībā ar Sēļu un Lugažu interešu grupām sākusi īstenot projektu, ko atbalsta Hipotēku banka. Banka ir piešķīrusi 800 latu bērnu rotaļu laukuma veidošanai Sēļos un lapenes celtniecībai Lugažu muižas parkā.

Ziņo Inga Karpova

Pedagogi tiekas ar vecākiemPagājušonedēļ Valkas pamatskolā notika vecāku sapulce. Par to, kā pieaugušiem sadzīvot ar saviem bērniem, stāstīja skolas psiholoģe Gunta Dance. Pēc tam notika klašu vecāku sapulces, kurās audzinātāji klāstīja par jaunā mācību gada plāniem.

Darbu atsāk slimnīcas aprūpes nodaļaKopš septembra darbu atsākusi Vidzemes slimnīcas medicīniskās aprūpes nodaļa Valkā, kur vienlaikus var ārstēties 20 medicīniskās aprūpes un pieci īslaicīgās sociālās aprūpes pacienti. Pašlaik visas gultas nodaļā ir aizņemtas.

Valkas novada skolās uzsākts jauns projektsAizvadītajā ceturtdienā Valkas ģimnāzijā notika eksperimentālo nodarbību cikla "Pētu. Domāju. Radu." atklāšanas pasākums. Šo projektu "izauklējusi" novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dzintra Auzāne, parakstot līgumu ar Valsts izglītības aģentūru par 2997 latu lielu finansējumu.

Ziņo Santa Sinka

 Samilzusi problēma Smiltenes kapos

Smiltenes pilsētas kapos ir daudz vecu un beigtu koku, kuri stiprākā vēja brāzmā var lūzt. Noskaidrojām, ka šoruden notiks koku izvērtēšana, lai zinātu, cik līdzekļus to nozāģēšanai paredzēt nākamā gada budžetā.

Svētki senioru kopai "Pīlādzītis"

Biedrības "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" senioru deju kopa "Pīlādzītis" svinēja savu piekto dzimšanas dienu. Jubilejas koncertā piedalījās tuvāki un tālāki ciemiņi.

Pašvaldības policijas paveiktais

Smiltenes novada domes Pašvaldības policija apkopojusi reģistrēto informāciju un sava darba pārskatu laika periodā no 1. janvāra līdz 31. augustam. Kopā saņemti 423 izsaukumi, no kuriem 109 ir par alkohola reibumā esošām personām.

Piemiņas kauss

Niedrāja ezera apkārtnē notika nu jau 30. "8CBR" piemiņas kausa izcīņa orientēšanās sportā, kurā piedalījās vairāk kā simts sportistu.

BMX sportisti noslēdz sezonu Latvijā

Ar BMX Grand Prix Latvia 6. posmu Rīgā noslēdzās šīs sezonas sacensības Latvijā. Tajās augstus panākumus guva gan Smiltenes "Silvas ziķeri", gan Valkas "Alko" sportisti.

Citas ziņas