Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (19.12.-25.12)

Vējaini un gandrīz bez sniega aizvadīti Ziemassvētki. Vēl tikai dažas dienas, un pret debesīm uzšausies Jaunā gada sagaidītāju raidītās krāsainās ugunis. Kas nozīmīgs noticis aizvadītājā nedēļā Ziemeļvidzemes novados, ziņo mūsu korespondenti.

Ziņo Inga Karpova:

Var nocirsts tikai vienu eglītiJa kādam mājās no meža vēl nav atnesta eglīte, tad akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži" atgādina, ka uzņēmumam piederošajos mežos var nocirst vienu eglīti. Mežu apsaimniekotāji cirtējiem lūdz ievērot noteikumus un nepostīt apkārtējo dabu.

Valkā - labdarības koncertsPirmdien, 26. decembrī Valkas pilsētas kultūras namā pulksten 18 biedrība "Atbalsts Valkas ģimenēm", atzīmējot savu trīs gadu pastāvēšanas jubileju, rīko labdarības koncertu "Mēs esam viens otram". Pasākumā uzstāsies Valkas koris "Ancora", dziedošā Liepiņu ģimene, Sabīne Metus un Anete Irkle.

Dāvā prieku sev un citiem Aizvadītajā nedēļā Valkas pamatskolā notika brīnišķīgs koncerts. To sagatavoja 6.b klases ansambļa "Akordiņš" dalībnieki. Bērni bija pūlējušies, lai Ziemassvētkos sagādātu prieku četrām Valkas novada ģimenēm, kurās aug slimi bērniņi.

 

Ziņo Aivars Zilbers

Iesvēta lūgšanu namu.Pagājušajā nedēļā Ērģemē atklāja atjaunoto lūgšanu namu. Dievnama telpas iesvētīja Latvijas luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Samazina atbalsta maksājumuLauku atbalsta dienests šāgada vienoto platību atbalsta maksājumiem ir piemērojis samazinātu koeficientu 0,94871. Tas nozīmē, ka līdzšinējā atbalsta summas 52 latu vietā lauksaimnieki saņems 50,75 latus par hektāru.

Skolā viesojas mācītājsPagājušajā nedēļā Kārķu pamatskolā ar audzēkņiem tikās vietējās draudzes mācītājs Ģirts Kalniņš, lai atbildētu uz skolēnu jautājumiem par to, kas ir Ziemassvētki kristiešiem.

Ziņo Sandra Pētersone:

 Saziedo Elizabetes ārstēšanai

Pateicoties sabiedrības ziedojumiem, divu nedēļu laikā ir savākti gandrīz visi vajadzīgie 15 tūkstoši latu septiņus gadus vecās smiltenietes Elizabetes Šmites ārstēšanai. Meitenei ir cerebrālā paralīze, un viņa nevar patstāvīgi staigāt. Jaunajā gadā, 8. martā, Elizabeti operēs Vācijā, Minhenes ortopēdiskajā klīnikā.

Atver pansionātu

Pašvaldības uzņēmumā SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca" ir atvērta ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļa, kas pilda pansionāta funkcijas. Pavisam šajā nodaļā ir 55 gultas vietas, no kurām jau aizņemtas 19.

 

Iepriecina bērnu nodaļas pacientus

Smiltenes ģimnāzijas 7.a klase, daži 10. un 11. klases skolēni pirms Ziemassvētkiem apciemoja Vidzemes slimnīcas bērnu slimību nodaļas mazos pacientus, aizvedot viņiem uz Valmieru dāvanas. Skolēni naudu autobusam sameta paši. Viņi iepriecināja slimos bērnus ar mūziku, dziesmām un pašu ceptām piparkūkām.

Variņu bērniem uzdāvina mugursomas

Šā gada nogalē dāvanas saņēma visi Variņu pamatskolas 1. un 2. klases skolēni un pirmsskolas sagatavošanas grupiņas piecus un sešus gadus vecie audzēkņi. Uz skolu tika atvestas 27 mugursomas, kurās atradās rotaļlietas, zīmuļi, krāsojamās grāmatas, higiēnas preces un citas mantas. To visu bērniem sarūpēja Smiltenes pagastā reģistrēta reliģiska draudze "Tēva mājas".

Aizdedz Bētlemes gaismu

Pirms Ziemassvētkiem Variņos vienā iestādē pēc otras iedegās sveču liesmas, simbolizējot Miera gaismu no Bētlemes, Jēzus Kristus dzimšanas vietas. Gaismā dalījās vietējie skauti, gaidas, mazskauti un guntiņas, iesaistoties starptautiskā akcijā "Miera gaisma no Bētlemes".

Strenču novadā

Muzejs meklē informāciju

Pie strencēniešiem un citu novadu ļaudīm šomēnes ir vērsies Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas muzejs. Muzeja darbiniece Baiba Leite aicina sniegt noderīgu informāciju gan par slimnīcas darbiniekiem, it īpaši ārstiem, un medicīnu, gan Strenčiem un to apkārtni. Slimnīcas muzejs arī aicina sabiedrību ziedot tam vēsturiskus materiālus.

Citas ziņas