Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (20.02.-26.02.) 1

Atkusnis dabā un šķiet arī sabiedrības diskusijās par valsts valodas jautājumiem. Vērtējam referenduma rezultātus, diskutējām un meklējam risinājumus, jo problēma jau nekur nav pazudusi. Bet kas nozīmīgs noticis Ziemeļvidzemē, stāsta mūsu korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone:

 Smiltenes novadāGadu noslēdz ar peļņuAkciju sabiedrība "Stora Enso Latvija" Launkalnes pagastā publiskojusi pārskatu par aizvadīto 2011. gadu. Kokapstrādes un koksnes sagādes uzņēmums noslēdzis 2011. gadu ar 55,3 miljonus latu lielu apgrozījumu un aptuveni 2,8 miljonus latu lielu peļņu (pēc neauditētiem datiem).

Sākas iesvētes mācībaSmiltenes luterāņu baznīcā sācies iesvētes mācības kurss. Tas ilgs līdz 27. maijam un noslēgsies ar kursa dalībnieku iesvētībām un uzņemšanu draudzē.

Sadziedas koriSestdien Smiltenes ģimnāzijā notika koru sadraudzības koncerts, kurā ciemiņus uzņēma Smiltenes jauktais koris "Pakalni" (diriģents Ēriks Derums).

Strenču novadā Plāno novada nākotniSabiedriskajai apspriešanai līdz 16. martam ir nodota Strenču novada attīstības programmas 2013. - 2019. gadam (ar attīstības perspektīvu līdz 2020. gadam) pirmā redakcija. Sabiedriskās apspriešanas sanāksme notiks 7. martā Strenču novada vidusskolā. Sākums - pulksten 17.30.

Ziņo Aivars Zilbers:

 Izveidots dabas pulciņšKārķu pamatskolā ar Valkas novada Bērnu un jauniešu centra "Mice" atbalstu izveidots dabas pulciņš, kurā bērni ziemas mēnešos apgūst teorētiskās zināšanas par dārza kopšanu un uzturēšanu, praktiskajiem novērojumiem izmantojot skolas ābeļdārzu.

Vairākums pret divvalodībuPagājušajā nedēļā tika apkopoti tautas nobalsošanas par krievu valodu kā otru valsts valodu rezultāti. Vēlētāji pārliecinošu nē ir pateikuši divvalodībai. Pret krievu valodu kā otru valsts valodu vairākums nobalsojis arī bijušajā Valkas rajonā. Valkas novadā pret divvalodību balsoja 88,62 procenti, Strenču novadā - 79,1, bet Smiltenes novadā - 98,23 procenti vēlētāju.

Atklāj izstādi dzejnieceiValkas novada Centrālajā bibliotēkā ir atvērta izstāde, kas veltīta dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes 60 gadu jubilejai.

Sedas purvā - zemledus makšķerniekiŠomēnes pēc loma uz Sedas purva ūdenskrātuvēm devās daudzi zemledus makšķernieki no tuvākas un tālākas apkārtnes. Jērcēnu pagasta zemnieku saimniecības "Laidavas" īpašnieks Jānis Ence, kura apsaimniekošanā atrodas daļa purva, stāsta, ka bļitkotājiem lielākoties ķērušies asari.

 

Ziņo Inga Karpova: 

Iespēja parakstīt Labas gribas manifestuAizvadītajā nedēļā ikviens Latvijas iedzīvotājs, tostarp Valkas un Smiltenes novadā, varēja parakstīt labas gribas manifestu. To var paspēt izdarīt līdz pat 15. martam. Valkas novada iedzīvotāji ar manifesta tekstu var iepazīties un parakstīties katrā pagasta pārvaldē, visās novada bibliotēkās, kā arī novada domes ēkās Semināra ielā 9 un Semināra ielā 29.Savukārt Smiltenes novada iedzīvotāji šo dokumentu var parakstīt novada domē Dārza ielā 3, kancelejas nodaļā, kā arī visās pagasta pārvaldēs un novada bibliotēkās.

Pensionāriem - literāro aktivitāšu pulciņšValkā pensionāru klubā "Zelta rudens" izveidojies jauns interešu pulciņš, kurā dalībnieki nodarbosies ar literārajām aktivitātēm. To vadīs novadā pazīstamā literāte Ausma Kurpniece.

Uzsākusies jauna iedzīvotāju aktivitāte - parakstu vākšanaVēl šonedēļ - līdz 1. martam - Valkas novada iedzīvotāji aicināti parakstīt vēstuli, kura adresēta veselības ministrei Ingrīdai Circenei, SIA "Vidzemes slimnīca" valdes priekšsēdētājai Ingūnai Liepai un SIA "Vidzemes slimnīca" kapitāldaļu turētājam - Valkas novada domes priekšsēdētājam Kārlim Albergam. Vēstules teksts pieejams un parakstīties var redakcijā Valkā, veikalos "Oļupe", "Vivo", pensionāru kluba "Zelta rudens" telpās Valkas kultūras namā, kā arī Valkas bibliotēkas lasītavā Valkā.

Sanāk kopā novada deputātiPagājušonedēļ notika Valkas novada domes sēde. Deputāti izskatīja un pieņēma lēmumu novada iedzīvotājiem svarīgā jautājumā - "Par maternitātes pabalstu jaundzimušo bērnu vecākiem".

Slimnīcā - karantīnaNo sestdienas Vidzemes slimnīcā Valmierā un medicīniskās aprūpes nodaļā Valkā ir noteikta karantīna. Tās iemesls ir pieaugošā saslimstība ar vīrusu infekcijām.

Ziņo Aldis Dubļāns:

 Sacenšas skatuves runas meistarībāValkas novada bērnu un jauniešu centrā "Mice" notika novada skolu skatuves runas konkurss, kurā piedalījās 20 dalībnieki.

 

Pievārēts Tartu maratonsTradicionālais Tartu maratons šogad notika 41. reizi. To paveica arī septiņi sportisti no Valkas un Smiltenes novada.

Kad īstenojas sena vīzija.1. martā sāksies aktīvs darbs Valkas mākslas skolas pārveidē. Jau nākamajā mācību gadā tur visas tās pašas programmas, kas bija latviski, bērni no Valgas mācīsies igauņu valodā.

 

Ziņo Santa Sinka:

Kopā ar abonentiem uz teātri

Tradicionāli "Ziemeļlatvija" saviem abonentiem rīkoja braucienu uz Latvijas Nacionālo teātri, šoreiz uz izrādi "Latgola.lv". Nākamais brauciens paredzēts 11. martā.

Brantu pagastā atplaukst kultūras dzīve

Kopš Brantu pagastā strādā kultūras pasākumu organizatore, vietējiem iedzīvotājiem bija iespēja apmeklēt trīs teātru izrādes. Marta pirmajā pusē plānots pasākums "Nāc ar dziesmu azotē", kurā ikviens aicināts iesaistīties. Pieteikties var, zvanot uz 26113566.

Zīmējumus izmanto kalendāra izgatavošanā

Janvāra beigās izdots Smiltenes novada kalendārs, kura tapšanā par pamatu izmantoti 18 bērnu stāstu un zīmējumu konkursā "Smiltenes novads - vieta, kur augt" iesūtītie zīmējumi un citāti no stāstiem. Pašvaldība kā pateicību par darbu izmantošanu kalendāru dāvināja visiem darbu autoriem un viņu skolām.

Ziemas tusiņš "Trīssaliņās"

Sestdien Grundzāles pagastā, atpūtas un sporta kompleksā "Trīssaliņas" notika ziemas tusiņš. Aptuveni simts cilvēkiem slapjdraņķis nebija šķērslis, lai baudītu ziemas priekus.

Komentāri 1

Citas ziņas