Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (20.06.-26.06)

Šīs nedēļas galvenais notikums noteikti visiem bija Līgo vakars un Jāņu diena. Tam lielākā vai mazākā mērā pakārtotas bija arī pārējās aizvadītās nedēļas norises. Kas būtisks noticis Ziemeļvidzemes novados, lasiet mūsu korespondentu veidotajā apskatā!

Ziņo Sandra Pētersone

Smiltenes novadāKonkursu nolemj nerīkotSmiltenes novada domes Finanšu un attīstības jautājumu pastāvīgās komitejas sēdē 22. jūnijā nolemts tomēr nerīkot konkursu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Smiltenes novadā , kaut arī ir pieteikušies vēl trīs potenciālie pretendenti - uzņēmumi no Rīgas, Jūrmalas un Ķekavas novada. Tas nozīmē, ka pašvaldība nemainīs savu lēmumu un no 1. augusta slēgs līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Smiltenes novadā tikai ar vienu uzņēmumu SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošana organizācija".

Šodien, 27. jūnijā, Smiltenes kultūras un sporta centrā pulksten 17 sāksies iedzīvotāju sapulce. Tajā uz jautājumiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanā Smiltenes novadā atbildēs novada deputāts, pašvaldības Saimnieciskās darbības nodaļas vadītājs Gints Kukainis, novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš un ZAAO un "Smiltenes NKUP" pārstāvji. Viņi arī skaidros, kāpēc Smiltenes novada dome nemainīja savu lēmumu. Aicināti visi interesenti.

Izraugās skaistāko vainaguLīgo svētku ieskaņās Smiltenē tika meklēts skaistākais un oriģinālākais Jāņu vainags un tā pinēji. Konkursā "Daiļākais Jāņu vainags" skatītāju balsojumā uzvarēja septiņus gadus vecā Anna Rubene no Brantu pagasta.

 

Meitene konkursam iesniedza no niedrēm pītas garas niedru bizes ar peoniju pušķiem. Otro vietu ieguva brantēnietes Dzintras Sābules pītā paparžu cepure, bet trešo vietu - smiltenietes Kristīnes Šarkovas vainadziņš.

Teātrim - pirmizrādeDaudz skatītāju 21. un 22. jūnijā Smiltenē, Parka viesnīcas "Brūzis" pagalmā, sapulcināja Smiltenes Tautas teātra pirmizrāde "Jaunsaimnieka līgava" (režisors - Agris Māsēns).

Publika ar smiekliem un aplausiem uzņēma jautro stāstu, kā jaunsaimnieks Mārtiņš (Jānis Bogdānovs) meklē sev līgavu un kā šajā godā varītēm grib tikt vecmeita Dārta (Dace Purvlīce). Bija pārpratumi, dziesmas, dejas un laimīgs fināls, kad "visi pāri dabonas".

 

Piensaimniekiem - godalgas10. Latvijas novadu Siera dienā Rīgā godalgas saņēmuši arī akciju sabiedrības (a/s) "Smiltenes piens" un a/s "Trikātas siers" ražotie sieri.

Biedrība "Siera klubs" šajos svētkos pirmo reizi Latvijā rīkoja konkursu "Nākotnes siers", l ai veicinātu jaunu siera šķirņu rašanos. Konkursā 11 piena pārstrādes uzņēmumu konkurencē augstu novērtējumu ieguva akciju sabiedrības (a/s)"Smiltenes piens" ražotais 'Siera spēks' un a/s "Trikātas siers" gatavotais 'Trikantālers', iekļūstot labāko vidū.Atkal atgriežas Raibais stabs Otrdien, 22. jūnijā, Launkalnes pagastā aiz Kapsila karjerām četru meža ceļu krustojumā atklāja ceļa stabu Latvijas valsts karoga krāsās ar norādēm.Tas ir līdzinieks sen pazudušajai pirmās Latvijas brīvvalsts robežzīmei , tautā dēvētai par Raibo stabu, kas mūsdienās atjaunots pēc Valsts Meža dienesta Meža pētīšanas stacijas Smiltenes informācijas centra vadītājas Sarmītes Nēgeles iniciatīvas.Raibo stabu kā kultūrvēsturisku vietu apskatāmo tūrisma objektu sarakstā jau iekļāvis Smiltenes novada tūrisma informācijas centrs.

Sacenšas riteņbraucēji23.jūnijā un 26. jūnijā Smiltenē notika Latvijas čempionāts riteņbraukšanā šosejā pieaugušajiem un junioriem U23 grupā. Individuālajā braucienā ceturtdien elites grupā pārliecinoši uzvarēja smiltenietis Gatis Smukulis ( "HTC - Highroad"), otrajā vietā atstājot savu sīvāko konkurentu Alekseju Saramotinu. Svētdien grupas braucienā 178 kilometru garā distancē G. Smukulis ierindojās ceturtajā vietā. Latvijas čempiona titulu grupas braucienā izcīnīja Mārtiņš Trautmanis.Papildu Latvijas čempionātam Smiltenē notika arī trenera Jāņa Akmentiņa piemiņas brauciens bez laika kontroles.

Strenču novadāVērtēs sakoptāko mājvietuSākusies pieteikšanās konkursā "Sakoptākā mājvieta Strenču novadā 2011" . Pašvaldības rīkotajā konkursā aicināti piedalīties individuālo māju un lauku sētu saimnieki, daudzdzīvokļu mājas, uzņēmumi, iestādes un organizācijas. Pieteikums pašvaldībai jānosūta līdz 15. jūlijam.

 

Ziņo Aldis Dubļāns

Peldēties var drošiNoņemto analīžu rezultāti liecina, ka Valkas novada iecienītākajās peldvietās ūdens ir tīrs un peldēties var bez bažām.

Mākslas skolas absolventi rāda savu varēšanuValkas mākslas skolā līdz 6. jūlijam ikviens interesents var pārliecināties par šā gada izlaidumnieku spējām.

Uznes mani kalnāLatvijas sievu nešanas sacensībās Rāmniekos valcēnieši Liene Skruode un Kristaps Mikāns izcīna 2. vietu.

 Vieglatlētiem pļaujas laiks

 Valkas un Smiltenes novada jaunie vieglatlēti no starptautiskām sacensībām Polijā pārved medaļas.

Tuvojas starptautiskā kultūras nedēļa4. jūlijā Valkā sāksies starptautiskā kultūras nedēļa ar ļoti vērienīgu un interesantu programmu.

 

Ziņo Aivars Zilbers

Visur Jāņu ielīgošanas un paši Līgo svētkiPagājušā nedēļa Valkas novadā pagāja Līgo vakara un Jāņu dienas zīmē. Svētku ielīgošana notika novada pagastos, bet Līgo vakaru valcēnieši varēja pavadīt Valkas estrādē , dejojot grupas "Alianse" pavadījumā. Pēc operatīvo dienestu informācijas, šāgada Jāņi negadījumu ziņā bijuši daudzkārt mierīgāki kā iepriekšējos gados.

Atvērs vasaras skoluŠajās dienās Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komiteja gatavojas vasaras skolas atvēršanai projekta "Bērnu attīstības centra izveide Valkas pilsētā" ietvaros.Šogad vasaras skolas organizatori plāno lielāku vērību pievērst skolēnu angļu valodas zināšanu padziļināšanai.

Pabeidz ūdenssaimniecības attīstības projektuEkspluatācijā ir nodoti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli Valkas pagasta Sēļos. Projekta izmaksas kopumā ir 144 608 lati, no tiem 100 751 lats ir Eiropas Savienības finansējums.

 

Ziņo Santa Sinka

 Autokrosa čempionāta 2. posmā uzvar Andris Jurciņš

Priekulē, Pilskalnu autotrasē Latvijas autokrosa čempionāta 2. posma D-12 cīņās ātrākais smiltenietis Andris Jurciņš, aiz sevis atstājot spēcīgo igauni Tāvi Pindi un pagājušā gada čempionu cēsnieku Bruno Leimani.

Rīkojas neuzmanīgi

"Smiltenes NKUP" darbinieks aiz neuzmanības nopļāvis Rīgas ielas 10 nama iedzīvotāja iestādītu bērziņu. Kā norāda portāla ziemellatvija.lv lietotāji, šis neesot vienīgais gadījums, kad atgadās, kas līdzīgs, pļaujot zālienu daudzdzīvokļu namu piegulošajā teritorijā.

Atkal un atkal piesārņo dabu

Šomēnes jau otro reizi Klievezera apkārtnē konstatēts, ka iedzīvotāji piesārņo mežu. Šoreiz tajā izgāzti būvgruži un neizmantojamā zeme.

 

Sabojā koka zvilni

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka Austrumvidzemes mežsaimniecība turpina iepriekšējos gados iesākto Klievezera pludmales labiekārtošanu. Aizvadītajā nedēļā uz pludmali atvesti četri atpūtai paredzētie zviļņi, taču kāds pamanījies daļu no viena zviļņa sadedzināt.

Citas ziņas