Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (20.08.-26.08.)

Kaut kur tālu Eiropā ļaudis cīnās ar karstumu, bet pie mums - migla, drēgnums un lietus. Vasaru vēl neesam izbaudījuši, bet jau klāt rudens ar dāsniem sēņu groziem. Kas aktuāls noticis Ziemeļvidzemē, stāsta mūsu korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone:

 Novadā - sporta svētkiSestdien Blomes pagasta Jeberlejā notika Smiltenes novada sporta svētki, kuros sacentās 11 komandas. Sportisti sacentās: minifutbolā, tautas bumbā, šautriņu biatlonā, laivošanā, siena zārda nešanā, mucas velšanā, šaušanā ar pneimatisko šauteni. Sacensībās piedalījās Smiltenes novada pagastu, iestāžu, organizāciju un fizisku personu veidotas komandas. Uzvarēja komanda "Aumeisteri" no Grundzāles pagasta. Mācības zemessargiem Aizvadītās nedēļas nogalē Smiltenes un Raunas novadu teritorijās noslēdzas trīs dienu ilgas mācības zemessargiem un karavīriem "Mazais Vidzemes zobens". Mācības organizēja Zemessardzes 22.kājnieku bataljons sadarbībā ar Zemessardzes 27.kājnieku bataljonu, izvēršot lauka apstākļos pa vienai kājnieku rotai no katra bataljona. Kopumā mācībās piedalījās aptuveni 280 karavīri un zemessargi. Asfaltē ieluSmiltenes pagastā noasfaltēta apdzīvotās vietas Grotūža iela 1,3 kilometru garā posmā. Objektā pēc Smiltenes novada domes pasūtījuma strādāja firma "Ceļinieks 2010". Objekta kopējās izmaksas, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, ir 273 637 lati.

Strenču novadāSāk rekonstruēt tranzītieluSākot no otrdienas, braucot cauri Strenčiem, autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem Valkas ielas posmā. Tur sākušies būvdarbi, lai rekonstruētu ielu un izbūvētu ūdensvadu un kanalizācijas tīklus. Satiksme būvdarbu zonā notiek pa vienu brauktuves joslu, satiksmi regulē luksofors.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

 Pulcējas skolotājiPagājušajā nedēļā Valkas novada skolu pedagogi pulcējās novada pašvaldības iestāžu namā, lai pirms mācību gada sākuma pārrunātu aktualitātes izglītībā.Par paveikto pērn informēja novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dzintra Auzāne.

 

Laika apstākļi apgrūtina ražas novākšanuBiežās lietavas ir apgrūtinājušas darbu labības pļāvējiem. Raža šogad ir necerēti dāsna, bet problēmas rada tās novākšana. Pagājušajā nedēļā graudu nodošanas vietās veidojās garas rindas. Graudi ir pārlieku mitri, tādēļ kavējas to žāvēšana. Liela daļa zemnieku ir nokūlusi tikai pusi no apsētajām platībām.

 

Nometnē - triju novadu bērniValkas ģimnāzijā darbojas vasaras nometne, kurā dažādos pasākumos piedalās skolas bērni no Liepājas, Rīgas un Valkas novada. Nometnes darba mērķis ir veicināt dažādu tautību bērnu savstarpēju saprašanos un integrēšanos sabiedrībā.

Ziņo Aldis Dubļāns:

 Trikātieši sporto aizrautīgiJau vairāk nekā 10 gadu augusta vidū Trikātā notiek sporta diena. Centrālās ir sacensības pludmales volejbolā, kurās izcīna "Ronas kausu".

Protests iznākumu neietekmēNeraugoties uz iesniegto protesta vēstuli, valkas novada domes ārkārtas sēdē par J. Cimzes mūzikas skolas direktoru apstiprina Jāni Ludbergu.

Kultūru veido iedzīvotājiKopš 1. augusta valkas kultūras namā par pasākumu organizatori strādā Līga Šnuka. Viņa atstāj ļoti enerģiskas sievietes iespaidu.

Citas ziņas