Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (21.05.-27.05.)

Skolās sācies eksāmenu laiks, teju, teju klāt vasaras brīvlaiks. Arī pieaugušie jau sāk plānot savas vasaras atvaļinājuma izklaides. Kādi notikumi bija nozīmīgi šajā nedēļā mūsu novados - stāsta korespondenti.

Ziņo Inga Karpova:

 Kurzemnieki iepazīstas ar Valkas novadu

Ceturtdien un piektdien Valkas novadā un Igaunijas pilsētā viesojās Aizputes novada pašvaldības delegācija, lai apskatītu vairākus ievērojamus kultūras, sporta un infrastruktūras objektus, kā arī gūtu ziemeļvidzemnieku pieredzi Eiropas Savienības līdzekļu apguvē.

Ēvelē - "Ziedoņa virpulis"

Piektdien Ēveles pagasta muižas parka estrādē notika 2. Burtnieku novada bērnu sadziedāšanas un sadancošanas svētki "Ziedoņa virpulī". Pasākumā piedalījās pašdarbības kolektīvi no visām novada skolām un kultūras iestādēm. 

"Ziemeļlatvijas" abonenti viesojas Latgalē

Sestdien uzticamie "Ziemeļlatvijas" abonenti kopā ar laikraksta veidotājiem pabija vienīgajā Latgales zvejniekciemā - Īdeņā pie Latvijas lielākā ezera - Lubāna. Ceļotāji apskatīja Tīrumnieku purvu un Tīraines ezeru, Lubānas ezera mitrāju un pašu ezeru. Pie viesmīlīgajiem "Zvejnieku" māju saimniekiem Anna un Jāņa Macāniem nogaršoja īstu latgaliešu zivju zupu un tikko kūpinātas karpas.

 

 

Ziņo Aivars Zilbers:

 Izstādes ģenerāļa un rakstnieka atcereiŠomēnes Valkas novada Centrālajā bibliotēkā apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar divām izstādēm.Viena bija veltīta Latvijas armijas ģenerāļa, Lāčplēša ordeņa kavaliera Jāņa Kureļa 130 gadu jubilejas atcerei, bet otra bija veltīta trimdas rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma 90 gadu jubilejai.

Mācību gadu beidz ar nakts pārgājienuKārķu pamatskolas audzēkņi, noslēdzot mācību gadu, devās nakts pārgājienā uz Spiģu gravu, lai labāk iepazītu apkārtējo vidi. Pēc pārgājiena bija iespēja pārnakšņot skolā un piedalīties diskotēkā.

Valkā - starptautiskas operatīvo dienestu mācībasPagājušo trešdien Valkā notika Igaunijas un Latvijas operatīvo dienestu mācības. To mērķis bija stiprināt un uzlabot Igaunijas un Latvijas operatīvo dienestu sadarbību lielāku avāriju gadījumos.

 

Ziņo Santa Sinka:

 Paši aktīvākie Latvijā

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola uzvarēja SIA "Zaļā josta" izlietoto bateriju vākšanas konkursā "Būsim atbildīgi". Smiltenieši nodeva 500,58 kilogramus izlietoto bateriju. Skolēni saņēma uzaicinājumu piedalīties noslēguma pasākumā, savukārt balvā uzvarētājiem trīs simt latu dāvinājums sporta inventāra iegādei skolai, kā arī īpaša ābelīte un kļava.

Vijolītes papardēs

Senioru un Eiropas deju kopas sestdien piedalījās vēl nebijušā pasākumā "Vijolītes papardēs", kas iesākās Vijciemā, bet turpinājās Blomē. Kopā nodejotas vismaz četras stundas.

 

Paveikuši labu darbu

Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolas dalība skolu partnerības programmas Comenius vides izglītībai veltītajā projektā "Ekoloģija" noslēgusies Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā.

Rudenī būs turpinājums

Blomes teātrmīļu apvienība "Nenolaid rumpi" sestdien skatītāju vērtējumam nodeva A. Čehova "Mīlestība Čehova gaumē" pirmo cēlienu. Turpinājums būs rudenī.

 

Ziņo Sandra Pētersone:

Smiltenes novadāIerodas Vācijas vēstniecības pārstāvisSmiltenes un Beverīnas novadā vizītē ieradās Vācijas vēstniecības Rīgā misijas vadītāja vietnieks Hennings Simons. Viņš vēlējās klātienē redzēt, kā šajos novados ir attīstījušās kokapstrādes un mežsaimniecības nozares. H. Simons viesojās kokapstrādes uzņēmumā SIA "Smiltene Impex" un akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" Strenču kokaudzētavā, kā arī tikās ar Smiltenes novada domes

vadību.

Atklāj EKO laukumuPiektdien Smiltenē, Limbažu ielā 8, atklāja EKO laukumu, kur ikviens iedzīvotājs bez maksas var nodot šķirotus, otrreizējai pārstrādei izmantojamus atkritumus. Laukums ir atvērts pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās, piektdienās un sestdienās.

 

Iepazīst lauksaimniecībuSmiltenes bērnudārza "Pīlādzītis" audzēkņi viesojās lauksaimniecības uzņēmumā SIA "Palsmane", kur apskatīja slaucamu govju un jaunlopu fermas un to iemītniekus. Gan bērnu skolotājas un bērni, gan uzņēmuma vadība un speciālisti šādu pieredzi atzīst par vērtīgu, ko vērts turpināt.

Citas ziņas