Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (21.11.-27.11) 1

Šī nedēļa noteikti ieies vēsturē ar Latvijas Krājbankas krahu. Šī tēma bija viena no galvenajām teju visās ģimenēs, kā arī ziņās medijos. Bet kas vēl noticis Ziemeļvidzemes novados, stāsta mūsu korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone

Smiltenes novadāIeceļ amatāSmiltenes novada dome nolēmusi, ka jaundibināmo novada Sporta pārvaldi vadīs līdzšinējais sporta darba organizators Guntars Markss. Pārvalde darbu uzsāks 2012. gada 1. janvārī. Komisija izvērtēja divus kandidātus: G. Marksu un Smiltenes un kultūras sporta centra direktori Gunitu Ozoliņu.

Aicina boikotēt importa pārtikuBiedrība "Lauksaimnieku apvienība", ko vada Smiltenes pagasta zemnieks Ivars Ādamsons, izplatījusi aicinājumu Latvijas iedzīvotājiem atbalstīt vietējos ražotājus, boikotējot citās Eiropas Savienības valstīs saražotās pārtikas preces.

Koris svin jubileju26. novembrī savu 30. dzimšanas dienu svinēja Smiltenes jauktais koris "Vidzemīte" (diriģentes Dzidra Jēkabsone un Baiba Zveja). Koris sniedza koncertu Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas zālē un saņēma dāvanas no atbalstītājiem un draugiem.

Mudina dzīvot veselīgiSmiltenes Centra vidusskolā viesojās biedrības "Dzīvo veselīgi" pārstāvji un sadarbības partneri. Ciemiņi skolēniem stāstīja, cik svarīgs ir veselīgs uzturs un fiziskas aktivitātes, kā arī cienāja ar auzu pārslu putru un burkāniem.

Strenču novadāSola citu bankomātuPēc "Latvijas Krājbankas" (LK) darbības apturēšanas Strenčos nestrādā arī LK klientu apkalpošanas centra "Minibanka". Pēc sazināšanās ar citām bankām novada dome sola, ka Strenčos jauns bankomāts tiks uzstādīts tuvāko trīs nedēļu laikā. Reālākais risinājums ir "Swedbank" bankomāts.

 

Ziņo Inga Karpova

Valkā atklāj jauno tranzītieluPiektdien, spītējot lietum un vēja brāzmām, Valkā pie Pedeles upes atjaunotā tilta svinīgā gaisotnē atklāja ilgi gaidīti jauno tranzītielu. Pilsētas iedzīvotājus un visus interesentus uz atklāšanas svētkiem aicināja novada pašvaldība kopā ar ceļu būvētājiem - SIA "Binders". Amatpersonām, pārgriežot simbolisko sarkano lentu, pirmie jauno ceļu izmēģināja vietējie rokeri un atzīstam to par labu esam.

 

Lugažu laukumā uzstādīta svētku egleŠogad valcēniešus un novada iedzīvotājus Lugažu laukumā netālu no pilsētas kultūras nama priecēs no meža atvesta egle, nevis kā citu gadu - izrotāta laukuma stūrī esošā. Egles iedegšanas pasākums notiks sestdien.

Kvotas beigušās, maksā pats!Vidzemes slimnīcā Valmierā ir teju beigušās kvotas jeb valsts piešķirtais finansējums ne tikai ambulatorajiem datortomogrāfiskajiem izmeklējumiem, bet arī citiem pakalpojumiem. Kopš aizvadītās nedēļās, apmeklējot ārstu speciālistu, pacientam jāmaksā pilna samaksa - desmit lati. Ārstniecības iestādes valde gan pieņēmusi lēmumu līdz 21. janvārim sniegtajiem pakalpojumiem piešķirt 20 procentu atlaidi.

 

Ziņo Santa Sinka

"Žiguļu kauss 2012" atklāj sezonu

Ar posmu s/k "333" ziemas sezonu atklāja "Žiguļu kausa" dalībnieki, tostarp arī Rinalds Bērziņš no Smiltenes. Viņš nolēmis piedalīties arī nākamajos posmos.

Viesojamies jaunajā kabinetā

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā mājturības un tehnoloģiju kabinetam jaunas telpas, tās radītas pašu spēkiem. Lielākais nopelns ir skolas saimniekam.

Lasītāja norāda uz karavīru kapu kopiņām

Kāda Bilskas pagasta iedzīvotāja ir pārliecināta, ka krusts pagasta centrā novietots nepareizi. Karavīru kapu kopiņas savulaik atradās pavisam citā vietā.

Ziemassvētku egli vedīs no Bilskas pagasta

Šogad svētku egle uz Smilteni atceļos no Bilskas pagasta. Noskaidrojām, ka jau šo sestdien, 3. decembrī, Smiltenē notiks Ziemassvētku egles lampiņu iedegšanas pasākums.

 

Ziņo Aldis Dubļāns

Aizbrauc, lai atgrieztosPeļņā uz ārzemēm aizbrauc ne tikai tie, kuri atrodas ilgstošos darba meklējumos, bet arī vadītāji. Piemēram, Valkas kultūras nama direktore Aija Sallu.

Dod Dieviņi otram dot...Daudzi valcēnieši, jo īpaši pensijas vecuma cilvēki labi pazīst Aiju Bērziņu, kurai nav bijis viegls liktenis, taču viņa vienmēr visā meklē tikai pozitīvo.

Meistarība kaldināma treniņosValkas sporta skolas florbola komandas, uzsākot jauno sezonu, rīko saietu bērniem, vecākiem un padomdevējiem.

Komentāri 1

arzemes

brauc vienigi dienaszagli, es varu ari valka dot 600ls algu konverta ka individuala darba veicejiem, talak nodokli pasa zina, vienigi si suga nestradas, bet 300ls es nemaksasu par 1/2 aiznemto vietu. labak cita pilseta vai valsti.

pirms 9 gadiem, 2011.11.28 11:23

Citas ziņas