Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (22.08.-28.08)

Rudens tuvošanos jau grūti nepamanīt. Steidzīgākie gājputni jau dodas uz Dienvidiem. Mežos - sēņu bagātība, bet brūklenes jau sabirušas sūnās. Zied virši, bet kas jauns pagājušajā nedēļā noticis Ziemeļvidzemes novados, ziņo mūsu korespondenti.

Ziņo Aivars Zilbers

Otrais krājumsIr iznācis projekta "Mana grāmata" ietvaros izdotais jauno dzejnieku kopkrājums "Vienā gaismas upē iebrist" , kurā publicēti Valkā dzīvojošas dzejnieces Aijas Ābenas dzejoļi. Šis jau ir otrais kopkrājums ar minētās autores darbiem.

Izlozēti sarakstiUz Saeimas vēlēšanām kandidējošās partijas un apvienības ir izlozējušas savu kandidātu sarakstu kārtas numuru. Ar 1. numuru vēlēšānās startēs partijas "Vienotība" saraksts.

 

Ziņo Sandra Pētersone

Smiltenes novadā Zemessardzei - gadadiena Otrdien, 23. augustā, savas dibināšanas 20. gadadienu svinēja Latvijas Republikas Zemessardze. Saistībā ar šo notikumu un par teicami veiktiem dienesta pienākumiem apbalvoti arī četri bijušā Valkas rajona zemessargi: Jānis Kukainis, Mārtiņš Kuplais, Pēteris Timermanis un Jānis Zvaigzne.

Turpinās ielu rekonstrukcijaSmiltenē turpinās ielu kompleksā rekonstrukcija. Aizvadītajā nedēļā būvdarbu dēļ satiksmei slēdza Rīgas ielas posmu no Lazdu ielas līdz Gaujas ielai. Objektā strādā uzņēmums "8CBR". Minētajā ielas posmā asfalta seguma apakškārtu plānots ieklāt līdz 1. septembrim.

 

Atsāk ražot silto ūdeniSestdien Smiltenē uzņēmums SIA "8CBR" atsāka siltā ūdens ražošanu un padevi, ko pārtrauca uz vairākām nedēļām katlumājā notiekošo būvdarbu dēļ. Akciju sabiedrības "Komforts" strādnieki tur rekonstruē šķeldas padeves iekārtu. Tiklīdz viņi darbu pabeigs, "8CBR" katlumājā iedarbinās šķeldas katlu šobrīd izmantotā malkas apkures katla vietā.Būvdarbos SIA "8CBR" iegulda savu finansējumu, tomēr jaunajā apkures sezonā uzņēmums neplāno palielināt siltuma tarifu un pārdos smilteniešiem centralizēti saražoto siltumenerģiju par tādu pašu cenu, kā līdz šim - 30,23 latu par megavatstundu.

Jaunieši sarīko koncertuCeturtdien Smiltenes jauniešu iniciatīvu centrā "Miteklis" sanākušos iepriecēja akustiskās mūzikas koncerts "Pastiprinātāji Izslēgti". Pasākumu rīkoja vietējie jaunieši, papildinot noskaņu ar jauno smilteniešu dzeju un gleznām. Koncertā uzstājās smiltenietis Daniēls Groza, rīdzinieks Filips Derums un Francis Millers no Jaunzēlandes, kurš pārcēlies uz dzīvi Latvijā.

 

Apbalvo skolotājusPiektdien Smiltenes ģimnāzijā konferencē satikās Smiltenes novada skolu pedagogi , saņemot apsveikumus un laba vēlējumus pirms jaunā mācību gada. Astoņi novada skolotāji par savu darbu apbalvoti ar Smiltenes novada Atzinības rakstiem. Valdības Atzinības rakstu saņēma Smiltenes ģimnāzijas direktore Velga Mālkalne par efektīvu informācijas tehnoloģiju izmantošanu dabaszinātņu un matemātikas stundās. Smiltenes ģimnāzija šajā jomā ceturtdien kā viena no trijām Latvijas izglītības iestādēm saņēma "Ekselences balvu", ko pasniedz arī Valsts prezidents.

 

Izpilda solītoPēc jauno māmiņu lūguma Smiltenē , arī Tepera ezera tilta otrā galā, uzbūvēta nobrauktuve. Smiltenes novada dome pasūtīja veikt šo darbu firmai "Koka rokdarbi". Tagad māmiņas ar bērnu ratiņiem uz saliņas var nokļūt ērti, jo ratiņi vairs nav jācilā pa stāvajiem pakāpieniem. Nobrauktuvi var izmantot arī cilvēki ar kustību traucējumiem.

Strenču novadā Bērniem savs stūrītisStrenču bibliotēkā ir iekārtots bērnu stūrītis. Tur laiku pēc mācībām varēs pavadīt arī skolēni, gaidot autobusu uz mājām. Bibliotēka jau saņēmusi organizācijas "Glābiet bērnus" Strenču nodaļas dāvanu stūrīša labiekārtošanai: grāmatas, kancelejas preces un rotaļlietas. Palīdzēt var arī citi labvēļi.

Ziņo Inga Karpova

Vakaros parādījusies gaismaLai gan joprojām Valkā risinās vērienīgi rekonstrukcijas darbi, tomēr novada pašvaldība ir atradusi iespēju diennakts tumšajā laikā izgaismot ne tikai pašu centru un Ausekļa ielu, bet arī pilsētas nomales. Ilgāku laiku Valkas nomalēs apgaismojuma nebija.

Dzied kopāSestdien Valgas Jāņa baznīcā notika Latvijas meža darbinieku vīru kora "Silvicola" un Igaunijas meža darbinieku vīru kora "Forestelia" kopkoncerts.

Sola pabeigt līdz 1. septembrimPagājušonedēļ pie Valkas pamatskolas sākās kanalizācijas sistēmas rekonstrukcijas darbi. Rakšanas darbu veicēji - SIA "Binders" sola, ka līdz ceturtdienai skolas pagalms būs sakārtots.

Ir risinājumsAizvadītajā nedēļā Valkas novada domes Sociālā dienesta sociālā darbiniece ģimenēm ar bērniem Lilija Līviņa aicināja pusaudžus un vecākus risināt problēmas, kas saistās ar turpmākās mācību iestādes izvēli. Diemžēl ir vēl tādi 9. klašu beidzēji, kuri vairāku apsvērumu dēļ nav paspējuši izvēlēties mācību iestādi.

 

Ziņo Santa Sinka

Ērģemes dūzis noskaidrots

Ikgadējās pludmales volejbola sacensībās "Ērģemes dūzis 2011" noskaidroti uzvarētāji. Šogad titulu komanda "VDA un partneri", kurā spēlēja Gints Švecs un Kaspars Upmalis.

Stāvlaukumā uzstādīs atkritumu tvertni

"Smiltenes NKUP" izvērtēja ierosinājumu un pieņēma lēmumu stāvlaukumā pirms Tepera ezera uzstādīt vienu atkritumu konteineru, lai nepieļautu tā piegružošanu.

Jurciņam uzvara, Iesalniekam 3. vieta

Vakar Smiltenē tika aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta 5. posms un Baltijas kausa 4. posms. No mūsējiem labākie panākumi D12 klases sportistam Andrim Jurciņam, kurš visas dienas garumā bija pārliecinošs līderis. Viņam uzvara. Savukārt Open klasē uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa valcēnietis Eduards Iesalnieks.

Citas ziņas