Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (22.10.-28.10.)

Esam sagaidījuši pirmo ziemas salu un kupenas. Zeme gan vēl nav paspējusi sasalt, tas nozīmē, ka šis baltums var pazust. Lai vai kā, bet brīvdienās jau varēja izmantot slēpes un ragaviņas. Kas vēl interesants noticis mūsu novados, stāsta korespondenti.

 Ziņo Sandra Pētersone: Smiltenes novadāSpriež par eiroLatvijas Bankas speciālisti Smiltenes pusē skaidroja, kādi valstij būtu ieguvumi no eiro ieviešanas. Ir plānots, ka eiro Latvijā ieviesīs 2014. gada 1. janvārī.

Praktikantes - studentesSmiltenes ģimnāzijā skolēniem krievu literatūru māca trīs studentes no Krievijas. Ģimnāzija noslēgusi līgumu ar Vjatkas Valsts humanitāro augstskolu par mācību prakses nodrošināšanu viņu studentiem šajā mācību gadā.

Lemj par apbalvojumiemCeturtdien Smiltenes novada domes deputāti nolēma piešķirt domes apbalvojumus piešķirt 13 pretendentiem. Tai skaitā deviņiem tiks pasniegti Goda raksti par nopelniem un ieguldījumu tautsaimniecībā, izglītībā un sabiedriskajā darbā.

Strenču novadāIzvēlas devīziStrenču novada dome nolēmusi, kuru konkursā no iesniegtajiem 10 variantiem izvēlēties par novada devīzi. Tā ir: "Strenču novads - spēks no Gaujas smelts".

Ziņo Aldis Dubļāns:

 Ar kopīgo un atšķirīgoValkas mākslas skolas pedagogu saime viesojās pie saviem kolēģiem Gatčinā un mājup atgriezās iespaidiem un jaunu ideju bagāti.

Ja rokā nedabū spēles pavedienuPirmās līgas čempionātā florbolā iesākts veiksmīgi, taču pašreizējā situācijā komanda sastopas ar objektīvām grūtībām, lai cīnītos par iekļūšanu labāko četrniekā.

Atveras saskarsmei, draudzībai un nezināmajamTrikātas pamatskolā projekta "Nāc līdzi un spēlēsim kopā " viesojās četru valstu pedagogi un skolēni. Šis kļuva par nozīmīgu notikumu ne tikai skolas, bet visa novada mērogā.

Rimtu dzīvi nemeklēValkas pilsētas teātra izrāde "Mērkaķīte" starptautiskā festivālā Gatčinā saņem apbalvojumu "Par labāko mūsdienu krievu dramaturģijas interpretējumu un 21. gadsimta teātra valodas veidošanu un kopšanu".

Ziņo Santa Sinka:

 Dosies uz Maltu

Smiltenes Valsts tehnikuma - Profesionālās vidusskolas audzēkņiem rasta iespēja doties mācību praksē uz Maltu. Praksē topošie veterinārmedicīnas un ēdināšanas speciālisti praksē pavadīs desmit nedēļas.

Būs līnijdeju saiets

Brantu pagastā, SIA "Vidzemīte" zālē 3. novembrī gaidāms līnijdeju saiets "Pasakas par ziediem". Pasākumā būs gaidīts ikviens.

Ziņo Inga Karpova:

 Ēdīs brīvpusdienasAizvadītajā pirmdienā Valkas Rotari kluba prezidente Nadežda Možarova parakstīja sadarbības līgumu ar novada vispārējo izglītības iestāžu direktorēm par brīvpusdienu piešķiršanu 51 otrklasniekam un 20 Valkas ģimnāzijas internātā dzīvojošajiem skolēniem.

Lemj par svarīgiem jautājumiemAizvadītajā ceturtdienā notika kārtējā ikmēneša novada domes sēde. Deputāti lēma par par stipendiju piešķiršanu komisijas apstiprināšanu 2012./2013. akadēmiskajā gadā atbalstāmajām studiju programmām un citiem svarīgiem jautājumiem.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

 Kārķos vieskoncertsSestdien Kārķos notika vieskoncerts, kurā uzstājās pašdarbnieki no Rīgas puses.Priekšnesumus sniedza Rīgas Tehniskās koledžas jauniešu deju kopa "Jancis", Salaspils vokālais ansamblis "Vālodzīte" un Sakaru darbinieku vidējās paaudzes deju kolektīvs.

Gatavojas zelta pāru sveikšanaiValkas novada Dzimtsarakstu nodaļa apzina novadā dzīvojošos Zelta kāzu jubilārus, lai uzaicinātu uz viņiem rīkotu svētku pasākumu.Iesāktā tradīcija tiks turpināta un arī šogad Zelta kāzu jubilāriem notiks svinīga pieņemšana pie novada domes priekšsēdētāja. Pasākums notiks 1. decembrī.

Bunkuros plāno ierīkot kultūras centru.Pagājušajā nedēļā Valkā notika novada domes rīkots seminārs "Militārās arhitektūras mantojuma pielietojums mūsdienās".Seminārā domes speciālisti kopā ar interesentiem apsprieda iespēju bijušās PSRS armijas bunkuros Valkā izveidot jauniešu kultūras centru. Seminārā piedalījās arī filoloģijas zinātņu doktors Aigars Lielbārdis, kurš militārās arhitektūras mantojumu pēta visā Latvijā.

Citas ziņas