Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (23.05.-29.05.)

Šī nedēļa noteikti ieies vēsturē kā lūzuma punkts Latvijas politikā. Tā noslēdzās ar Valsts prezidenta Valda Zatlera rosinājumu atlaist Saeimu. Ziemeļlatvijas novados visu nedēļu dzīve ritēja ierastajā gaitā. Skolēni kārtoja eksāmenus, pamazām noziedēja ceriņi un kastaņās uzplauka ziedu sveces. Notikumi bija dažādi. Par tiem lasiet mūsu iknedēļas apskatā.

 

Ziņo Sandra Pētersone:

Smiltenes novadā

Viesojas Kanādas vēstnieks

Piektdien, 27.maijā, Smiltenē viesojās Kanādas vēstnieks Latvijā V. E. Skots Heteringtons. Viņš prezentēja Kanādu un tās vērtības Smiltenes Centra vidusskolas un Smiltenes ģimnāzijas 10. - 11. klases skolēniem, rosināja jauniešus piedalīties konkursā un dalīja balvas. Pēc tam vēstnieks tikās ar Smiltenes novada domes priekšsēdētāju Aināru Mežuli un novada Izglītības pārvaldes vadītāju Tāli Jaunzemi, bet vizītes noslēgumā viesojās ceļu un tiltu būves uzņēmumā SIA "8 CBR".

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Lacbergs Kanādas vēstnieku informēja par "8CBR" būvētajiem objektiem, firmas apgrozījumu un izrādīja viesim ceļinieku muzeju.

Sākas konkurss "Uzplauksti vasarā!"

Kopš 29. maija ikviens reģistrējies portāla www.ziemellatvija.lv apmeklētājs var piedalīties konkursā "Uzplauksti vasarā!", ko rīko mūsu portāls sadarbībā ar Smiltenes skaistumkopšanas salonu "Impulss" un tā īpašnieci Baibu Dārznieci. Balva trijiem veiksminiekiem būs iespēja bez maksas kardināli mainīt savu frizūru. Sīkāk par konkursa noteikumiem var uzzināt portālā www.ziemellatvija.lv.

Apgredzeno pūču ģimeni

Palsmanes pagastā pie "rotaslietām" - gredzeniem - tikusi meža pūču ģimene. Ornitologs Andris Avotiņš juniors un Dabas aizsardzības pārvaldes inspektors Jānis Pērle apgredzenojuši trīs pūčulēnus , kuru mājvieta ir putnu būris augstā eglē netālu no Palsmanes pagasta "Bišulejas" mājām. Aizvadītā nedēļa bija pēdējā iespēja tiešsaistē internetā visu diennakti vērot šās pūču ģimenes dzīvi, jo putnēni jau ir paaugušies un dodas patstāvīgā dzīvē, projām no vecāku mājām.

Strenču novadā

Būvēs skatu torņus

Dabas aizsardzības pārvalde paziņojusi par jaunu skatu torņu celtniecību dabas liegumā "Sedas purvs". Būs arī stāvlaukums automašīnām, informatīvie stendi, tualete un robežu marķējums. Būvdarbus plānots uzsākt nākamajā gadā. Šogad notiks projektēšanas darbi un tehniskās dokumentācijas sagatavošana.

Speciālistei - "ugunskristības"

Valsts centralizēto eksāmenu norises organizēšana 9. un 12. klasei ir pirmais nopietnākais uzdevums Strenču novada domes izglītības, kultūras un sporta speciālistei Lienei Krūmiņai . Šis amats pašvaldībā ir jauns. Konkursā uz to pieteicās astoņi pretendenti, no kuriem konkursa komisija izraudzījās L. Krūmiņu.

 

Ziņo Aldis Dubļāns

Ar savu karogu un himnu

Vijciema pagastā neraugoties uz izdegušo tautas namu, kultūras dzīve sit augstu vilni - aizvadīts vijolīšu deju festivāls.

 

Ja neiesit tu, iesit tev

FK "Valka" izbraukuma spēlē Ķekavā ar 2:4 zaudē rīdziniekie m.

Bērnu svētki Sedā

Strenču novada bērnu svētki šogad notiks Sedā. Šim nolūkam radītas īpašas naudiņas - seģiki , par kurām bērni varēs iepirktos īpašos veikaliņos.

Mulsinošajā ziedu skaistumā

Trikātas pagasta ziedu audzēšanas saimniecība "Krūzes" atzīmē savas darbības nelielo 15 gadu jubileju. Tā ir lielākā ziedu audzētava Ziemeļvidzemē .

Novados uzlabos vides kvalitāti

Bijušajā Valkas rajona teritorijā ar Norvēģijas finansiālo atbalstu īstenos vairākus vides labiekārtošanas projektus un šūs tautastērpus mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem.

 

Ziņo Inga Karpova:

  Plāņos top izstāžu zālePlāņu pagasta iedzīvotāju ar nepacietību gaida topošās izstāžu zāles atklāšanu. Pateicoties pagastu aktīvistu nodibinātajai biedrībai "Kārei", kura, piedaloties projektu konkursā, ieguva gandrīz 19 tūkstošus latu, Plāņu tautas nama 2. stāvā notiek remonts .

 Preses izdevumi dārgāki

Turpmāk pircējiem jābūt vērīgiem, jo ja santīmus netaupīs, pie lata netiks.Kopš aizvadītās nedēļas, iepērkoties SIA "Plus punkta" kioskā, visi preses izdevumi, tostarp arī "Ziemeļlatvija" maksās par pieciem santīmiem vairāk.

 

  Izsniedz lietotu apģērbu

Kopš aizvadītās nedēļas biedrība "Atbalsts Valkas ģimenēm" aicina ikvienu, kuram ir neliela ģimenes rosība, ierasties rotaļu centrā "Mana kabatiņa" Valkā, Rūjienas ielā 3, trešajā stāvā, 311. kabinetā un saņemt lietotu apģērbu. Turklāt vecākiem, kuriem jūlijā nebūs, kam atstāt savas atvases, iepriekš piesakoties, aicināti izmantot "Manas kabatiņas" piedāvāto pakalpojumu - dienas grupiņu.

Skaitīšanas akcija tuvojas noslēgumam

Noslēgumam tuvojas lielā tautas skaitīšanas akcija. Vēl var paspēt saskaitīties, gadījumā, ja nav sastapts tautas skaitītājs. To var izdarīt Valkā no pulksten 14 līdz 18 tautas skaitīšanas birojā Valkā, Rīgas ielā 24, 3. stāvā vai Smiltenē, pilsētas bibliotēkā.

 

Ziņo Santa Sinka:

Noslēdzas tikšanās bērnu bibliotēkā

 

Pirmdien Smiltenes novada bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā noslēdzās jaukās un izglītojušās tikšanās. Ik mēnesi pirmsskolas vecuma bērni no bērnudārza "Pīlādzītis" devās iepazīt bibliotēku, iegūstot daudz jauna.

Veidos dabas taku

Grundzālē biedrība "Grundzāle 2010" rakstīja projektu par dabas takas izveidi Palsas krastos . Projektu apstiprināja un iegūtie 1000 eiro būs atspēriens dabas takas izveidei. Vietējie entuziasti iecerējuši paveikt daudz labu lietu.

Artūra Pauliņa pārstāvētai komandai sudrabs

Lietuvā notiekošajā Baltijas čempionātā orientēšanās sportā Smiltenes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis Artūrs Pauliņš veiksmīgi startēja kopā ar Raivo Kivlenieku un Andri Jubeli. Šī Latvijas komanda izcīnīja sudraba medaļas.

Piepildījies sapnis par savu Eko namiņu

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā notika Eko namiņa spāru svētki. Skolas direktore Inese Raiskuma paldies saka visam skolas kolektīvam, kuri izloloja šo ieceri, mācījās un smēlās pieredzi citur, diskutēja un pat strīdējās par pareizāko risinājumu.

Pirmie Smiltenes novada Teātra svētki

 

Piektdien un sestdien Bilskas pagasta Mēros svinēja pirmos novada Teātra svētkus . Svētku programma bija interesanta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Īpaši sajūsmināti bija vietējie iedzīvotāji, jo pie viņiem tik vērienīgs pasākums notiek pirmo reizi. Tomēr sestdien rīta pusē svētkus apmeklēja vien pārdesmit cilvēku, vēlā cilvēku atsaucība bija lielāka.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

 Izsniedz kuponus

Nodarbinātības valsts aģentūras Valkas filiāle bezdarbniekiem ir sākusi izsniegt kuponus, ar kuriem viņi varēs doties uz izvēlēto mācību iestādi un vienoties par apmācību. Attiecīgā mācību iestāde aizpildīs kupona otru pusi un tad ar šo iets;adi nodarbinātības dienests slēgs līgumu par apmācību. Jaunā kārtībā ļauj bezdarbniekiem pašiem izvēlēties apmācības programmu.

Iesaka izveidot strūklaku

Pagājušajā nedēļā Valkas sabiedriskajā dzīvē ar jaunām aktivitātēm pēc ilgāka laika pārtraukuma pieteica biedrība "Atbalsts Valkai". Tās vadītājs Vents Armands Krauklis iesniedza novada domei priekšlikumu pilsētas centrā izveidot strūklaku.

Papildina karti

Arī no mūspuses novadiem Latvijas leģendu mājas kartei ir nosūtīti vairāki tūrisma objekti. Visvairāk ar tiem karti ir papildinājis Strenču novads.

Svin jubileju

Sestdien Ozolu pamatskolas kolektīvs atzīmēja skolas 100 gadu jubileju .

Citas ziņas