Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (23.07.-29.07)

Vasara mūs lutina ar siltumu, vairums bauda atvaļinājumu, bet lauksaimniekiem sācies ražas novākšanas laiks. Notikusi arī virkne aktualitāšu, par tām stāsta mūsu korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone:

 Smiltenes novadāŪdeni silda saules kolektori Smiltenes pagasta Kalnamuižā uz Smiltenes Valsts tehnikuma - profesionālās vidusskolas katlumājas jumta ir izvietoti 60 plākšņu saules kolektori. To sistēmas būvniecību un sistēmas savienošanu ar apkures katlu Rīgas firma "Altenergo" ir pabeigusi. Kalnamuižā jau sākusies karstā ūdens sagatavošana, izmantojot Saules enerģiju.

Vērtēs sakoptos īpašumus Ir noslēgusies pretendentu pieteikšanās un izvirzīšana konkursam "Smiltenes novada sakoptākais īpašums 2012". Konkursā paši ir pieteikušies trīs īpašnieki, bet izvirzīti 64 īpašumi. Pieteiktos īpašumus konkursā vērtēs četrās nominācijās: "sakoptākā individuālā dzīvojamā māja", "sakoptākā viensēta", "sakoptākais uzņēmums", "vides elements vai "odziņa". Strenču novadāIzsaka brīdinājumu namīpašnieceiStrenču novada Administratīvā komisija, balstoties uz vietējās pašvaldības policijas sastādīto administratīvo protokolu, izteikusi brīdinājumu namsaimniecei par nekustamā īpašuma Strenčos, Rīgas ielā 10, neuzturēšanu kārtībā. No ēkas skursteņa uz ietves jau nokrituši ķieģeļi.

Noslēdz līgumu par būvdarbiem Aizvadītajā nedēļā Strenču novada dome un uzņēmums "8CBR" parakstīja līgumu par būvdarbiem projektā "Tranzītielas posma Valkas ielā (no krustojuma ar Slimnīcas ielu līdz pilsētas robežai) rekonstrukcija Strenču pilsētā". Darbus plānots uzsākt augustā.

Ziņo Santa Sinka:

 Rekordliels dalībnieku skaits

Vakar Smiltenē aizvadīts Red Bull Kart Fight atlases posms, kurš pulcēja 272 dalībniekus. Uz amatieru kartinga čempionāta Latvijas finālu no Smiltenes dosies Edgars Tralla un Kristaps Purmalis.

Vasaras Piedzīvojums

Smiltenes novada muzejā notika Vasaras teātris "Panda". Tā vadītāja Zinaida Bērza kopā ar vietējām entuziastēm bērniem radīja priekšstatu par teātri.

Iedzīvotājiem jāizņem atļauja

Smiltenes novada domes sēdē pieņēma kārtību, kādā pašvaldība izsniedz bez maksas atļaujas iebraukt un/vai novietot transportlīdzekli stāvēšanai teritorijās, kur transportlīdzekļu iebraukšana, apstāšanās un stāvēšana tiek ierobežota ar ceļa zīmēm.

Ziņo Aldis Dubļāns:

 Baikeri - kā vienā ģimenēVērienīgajā ikgadējā saietā "Kurland Bike Meet" piedalījās arī četri baikeri no Valkas - Harijs Grīslītis, Jānis Gudrinieks, Helmuts Jansons un Ivars Šnuka.

Ugunsgailis atnāk neaicināts, ģimene paliek bez nekāNeaprakstāmu nelaimi piedzīvoja Ērģemes pagasta "Kalnsmērtes" saimniecība. Māja nodega līdz pamatiem.

Jubilejas reizē - vērienīgiValkas pagasta saieta namā "Lugažu muiža" nu jau 10. reizi notika pagasta sporta spēles. Tie, kuri sāka kā bērni, nu kļūst par šo sacensību uzvarētājiem.

"Dzintaros" prot ganīt bitesKonkursā "Latvijas garšīgākais medus" otro vietu izcīna Kārķu pagasta bitenieks Igors Ignatjevs,

Uz Rīgu ar Vijciema saulrietiemVijciema pagasta "Miglīšu" mājās dzīvojošai dzejniecei Mārai Krieviņai iznācis pirmais dzejoļu krājums "Dzeja".

Ziņo Inga Karpova: 

 Gatavojas mācību gadamGandrīz visās Valkas novada skolās notiek gatavošanās jaunajam mācību gadam. Lai veiktu vismaz kosmētiskos remontus, šogad novada pašvaldība nav skopojusies ar līdzekļu piešķiršanu skolām un bērnudārziem.

Poš ģimnāzijas dārzuAizvadītajā nedēļā Valkas ģimnāzijas dārzā čakli strādāja vairākas pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbinātās bezdarbnieces. Skolas dārzā, kas pamazām veidojas par acij tīkamu sakoptu vietu, šovasar notikušas pārmaiņas - ir iestādītas jaunas tūjas un ābelītes, izrauti vecie krūmi, safrēzēta zeme un iesēta zālīte.

Citas ziņas