Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (24.10.-30.10.)

Nu jau arī gulbji dodas uz siltajām zemēm. Tas nozīmē vien to, ka drīz Latvijā varam sagaidīt pirmo sniegu. Par to, kas jauns noticis Ziemeļvidzemes novados pagājušajā nedēļā, ziņo mūsu korespondenti.

Ziņo Inga Karpova

Vāks parakstus par krievu valodu kā otru valsts valoduPagājušonedēļ notika Valkas novada vēlēšanu komisijas sēde, kurā lēma par paraksta vākšanas organizēšanu un paraksta vākšanas vietu darbalaika noteikšanu. "Ziemeļlatvija" atgādina, ka no 1. līdz 30 novembrim notiks Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju parakstu vākšana likumprojekta "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" ierosināšanai. Parakstu vākšanai nodotais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 4., 18., 101. un 104. pantu, iekļaujot tajā nosacījumu par krievu valodu kā otro valsts valodu.

 

Izbaudīja rudens brīvlaikuVisu aizvadīto nedēļu Latvijas vispārizglītojošo skolu audzēkņi nesēdēja skolas solos, bet gan atpūtās rudens brīvlaikā. Savukārt nedēļas nogalē daudzi svinēja Helovīna svētkus.

Māca dančus igauņiemPagājušonedēļ Valkas pilsētas kultūras nama folkloras kopa "Sudmaliņas" piedalījās danču vakarā Tartu. To rīkoja jauniešu tautas kultūras biedrība "Sinimanisēle". Valcēnieši igauņiem mācīja latvju dančus.

Ēvelieši sporto rudens sporta spēlēsSestdien Ēveles pamatskolas sporta zālē notika pagasta rudens sporta spēles. Tās rīkoja pagasta kultūras dzīves organizatore Anda Jukāme.

 

Ziņo Aivars Zilbers

Pasta nodaļu vietā - pastniecesAr novembri vairākās Latvijas vietās tiek slēgtas lauku pasta nodaļas. Bijušajā Valkas rajonā slēgta jau ir nodaļa Brantos, bet šonedēļ tās slēgs Sēļos un Zvārtavā.Turpmāk Sēļos un Zvārtavā tos pasta pakalpojumus, kas līdz šim bija pieejami nodaļās, sniegs vietējās pastnieces.

Iestudē izrādiZvārtavas pagasta amatierteātris sācis iestudēt jaunu izrādi "Kad gaiļi dzied". Pirmizrāde gaidāma nākamgad.

Sumina labākos saimniekosValkas novada dome ir noteikusi uzvarētājus pašvaldības konkursā par sakoptāko dzīves un darba vietu. Labākajiem notika svētku sarīkojums Valkas pagasta saieta namā "Lugažu muiža".

Ziņo Sandra Pētersone

Saņem amata krustuSmiltenes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Zigmārs Ziemanis saņēmis amata zīmi (sudraba krustu) un tagad ir pilntiesīgs Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) mācītājs ar tiesībām tikt ievēlētam baznīcas amatos. Amata krustu Z. Ziemanim pasniedza LELB Rīgas arhidiacēzes bīskaps Guntars Dimants.

Atsāk sezonuAr izrādi "Rudens rozes" jauno sezonu atsācis Smiltenes Tautas teātris. Kamēr kultūras namā notiek ēkas rekonstrukcijas darbi, teātrim mājvieta ir Smiltenes Valsts tehnikuma- Profesionālās vidusskolas zāle Pils ielā 8. Tur notiks gan mēģinājumi, gan izrādes.

Lapas izbērs Pēc kāda "Ziemeļlatvijas" lasītāja aicinājuma ir pārtraukta koku lapu izbēršana un aprakšana klajumā netālu no autokrosa trases Smiltenes pagastā. Turpmāk novada pašvaldības uzņēmums SIA "Smiltenes NKUP" lapas no pilsētas parkiem ved uz Smiltenes pagasta Brutuļiem. Tur savā kompostēšanas stacijā lapas bez maksas pieņem firma "Kalna Tomēni".

Tiekas ar dzejniekuSmiltenes novada bibliotēkā ar lasītājiem tikās dzejnieks no Balviem Arvis Degums. Viņš ir vārdu autors vairākām Latvijā populārās grupas "Sestā jūdze" dziesmām. Grupa sadarbojas ar A. Degumu, ierakstot arī savu jauno albumu. Visām tajā iekļautajām dziesmām, izņemot vienu, vārdu autors ir A. Degums.

Strenču novadāSvētki grāmatāmPiektdien Strenčos visu dienu svinēja Strenču, Smiltenes un Valkas novadu 10. Grāmatu svētkus. Kultūras namā varēja iegādāties dažādu izdevniecību piedāvātas grāmatas, tikties ar politiķiem, rakstniekiem un dažādu citu profesiju pārstāvjiem. Vidusskolā notika pasākumi jaunākajai paaudzei: radošās darbnīcas, erudīcijas konkurss, rakstnieku stāsti, Zemessardzes paraugdemonstrējumi.

 

Ziņo Aldis Dubļāns

 Aizvada gada lielāko saietuValkas novada bērnu un jauniešu centrā "Mice" notika Ziemeļvidzemes mazpulku rudens forums, kurā piedalījā 12 mazpulku dalībnieki. Šādi saieti notiek ik gadu un tajos apkopotā aizvadītā gada rezultātus.

Aicina Smeltru ģimenes māksliniekiLīdz 28. novembrim Valkas novadpētniecības muzejā apskatāma Smelteru ģimenes darbu izstāde "Ģimenes bodīte jeb runčiem viss ir atļauts".

Optimista seriāls noslēdziesSkriešanas seriāla "Optimists" rudens kārta ir noslēgusies un rezultāti apkopoti. Galveno balvu dāvanu karti sporta inventāra iegādei tika Martai Mārai Miezītei.

Profilakses nozīmi nenovērtēKopš jaunā gada visā valstī, tostarp arī Valkā slēgs Sirds veselības kabinetu. Tajā ikviens reizi gadā varēja un vēl var veikt veselības pārbaudi.

"Liepkalnus" slēdz, jo maz pelna"Liepkalnu" veikala produkciju pircēji nepirka pietiekami daudz, lai veikals varētu pastāvēt. Maize joprojām nopērkama citos Valkas pārtikas veikalos, taču konditorija izstrādājumu cienītājiem no šīs firmas ražojumiem nācās atteikties.

Vietā, kur katrs kļūst par romantiķi"Ziemeļlatvijas" abonents Anatolijs Lūss iespaidiem pārbagāts ir atgriezies no Bavārijas un Austrijas Alpiem, kur pavadīja nepilnu nedēļu. Šo bezmaksas lidojumu Anatolijs laimēja laikraksta izsludinātajā loterijā.

 

Ziņo Santa Sinka

Remontē Audēju ielas posmu

Pēc Smiltenes novada domes pasūtījuma Firma "Ceļinieks 2010" Audēju ielā posmā no Gaujas līdz Mētras ielai veica asfaltbetona seguma vienlaidus bedrīšu remonts ar karsto asfaltbetonu. Tas nozīmē, ka uzlikts asfaltbetona vienlaidus klājums līdz pieciem centimetriem, nevis remontētas bedrītes atsevišķi.

Vēl līdz 4. novembrim

Līdz 4. novembrim pagarināts konkursa "Smiltenes novads - vieta, kura augt" darbu iesniegšanas termiņš.

Panākumi "Gulbenes apļos 2011"

Tradicionālajā tautas skrējienā un soļojumā "Gulbenes apļi" panākumus guva Grundzāles pamatskolas skolēni un viņu sporta skolotājs Māris Stabiņš, kā arī Aigaram feldmanim no Ērģemes.

Citas ziņas