Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (25.06.-01.07.)

Zemeņu laiks - tā divos vārdos var raksturot laiku pēc Jāņiem un ap Pēteriem. Lai gan naktis vēl vēsas, tomēr nevar noliegt - vasara ir iestājusies. Priecē jaunums - mums sola, ka veikalos samazināsies cenas, jo samazināta PVN likme, bet kas jauns noticis mūsu novados, stāsta korespondenti.

 

Ziņo Sandra Pētersone

Smiltenes novadāSmiltenes novadam būs karogsSmiltenes novada deputāti izraudzījušies, kurš no vietējās mākslinieces Gintas Špates iesniegtajiem četriem skiču variantiem būs Smiltenes novada karoga mets. Atbilstoši mākslinieces iecerei, baltā svītra karogā simbolizē ceļu, kas iet pa vidu dzeltenajam rudzu laukam. Tajā kā rudzupuķes zieds ir uzplaucis Smiltenes novads. Karoga vidū abās pusēs attēlots krāsains Smiltenes novada ģerbonis ar rudzupuķi.

Uzsāk bērnudārza renovācijuPalsmanē pēc Smiltenes novada domes pasūtījuma firma "Selva būve" uzsākusi pagasta pirmsskolas izglītības iestādes ēkas renovāciju un siltināšanu. Būvdarbi jāpabeidz šā gada novembrī.

Pārbūvēs lauku ceļusSmiltenes novada dome noslēgusi līgumu par vairāku pašvaldības ceļu posmu rekonstrukciju novadā. Atklātā konkursā par būvdarbu veikšanu uzvarējusi piegādātāju apvienība: firmas "Ceļinieks 01", "Ceļinieks 2010" un igauņu būvnieki,"Valga Teed".

Zemnieku birojam - jauna mājvietaBiedrībai "Lauksaimnieku apvienība" ir jaunas telpas. No Launkalnes pagasta Silvas šās nevalstiskās organizācijas birojs ir pārcelts uz Smilteni, Baznīcas laukumu 5. Tur lauksaimnieki var uzzināt aktuālu informāciju par jaunumiem nozarē, kā arī var informēt biedrību par savām problēmām. Birojs Smiltenē ir atvērts pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās un piektdienās no pulksten 9 līdz 13.

Atbalsta ideju par tirguCeturtdien domes sēdē Smiltenes novada deputāti saskaņoja privātuzņēmēju ieceri par tirgus izveidošanu Smiltenē, Baznīcas laukumā 8. Ar šādu iesniegumu pašvaldībā vērsās Smiltenes uzņēmums SIA "Baltijas izsoļu nams". Tagad firmai ir pienākums izstrādāt un saskaņot tirgus projektu un tirgus noteikumus. Pēc to iesniegšanas pašvaldībā tiks pieņemts lēmums par tirgus statusa piešķiršanu.

Ziņo Aivars Zilbers

 Sāks vērtēt lauku sētas un saimniecībasŠonedēļ Valkas novada domes izveidotā žūrijas komisija sāks apbraukāt novada pagastus, lai vērtētu konkursā "Par sakoptāko dzīves un darba vietu" pieteiktos objektus. Pirmais brauciens notiks 4. jūlijā uz Valkas pagastu. Šajā dienā sakoptāko māju pagalmus vērtēs arī Valkā.

 

Piedalīsies folkloras festivālāJērcēnos pašdarbības kolektīvi gatavojas viesturnejām. Jūlija sākumā folkloras kopa "Mežābele" piedalīsies starptautiskajā folkloras festivālā "Baltica 2012", bet Jērcēnu dzejas teātris jūlija otrajā pusē piedalīsies Tautas mākslas svētkos Biksērē.

Peldvietās ūdens tīrsValkas novada dome ir saņēmusi ūdens analīžu rezultātus no zinātniski pētnieciskā institūta "Bior". Ūdens paraugi tika ņemti no iecienītākajām peldvietām novadā. Pēc speciālistu vērtējuma, ūdens šajā vietās nav piesārņots.

 

Ziņo Santa Sinka

 Ierodas sadarbības partneri

Smiltenes Valsts tehnikumā - Profesionālajā vidusskolā uz divām dienām ieradās sadarbības partneri no Austrijas, Norvēģijas un Grieķijas. Vizītes mērķis bija izvērtēt līdzšinējo projektu darbību un spriest par turpmāko sadarbību, lai atkal audzēkņiem būtu iespēja profesionālās iemaņas pilnveidot ārzemēs.

Pa vasaru slēgts

Tradicionāli Blomes pamatskolas pirmsskolas izglītības iestāde "Zīlīte" pa vasaru ir slēgta. Darbu tā atsāks 3. septembrī.

 

Divas grāmatas izdod atkārtoti

Bijušās mājturības skolotājas, izcilās rokdarbnieces Valijas Nadziņas divas sarakstītās grāmatas izdotas atkārtoti.

Ziņo Aldis Dubļāns

 Patiesai mākslai tulks nav vajadzīgsValkas kultūras nama mazajā zālē līdz pat oktobrim apskatāma Gatčinas mākslas skolas audzēkņu izstāde. Viņus sveica Valkas pagasta vokālis ansamblis "Romaški".

Volejbols - uz viļņa.Ir uzsākts darbs Ziemeļvidzemes basketbola skolas veidošanai. Uzrunātas 10 novadu pašvaldības.

Diena, kas izmainīja skolēnusLiela grupa Valkas ģimnāzijas skolēnu apciemoja Eiropas Parlamentu Strasbūrā, kur notika sava veida spēle, lai iepazītu parlamenta deputāta ikdienu.

Skolas zālei maina veidoluJ. Cimzes Valkas mūzikas skolas zālē notiek remonts, kas būtiski mainīs tās izskatu.

Vasaras plenērā bez mammas un tēta31 Valkas mākslas skolas audzēknis un trīs skolotājas ir apmierinātas ar aizvadīto vasaras praksi Grundzāles pagasta "Trīssaliņās".

Zemē metami neesamNo Čehijas atgriezusies U-16 florbola komanda pilna ar iespaidiem kā florbolu spēle citviet.

Citas ziņas