Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (25.07.-31.07)

Partijas gatavojas Saeimas vēlēšanām. Televīzijas izklaides programmu vērotāji sadalījušies divās grupās - tie, kuri sekoja "Jaunā vilņa" koncertiem, un tie, kuri to ignorēja. Bet par to, kas norisinājās mūsu novados, ziņo "Ziemeļlatvijas" korespondenti.

 

Ziņo Sandra Pētersone:

Smiltenes novadā

Būvē koģenerācijas staciju

Firma SIA "Graanul Invest" Launkalnes pagastā uzsākusi koģenerācijas stacijas, kokskaidu žāvētavas un noliktavas laukuma būvi pie savas granulu rūpnīcas. Uzņēmuma īpašniece, Igaunijas akciju sabiedrība "Graanul Invest", vērienīgajā projektā ieguldīs orientējoši 15 miljonus eiro. Koģenerācijas stacijā ražos siltumenerģiju ražotnes vajadzībām un elektroenerģiju, ko uzņēmums pārdos akciju sabiedrībai "Latvenergo".

Māmiņām sola uzbrauktuvi

Smiltenē pabeigta Tepera ezera peldētavas tilta rekonstrukcija . Pēc jauno māmiņu lūguma novada dome sola nobrauktuvi arī tilta otrā galā, saliņas pusē, lai bērnu ratiņus nevajadzētu cilāt pa stāvajiem pakāpieniem. Darbu izpildītāja, firma "Koka rokdarbi", pasūtījumu jau saņēmusi un sola nobrauktuvi uzbūvēt šonedēļ.

Saziedo naudu

Ir saskaitīts, cik daudz ziedojumu savākts Smiltenes pilsētas kapusvētkos, - pavisam 399 lati un 54 santīmu. Šo summu savā starpā sadala novada pašvaldības uzņēmums SIA "Smiltenes NKUP" un Smiltenes luterāņu draudze.

Atpūšas nometnē

Smiltenes pagasta lauku mājās "Kalbakas" vasaras nometnē atpūtās 25 bērni ar īpašām vajadzībām no Vidzemes novadiem. Pateicoties cilvēku ziedojumiem, nometni sarīkoja Latvijas Bērnu fonds sadarbībā ar Smiltenes un Valkas novada domi. Bērni strādāja radošajās darbnīcās, devās ekskursijās, sportoja, peldējās un baudīja citus labumus. Tagad "Kalbakas" uzņem nākamo Latvijas Bērnu fonda nometni.

 

Aicina palīdzēt ar ratiņkrēsliem

Biedrība "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" aicina sabiedrību palīdzēt sagādāt ratiņkrēslus cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Valstī pieprasījums pēc ratiņkrēsliem ir lielāks, nekā piedāvājums, un cilvēki pēc tehniskajiem palīglīdzekļiem stāv garās rindās. Visi, kuri var palīdzēt, aicināti sazināties ar biedrības vadību pa tālruni 29272534 vai 26281788.

Uzlabo mācību vidi

Palsmanes speciālajā internātpamatskolā noslēdzies liels projekts , ko īstenoja Smiltenes novada dome. Ir renovēti un ar jaunu aprīkojumu apgādāti skolas mājturības un tehnoloģiju un dabaszinātņu kabineti, un nomainīts skolas jumts. Projekta izmaksas ir 92 798 lati.

Šo summu pilnībā finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Skola joprojām uzņem jaunus audzēkņus. Pirmo reizi audzēkņus uzņems speciālās pirmsskolas izglītības programmā. Jaunums ir arī iespēja iegūt pavāra palīga un galdnieka palīga kvalifikāciju profesionālās pamatizglītības programmās.

 

Ziņo Inga Karpova:

Pašvaldības policijā - jauns darbinieksAizvadītajā nedēļā Valkā sāka strādāt jaunais pašvaldības policijas inspektors Guntars Smilga . Šī ziņa sabiedrību sadalīja divās nometnēs. Vieni pārmeta pašvaldībai, kura darbā pieņēmusi bijušo valsts policijas darbinieku, kurš 2009. gadā savā atvaļinājuma laikā alkohola reibumā izraisīja ceļu satiksmes negadījumu. Savukārt otri mierināja satrauktos prātus, atgādinot, ka neviens nav īsti svēts un jāļauj speciālistam sevi pierādīt jaunajā amatā. Jāpiebilst, ka G. Smilgam ir noteikts pārbaudes laiks - trīs mēneši.

Aktivitātes vainagojas panākumiemPagājušonedēļ Ēveles pagasta bibliotekāre Aelita Punkstiņa uzzināja, ka Ēveles bibliotēka ir iekļuvusi to sešu veiksmīgo grāmatu krātuvju pulkā, kurās notiks seminārs tiem, kuri grib iemācīties apieties ar digitālo fotokameru, kā arī apgūt fotografēšanas prasmi.

Svin nozīmīgas jubilejasNedēļas nogalē Ēvele atgādināja bišu stropu, jo te notika skolas salidojums par godu tās 140. gadu jubilejai. Arī Ēveles baznīca sirsnīgi un pacilāti atzīmēja savu 190. pastāvēšanas gadadienu, bet Ēveles kapos noritēja tradicionālie kapu svētki.

Neapmierināti par ielas slēgšanuPagājušonedēļ Valkas novada deputāti sprieda, ko darīt, lai ieklausītos 60 valcēniešu protestā pret Sēlijas ielas slēgšanu dienās, kad pilsētā vienu reizi mēnesī trīs dienas notiek lielais gadatirgus. Iedzīvotāji ir neapmierināti par to, ka ielu slēdz dažu tirgotāju dēļ, kuri uz ielas uzslējuši savas nojumes apģērba tirgošanai. Savukārt tirgus laukums ir pustukšs, kur varētu noritēt andele.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

Beidzies mākslas simpozijsPagājušajā nedēļā Zvārtavas pilī beidzās starptautiskais mākslas simpozijs, kura laikā profesionāli mākslinieki no vairākām valstīm nodarbojās ar porcelāna apgleznošanu. Šovasar Zvārtavas pilī tas jau bija otrais mākslas simpozijs.

Lūdz ziedot grāmatu iegādei.Nacionālās bibliotēkas Atbalsts biedrība ir sākusi īsteno labdarības projektu, lai savāktu līdzekļus lasīšnas veicināšanas programmas "Bērnu un jauniešu žūrija" organizēšanai.Ziedot var portālā www.ziedot.lv vai zvanot uz viena lata tālruni 90006881.

Nometne Rīgas skolu audzēkņiemValkas ģimnāzijā notiek nometne Rīgas skolēniem, kuri auguši nelabvēlīgās ģimenēs. Pasākuma mērķis ir dot bērniem iespēju iepazīt citus dzīves apstākļus.

Sākusies labības pļaujaLaukos sākusies graudaugu novākšana. Pagājušajā nedēļā labības pļauju vairākas saimniecības bijušā Valkas rajona teritorijā.

 

Ziņo Aldis Dubļāns:

Uz tikšanos 11. Saeimas vēlēšanās!Referendums par Saeimas atlaišanu ir noslēdzies ar gaidītu rezultātu. Ko mums no tā būs mācīties? Vispirms jau to, ka deputāti nav tik neaizskarami, kā viņi to bija iedomājušies.

Astoņas dienas sūros sviedrosLietuvas pilsētā Viseginā notika starptautiska nometne badmintonistiem no visām trijām Baltijas valstīm, kurā trenējās arī valcēnietis Dāvis Lozda.

Koncertēs Ziemeļlatvijas kameransamblis "Livonija"Ziemeļlatvijas kameransamblis pēc igauņu ieteikuma pieņēmis nosaukumu "Livonija.

Uz Tartu maratonuIr noslēdzies jau ceturtais Valgas apriņķa skrituļslidošanas seriāls , kurā piedalījās deviņi Valkas un Smiltenes novada sportisti. Nu galvenā vērība veltīta Jūrmalas un Tartu maratonam.

Viss smaržo patiesiBijušais valcēnietis Donalds Smelteris kopā ar meitu Dinu un dēlu Nilu gatavojas kopējai izstādei. Donalds pašlaik aizvada pensionāra ikdienu Kārķu pagastā, pieskatot kādu privātīpašumu.

Citas ziņas